Aktuální soutěže

30. 6.–4. 7.2019
3. MS žáků a dorostu (Vinnytsia)

Kalendář

Červen - 2019
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Vzkazovník

Petr Hrouda [22.05.2019 15:03:21]
HROCH a HOUBA slaví 100 (dohromady, ne každý zvlášť :o), takže v sobotu v centru závodů vytryskne pramen z pivovaru Hroch (předpokládáme start pro nejžíznivější už mezi závody, pokračování večer) a pokud se nevypije, poteče i v neděli. Víc kdyžtak upřesníme na místě a koukejte se v lese neflákat, žízeň se musí zasloužit!
mirek [21.05.2019 20:29:56]
na stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny pokyny krušnohorského šotka
Renata [20.05.2019 21:30:47]
Nabízím dvě volná místa na Šotka na trase Ústí n.O. - Hradec Králové - Frant.Lázně se zastávkou v Praze kolem 18:30 hod.

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....

Úvod

.: Národní žebříček v pololetí :.

Trošku jsme zanedbali informování o průběhu letošních celostátních soutěží, tak si to vezmeme souhrnně a popořádku právě před koncem školního roku.
Více v článku...
 

.: Zimní akademické soustředění 2019 :.

O výpadu ROBáckých akademiků do Šumavských hvozdů čtěte v článku Báry a Martina...

.: Napsali o nás... (Zlato z Koreje) :.

Hezký článek si přečetli obyvatelé brněnských městských částí ve sportovní části "Zpravodaje Maloměřic a Obřan 01/2019." Na str. 5 a 6 prvního letošního čísla jsou popsány úspěchy zejména českých juniorů v jižní Korei na zářijovém Mistrovství světa, ale také nástrahy a záludnosti tratí, se kterými se museli závodníci vypořádat, pokud se chtěli postavit na nejvyšší stupínek. Článek doprovází několik fotografií Martina Kince, který v této části Brna žije.
 

.: Zima v oddílech ROB :.

Co asi tak dělají rádioví orientační běžci v zimě, když je někde venku metr sněhu? Někdo by si řekl, že „zalezli“ do tělocvičen a tam přezimují. Není to ale tak docela pravda. Samozřejmě že ve všech velkých oddílech se trenéři s dětmi scházejí nejméně 1x týdně v tělocvičně, ale mimo pravidelné tréninky zařazují i různé víkendové akce.
Více v článku...

Napsali o nás... (Český radioklub)

Ve druhé polovině února bylo zveřejněno druhé letošní číslo bulletinu Českého radioklubu (ČRK 2/2019). Všichni radioamatéři si mohou přečíst na str. 3–4 tři krátké zprávičky o úspěších rádiových orientačních běžců na přelomu starého a nového roku.
 

Pozvánky na soutěže ROB 2019

Zima pomalu končí a začínají se objevovat první pozvánky na celostátní anebo mezinárodní soutěže, které pro vás chystají pořadatelé v České republice.

Organizační tým SK Radiosport Bílovice v čele s ředitelem soutěže Ondřejem Stehlíkem připravuje první dvě letošní Mistrovství ČR — v nočním ROB a na dlouhé trati. 5.–6. dubna (pátek–sobota) se podíváme do kopců na severním konci Drahanské vrchoviny s centrem soutěže v obci Kladky.
Informace (propozice, technické parametry) naleznete na webu akce.

Druhou pozvánku připravil šéftrenér Andriy Gomzyk, který organizuje společně s Vadimem Afonkinem mezinárodní 4-denní nemistrovskou soutěž v okolí Žďáru nad Sázavou. 18.–22. srpna si můžete přijet zaběhat na Vysočinu a porovnat své výsledky se skupinou čínských závodníků, kteří zde absolvují tréninkový kemp. Očekává se účast i dalších zahraničních běžců.
Propozice (PDF) a přihlášky (XLS).

Sportovec města Turnov 2018

Ve středu 13. února byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety "Sportovec roku 2018" v Turnově. Již po deváté si korunu pro vítěze nasadil na hlavu Jakub Oma — člen oddílu ROB TJ Turnov.

V kategorii "Turnovské naděje" (žáci do 14 let) byla oceněna úspěšná dvojčata Michaela a Barbora Novotná. O Míše se psalo již několikrát v souvislosti s jejími medailemi z WYAC v Doksech. Barbora je také od minulého roku členkou žákovské reprezentace v ROB, z domácího MČR si odvezla bronzovou medaili z klasické trati na 2m a v Teplicích na NŽ skončila druhá, na nominaci na mezinárodní závod zatím čeká.

Hezký článek a delší rozhovor s vítězem turnovské ankety Jakubem Omou najdete na webu www.turnovskovakci.cz, či na serveru www.nasepojizeri.cz.
 

.: Nominační zásady & Kalendář akcí 2019 :.

Na začátku února na základě návrhu šéftrenéra schválila Rada AROB letošní nominační zásady reprezentace pro nominaci na Mistrovství Evropy ve Slovinsku ...
Více v článku.

Ústí nad Orlicí — Sportovec roku

V pondělí 21. ledna byly na slavnostním galavečeru v kulturním domě v Ústí nad Orlicí vyhlášeny výsledky okresní ankety "Sportovec roku 2018."

Mezi 10 nejlepšími juniory a dorostenci byla i JUSTÝNA BOUCHALOVÁ, rádiová orientační běžkyně z oddílu TJ Česká Třebová (FCL). Tato juniorka si z loňských mistrovství ČR odvezla celkem 6 medailí (2–3–1). Na Mistrovství světa v Korei běžela všechny čtyři disciplíny — individuální medaile jí utekla o 4 minuty na klasické trati (4. místo klasika 80m, 5. sprint, 8. foxoring, 8. klasika 144 MHz), společně s kamarádkami ale vybojovala týmové stříbro a bronz. Zlato juniorkám uniklo jen o kousíček (6 sec za Rumunkami). S těmito výsledky se Justýna rozloučila s mládežnickou kategorií, v letošním roce už bude závodit za ženy.

Čtenáři Deníku, vyberte svoji sportovní hvězdu (Orlický deník 7. ledna 2019).
Obhajoba! Běžec Krupička se řadí mezi legendy (Orlický deník 22. ledna 2019).
 

.: Zimní soustředění 2019 (očima juniorů Martina, Dana a Pavla) :.

Dne 19. 1. 2019 jsme se sjeli na týdenní zimní soustředění reprezentace na horské chatě Lučanka v Lučanech nad Nisou...
Více v článku.

.:. Ohlédnutí za rokem 2018 — medailová statistika .:.

Před začátkem nové sezóny je vhodný čas k rychlé rekapitulaci roku minulého.
Více čtěte v článku.
 

Zlatý oříšek 2018 — Míša na tiskové konferenci

1. ledna získala Michaela Novotná v anketě Zlatý oříšek, předání jste mohli sledovat v přenosu České televize z Brna. Sedm oceněných finalistů 20. ročníku soutěže se zúčastnilo tiskové konference, která proběhla ve čtvrtek 17. 1. v Praze.

Zde naleznete článek a rozhovor s Míšou o tom, co v roce 2018 vyhrála a jak se k běhání dostala.

Vyhlášení sportovců Liberecka za rok 2018

V kategorii mládeže si 2. místo svými výkony zasloužil Tomáš David, člen oddílu rádiového orientačního běhu SZTM ROB Liberec. Tomáš při svém druhém startu na vrcholné soutěži dokázal zvítězit v juniorské kategorii v klasickém závodě na 2m, k individuálnímu titulu Mistra světa přidal bronz z druhé klasiky 80m a dvě další zlata získal za soutěž družstev M19.

Liberecký deník (link).

O tom, jestli se Tomáš David dostane i mezi neúspěšnějších 10 sportovců celého Libereckého kraje bude rozhodnuto až ke konci března.
 

.: Napsali o nás — Praktická Elektronika/Amatérské Rádio :.

Ještě jeden, tentokráte dvoustránkový článek s řadou fotografií, vyšel na začátku nového roku (4. 1. 2019) a je hezkým ohlédnutím za zářijovými úspěchy českých reprezentantů. V čísle 1/2019 měsíčníku Praktická elektronika — Amatérské rádio naleznete na str. 42–43 reportáž pod hlavičkou "Dvacet zlatých medailí z Mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Korei 2018."

.: Napsali o nás — Bílovický zpravodaj, nejlepší sportovci :.

V prosinci vyšlo číslo 4/2018 Bílovického zpravodaje, ve kterém je jedna stránka věnovaná článku "Sedm titulů mistra světa v ROB do Bílovic." Protože se jedná o místní čtvrtletník, tak se občané Bílovic o významném zářijovém úspěchu závodníků oddílu Radiosport (GBM) dozvěděli s mírným časovým zpožděním. Více v článku od Ivy Marečkové na straně 26.

O pár dnů dříve při příležitosti Bílovického jarmarku a rozsvěcení vánočního stromu proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců v ROB za rok 2018, kteří reprezentují obec Bílovice v žákovských, juniorských a dorosteneckých kategoriích. Pro diplom a odměnu si na pódium došli Jáchym Tomášek (M12), Šimon Hrouda a Jakub Unčovský (M14), Věra Staňková (D14), Markéta Střítecká (D16), Martin Kinc a Dominik Šrom (M19). Na zkrácenou video-reportáž z této akce se můžete podívat na stránkách www.jakubsrom.cz.
 

Nejlepší sportovci města Cheb

V Kulturním centru Svoboda v Chebu se 10. prosince uskutečnilo tradiční slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města za rok 2018. Oddíl Radioelektronika Cheb (DCH) měl zastoupení mezi vyhlašovanými závodníky v kategoriích mládež a dorost, a to jak v jednotlivcích, tak v kolektivech. Mezi nejlepšími trenéry byl oceněn Miroslav Vlach.

Více v článku na webu města Cheb anebo na ROB stránkách oddílu DCH.

.: GRATULUJEME — Michaela Novotná a Zlatý Oříšek :.

1. ledna 2019 získala Michaela Novotná krásnou cenu "Zlatý oříšek 2018." Její triumf jste mohli sledovat na programu ČT2, kde se představila mezi 21 nominovanými, z nichž odborná porota vybrala pouze 7 dětí, jejichž úspěchy a výkony ji nejvíce přesvědčily. Cesta k tomuto ocenění nebyla jednoduchá, v základním výběru byly stovky nominací dětí ve věku 6–14 let v nejrůznějších oborech. Porotce praděpodobně oslovila i Míšina všestrannost — kromě 5 medailí z Mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu je i držitelkou licence A v orientačním běhu a vítězkou celostátního kola matematické olympiády. Gratulujeme !!!

Krátké video s Michaelou Novotnou.
Opakování pořadu bude na ČT2 7.1. ve 13:05.
______________________________________________
Míša není jedinou zástupkyní rádiového orientačního běhu v této anketě. Před 5 lety se v této soutěži mezi 30 nejúspěšnějších dětí ročníku 2013 dostal i Martin Kinc, ve finále Zlatý oříšek sice neobdržel, ale v dalších letech se mu povedlo dosáhnout řady úspěchů v juniorské kategorii, včetně zisku titulu junorský mistr světa v ROB 2018.
 

.: GRATULUJEME — životní jubileum (80 let) :.

O vánočních svátcích oslavil krásné kulaté výročí PAVEL ŠRŮTA. S předstihem mu Česká unie sportu udělila ...
Více čtěte v článku.
 

.: Sportovec roku 2018 v ROB :.

V sobotu 1. prosince v podvečerních hodinách proběhlo v kulturním centru Novodvorská v Praze 4 vyhlášení ankety Sportovec roku 2018.
Více najdete v článku...

Co nás v ROBu čeká ve světovém měřítku?

2019:
IARU Region 1 ARDF Championship: ZRS, SloveniaBulletin 1
World Youth ARDF Championship: UARL, UkraineBulletin 1

2020:
World ARDF Championship: SRS, Serbia
World Youth ARDF Championship: ZRS, Slovenia

2021:
IARU Region 1 ARDF Championship: BFRA, Bulgaria
World Youth ARDF Championship: FRR, Romania

2022:
World ARDF Championship: dosud nepřiděleno
World Youth ARDF Championship: PZK, Poland
 

|*| ROB víkend v Praze |*|

V sobotu 1. prosince dopoledne budou v Praze jednat delegáti 14. sjezdu Asociace ROB ČR o tom, kdo povede náš sportovní svaz v dalších 4 letech.

Po ukončení sjezdu navazuje první část semináře pro vedoucí oddílů, trenéry i rozhodčí, v odpoledních hodinách budou moci zájemci absolvovat školení zakonečné písemnými testy pro získání příslušných rozhodcovských anebo trenérských tříd.

Sobotní část zakončí slavnostní vyhlášení výsledků ankety "Sportovec roku 2018". Všichni jsou srdečně zváni na tuto akci do KC Novodvorská, vyhlášení začíná v 18:30.

V neděli pokračuje seminář pro trenéry s pestrým programem čtyř bloků -2 kratší prezentace, hry v tělocvičně a stěžejní školení první pomoci při akcích v terénu.

Podrobnosti o místě, čase, přednášejích, přihláškách atd najdete v pozvánkách
Pozvánka Sjezd AROB.
Pozvánka Anketa Sportovec roku.
Pozvánka Seminář ROB.

NEZAPOMEŇTE - ještě několik dní můžete i vy ovlivnit svým hlasem výsledky v anketě Sportovec roku

Těšíme se na vaši hojnou účast na všech částech ROB víkendu v Praze!

Napsali o nás... (Chebský deník 9. 8. 2018)

Během letních prázdnin, kdy se po absolvování WYAC a 4-denních ROB závodech všichni rozjeli na prázdniny anebo žili přípravou na Mistrovství světa v Korei unikl naší pozornosti článek v Chebském deníku. Vedoucí ŽDR Mirek Vlach popsal úspěchy české výpravy a pro okresní tisk se zaměřil na medailové úspěchy závodníků Chebského oddílu, zejména stříbrnou individuální medaili Petry Liďákové. A bylo by škoda tento článek z 9. 8. 2018 nezveřejnit.
 

Napsali o nás... (Chebské radniční listy 11/2018)

Právě vyšly listopadové Chebské radniční listy, kde si na str. 13 mohou obyvatelé tohoto města přečíst článek "Oddíl rádiového orientačního běhu a orientačního běhu informuje." Mirek Vlach tady shrnul letošní úspěchy členů oddílu Radioelektronika Cheb (DCH), zejména vyzdvihuje úspěšné medailové vystoupení žáků a dorostenců na WYAC v Doksech a na všech Mistrovstvích ČR v ROB.

Napsali o nás... (Liberecký zpravodaj 10/2018)

Článek "MISTR SVĚTA" vyšel v čísle 10/2018 v Libereckém zpravodaji. Medailový úspěch juniora Tomáše Davida ze SZTM ROB Liberec (ELB) na Mistrovství světa v Korei je dobrou propagací oddílu v místním tisku. Věříme, že pomůže přilákat nové zájemce o náš malý krásný sport.
 

Anketa o nejlepšího sportovce roku 2018 v ROB

Jako každý rok, je i letos vyhlášena anketa o nejlepší sportovce ROB roku 2018 — hlasovat můžete opět na stránkách ankety a to nejpozději do neděle 25. listopadu 2018.

Výsledky hlasování se dozvíte na slavnostním vyhlášení v sobotu 1. prosince 2018 v Praze.

Program tohoto víkendu zaplní kromě vyhlášení ankety také seminář trenérů a rozhodčích ROB.
H L A S U J T E   Z D E !

.: Reprezentace ROB 2019 :.

Na základě návrhu šéftrenéra Andreje Gomzyka schválila Rada AROB seznam reprezentantů a jejich zařazení do užšího a širšího výběru.
Více v článku...
 

.: mlhavé akademické mistrovství :.

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, jsou Sentice — dějiště "Akády" 2018. O zamlžené vzpomínky se podělila Šárka...

Ohlasy WYAC Doksy v tisku...

4. října vyšlo nové číslo časopisu Praktická elektronika - Amatérské rádio. V čísle 10/2018 v rubrice "Z radioamatéského světa" si můžete přečíst celostránkový článek "WYAC 2018 — Doksy: Mistrovství světa mládeže v ROB."

Pardubický městský obvod má svůj čtvrtletní "Pravobřežní zpravodaj" a v jeho zářijovém čísle (3/2018) na straně 7 byl zveřejněn hezký článek o úspěchu nejen členů oddílu ROB Pardubice na letošním WYAC.

Rozhovor s medailistkami z WYAC vyšel v obdobném čtvrtletníku, ale v obci Bílovice nad Svitavou. Na straně 25 čísla 3/2018 odpovídají na otázky Markéta Střítecká a Věra Staňková.
 

.: Pohár přátelství = Mistrovství ČR na klasických tratích :.

Pohár přátelství, "vlajková loď" pořadatelů z pražského Fox-klubu a po letech zároveň i mistrovství ČR na klasických tratích, zavítal do Píseckých hor.
Více čtěte v Hroudýsově článku...

...napsali o nás ... Bulletin ČRK (10/2018) o MS 2018

Všichni radioamatéři si mohou v říjnovém čísle měsíčníku Českého radioklubu na stránkách 7–8 přečíst článek o úspěchu reprezentantů v rádiovém orientačním běhu na Mistrovství světa v Korei.

Celý bulletin 10/2012 najdete na www.crk.cz.
 

...napsali o nás v Libereckém deníku (13.9.2018)

Ve čtvrtek 13. 9. vyšel v Libereckém deníku krátký článek o úspěchu juniora Tomáše Davida, člena oddílu SZTM ROB Liberec (ELB), který si z mistrovství světa v Korei přivezl sbírku čtyř medailí...

Síň slávy — Mistrovství světa KOREA

Zřejmě NEJMENŠÍ česká výprava za poslední desetiletí zamířila koncem srpna na téměř druhý konec zeměkoule — do jihokorejského města Sokcho.
Více v článku...
 

.!. Vyhlášené termíny soutěží na rok 2019 .!.

Rada AROB vyhlášuje termíny soutěží prvního stupně/zařazených do Národního žebříčku pro rok 2019:

6.–7.4. — MČR noční+DT — přihlášen GBM
27.–28.4. — NŽ klasika 80m, MČR KT 2m, NŽ sprint — pořadatel SVK (Hrčava)
25.–26.5. — MČR KT 80m, MČR sprint, NŽ klasika 2m — přihlášen DCH
8.–9.6. — 2x NŽ klasika — přihlášen GBM
30.6.–4.7. — WYAC, Ukrajina (Vinnytsia)
3.–7.7. 4D/3D — 2x NŽ, MČR foxoring, MČR štafety— HLEDÁ SE POŘADATEL!!!
2.–8.9. ME, Slovinsko (Rogla)
28.–29.9. MČR — 2x klasika — přihlášen FPA
12.–13.10. — NŽ 2x klasika — přihlášen AFK
19.–20.10. Akademické MČR — pořádá KTS Liberec

Vyzýváme zájemce o pořádání soutěží, aby se přihlásili e-mailem na sekretariát AROB nejpozději do 30. 9. 2018.
V přihlášce je třeba kromě termínu a místa konání uvést také předpokládaný závodní prostor/mapy. Na sekretariátě AROB již několik žádostí o rezervaci terénu pro rok 2019 eviduji.

19. Mistrovství světa v ROB 2018 (Sokcho, Jižní Korea)


Foxoring, 4. září 2018:
1. klasika, 5. září 2018
(80m: MW19, MW21, M40; 2m: W35, MW50, MW60, M70):

Sprint, 6. září 2018:
2. klasika, 7. září 2018
(2m: MW19, MW21, M40; 80m: W35, MW50, MW60, M70):


Nečíkova fotogalerie.
 

Letní soustředění ROB 2018 v Pecce (ELB, ETE, AFK a BKA + OB Dukla Praha)

Po 7 letech přestávkové odmlky jsme se pod vedením Ivety s letním soustředěním do Pecky u Nové Paky, a to ve dnech 11. až 17. 8. 2018. Naše loňská sestava čtyř oddílů zase posílila, a to o oddíl OB Dukla Praha, což téměř odpovídá na účasti na jedničkové soutěži. Tentokráte nedorazili žádné posily na vyhlášené krajské závody z jiných oddílů. Pro většinu to byla příprava na podzimní sezónu a pro některé ina MS v Jižní Korei. Skupina nejmladších, která se malinko obměnila proti loňsku se především těšila na podvečerní vyhlašování výsledků. Taktéž zapadla skupinka specialistů na OB, jejichž tratě využívali i liškaři a také i oni to zkusili s rádiem.

Stejně jako v minulých letech bylo dopoledne zaměřeno na kratší závody pro pokročilé a na opačném pásmu byly krátké závody pro nejmladší skupinu dětí, které organizoval Karel s Filipem a také Tonda s manželkou Evou a někdy i Honza. Odpoledne byl pro pokročilé vždy jeden delší závod 2. či 3. stupně, na jejichž stavbě se postupně vystřídali všichni významní běžci, a také začátečníci měli svůj závodní program. Každý večer v 19:30 hodin bylo vždy vyhlašování výsledků dne a zhodnocení..

Pondělní odpoledne se všichni osvěžili na nedalekém koupališti a tradiční odpolední výlet v úterý byl pěší na nedaleký hrad Pecku.
                                                                                                                                             <bx+>

.: Mezinárodní mistrovství Německa 2018 :.

Místo původně naplánovaného srpnového výjezdu do Maďarska (pořadatelé přesunuli datum závodů) se uskutečnil náhradní výjezd na Mezinárodní mistrovství Německa. Bohužel o tento nový termín byl malý zájem z důvodu již naplánovaných jiných prázdninových aktivit. Se třemi juniory se vydala na cestu jako vedoucí a trenér Marcela.

Pro všechny zúčastněné to byla akce určitě přínosná — mladí závodníci si mohli znovu "osahat" přístup ke stavbě tratí a organizaci závodu v jiných než českých podmínkách. Kromě domácích Němců a malé výpravy z Česka se soutěže zúčastnilo i několik reprezentantů Švýcarska a Ukrajiy.

Jaké to bylo si přečtěte v článku od Kláry.

Výsledky (PDF) či na stránkách pořadatele.
Mapa závodu na 2m a mapa závodu na 80m.
 

.: 4 DAYS ARDF — Mariánské Lázně :.

Další pořadatelem, který se úspěšně v letošním roce zhostil své úlohy byl oddíl Radioelektronika Cheb. Letošní čtyřdenní v Mariánských Lázních se povedly...
Jak se povedly, čtěte v článku.

Síň slávy – 18 nových medailí pro Českou republiku

O 18 řádků se po letošním Mistrovství světa žáků a dorostu (WYAC 2018) rozrostla SÍŃ SLÁVY. Z Doks si alespoň jednu medaili odvezlo všech 21 mladých českých reprezentantů v kategoriích MW14 a MW16.
Nejúspěšnější naší závodnicí se stala třináctiletá Michaela Novotná z TJ Turnov, která se podařilo získat individuální medaili ve všech třech disciplínách (1× zlatá, 2× stříbrná) a společně s dalšími děvčaty dvě zlaté v družstvu W14. Tituly Mistr nebo Mistryně světa se mohou pochlubit ještě Markéta Střítecká (W16 — 2m), Alžběta Sobotová (W14 — 2m) a Jakub Klec (M14 — 80m).

Odkaz na síň slávy.
Odkaz na ČR reprezentovali.
 

WYAC 2018 — Doksy

Na přelomu června a července se sjelo do Doks 117 nominovaných závodníků z 11 států, aby bojovalo o medaile...
Více v článku.
 

NOMINOVÁNO — WYAC 2018 Doksy / ČR

O letošní nominaci na první žákovské a dorostenecké mistrovství světa je již jasno...
Více v článku.

ARDF — Great Britain

27.–29. dubna se konalo mezinárodní mistrovství Velké Británie v rádiovém orientačním běhu. Na programu byl sprint a dvě klasiky. Již podruhé v řadě se jich zúčastnila skupinka Čechů, tentokráte měl oddíl GBM zastoupení 7 členů. Kromě domácích a českých běžců mělo mezi závodníky zastoupení i Německo.

Hezký článek o šampionátu vyšel v červnovém čísle časopisu RadCom (anglicky).

Fotky od Davida Williamse najdete na flickru.
Výsledky (PDF).
 

Mistrovství ĆR ROB — Svitavy 2018

Tři závody ve dvou dnech, z toho dvě mistrovství ČR — to bylo sousto, které na si svá bedra vzal oddíl ROB Pardubice (FPA).
O tom, jak se to povedlo, čtěte v člnku...

ARDF Travelling Fox Race

To byl název společných přeshraničních závodů ve dnech 1.-3. června odehrávajících se na území Česka a Německa, které byly započítávany do národních žebříčků obou států...
Více čtěte v článku.
 

Pozvánka — Svitavy 2018

Oddíl ROB Pardubice zve k účasti na víkendový "trojzávod" do Svitav. V sobotu se můžete těšit na dvě Mistrovství ČR — dopoledne ve sprintu, odpoledne na krátká trati v pásmu 2m. V neděli pak proběhne závod Národního žebříčku na klasice 80m. Po těžkých bílovických kopcích čeká závodníky mírně zvlněný terén a pravděpodobně rychlé tratě na mapách Rosnička a Antoníček (stavitelé Jaroslav Zach, Jitka Šimáčková, Pavel Hora).

Termín pro přihlášky končí 30. 5. Veškeré informace naleznete na webu pořadatele - zatím zveřejněny propozice a přihláškový formulář.

.: Bílovické krpály :.

Letos podruhé se pořadatelské funkce celorepublikových závodů dobře zhostil oddíl Radiosport Bílovice nad Svitavou. O víkendu 12.-13. května zorganizovali členové GBM závody Národního žebříčku v bezprostřední blízkosti své domovské obce.
Více v článku...
 

.: Reprezentace — Kupa Decebal :.

Po 7 letech zvolil reprezentační trenér pro jarní květnový zahraniční výjezd Rumunsko. Volba na vzdálenější destinaci padla zejména z důvodu vhodného termínu závodů a předpokládaného těžkého horského terénu. Na soutěži Kupa Decebal startovalo asi 70 závodníků, kromě rumunských a českých i malá maďarská výprava.

>Jak se akce líbila zúčastněným juniorům si přečtěte v článku od Dana S.

Medailová umístění v celkovém hodnocení:
M19 — 1. místo — Martin Kinc
M19 — 2. místo — Dominik Šrom
M21 — 1. místo — Andriy Gomzyk
M40 — 3. místo — Michal Klíž
D19 — 1. místo — Klára Hronová
D19 — 3. místo — Justýna Bouchalová

4 DAYS ARDF — Mariánské Lázně

Letošní vícedenní se uskuteční 5.-8.července v Mariánských Lázních a okolí. Pořadatelský oddíl Radioelektronika Cheb (DCH) zvolil kratší verzi - pouze 4-denní soutěž, ke které využil dva sváteční dny a navazující víkend. Z tradičních závodů se nepoběží sprint. Přednost před sprintem dostalo Mistrovství ČR ve štafetách, protože právě u prázdninových vícedenních je předpoklad největší účasti v této disciplíně včetně zahraničního zastoupení. Po čtvrtečních úvodních štafetách budou následovat dvě klasiky (NŽ 2m a 80m), v neděli zakončí závodníci akci Mistrovstvím ČR ve foxoringu.

Informace k závodům se budou postupně objevovat na webu pořadatele.

Zatím byly zveřejněny propozice v české i anglické verzi a přihlašovací formulář (XLS) .
 

Česko–německé ROB závody 1.–3. 6.

Po několika letech znovu proběhne první víkend v červnu mezinárodní soutěž v rádiovém orientačním běhu, o jejíž uspořádání se spravedlivě rozdělí český a německý oddíl. Vše proběhne pod taktovkou Jiřího Suchého a Ivety Machové z oddílu ROB AVZO Teplice Doubravka (ETE) za českou stranu a Anji Hilbert a Olafa Oehmeho za Deutscher Amateur Radio Club (DARC), District Sachsen. Jako centrum soutěže byl vybrán autokemp Osek, na sobotní 2m se všichni přesunou cca 20 km do Německa na parkoviště Rehefeld-Zaunhaus (mapa Altenberg), nedělní česká klasika v pásmu 80m se poběží na mapě Březina.

Propozice soutěže naleznete zde, přihlášky končí 16.5.! Přihlašujte se přes web.

.: Výběrové soustředění reprezentace (12.–15. 4.)

Ani na třetím letošním soustředění se nesešla reprezentace v plném počtu, i když se jednalo o výběrové soustředění.
Více v článku...
 

Dlouhá trať a noční mistrovství ČR

První letošní dvě mistrovství v ROB proběhla v režii oddílu SK Radiosport (GBM) o víkendu 7.-8. dubna s centrem v Bílovicích nad Svitavou.
Více o tom, jak to proběhlo pod taktovkou Mirka L. a Pavly H. čtěte v článku...

Anketa sportovec roku 2017 — Okres Cheb

V sobotu 7. dubna proběhlo slavnostní vyhlášení 10. ročníku ankety "Sportovec roku 2017" za okres Cheb. Slavnostní večer, který moderoval Štěpán Škorpil a který okořenil humorem herec Josef Dvořák, viděl i chebské radioorientační běžce.

Z celkem deseti navržených závodníků ROB byli oceněni tři: Petra Liďáková (dorostenky) — Jan Trpák (st. žáci) — Alena Pátková (veteránky), první dva zástupci mládeže za výsledky dosažené na Mistrovstvích ČR i na loňském WYAC v soutěži družstev, Alenka za výsledky dosažené v kategorii D60 v národních soutěžích i na ME v Litvě.
 

Žákovská a Dorostenecká Reprezentace

Od začátku letošního roku mají žáci a dorostenci staro-nového trenéra Miroslava Vlacha, který vedl "přípravku" až do roku 2013 a po 4-leté pauze se vrací zpátky.
Více v článku.

Sportovec roku — Party 4 SPORT 2018

"Party 4 SPORT 2018" tak zněl název společensko-kulturní akce pořádané Městskou části Prahy 4, jejíž hlavní náplní bylo vyhlášení nejlepších sportovců a trenérů za rok 2017.

Více čtěte v článku...
 

Diplom za čin — Cena fair-play pro Víta Hrubého

Ve čtvrtek 5. dubna pozvalo vedení Českého olympijského výboru do budovy České národní banky v Praze vybrané sportovce i funkcionáře na slavnostní předávání "Cen FAIR-PLAY 2017" za činy, které splňují požadavek čestného sportovního chování.

Více čtěte v článku...

.: Bílovické krpály — 11.–13. května 2018 :.

Oddíl GBM — Radiosport Bílovice připravuje další soutěž Národního žebříčku a zve závodníky do své domovské obce a okolí. Bílovické krpály zcela jistě prověří fyzickou připravenost i technickou zdatnost závodníků jak na klasice na 2m, tak i při Mistrovství ČR na krátké trati 3,5 MHz. O první body do nominačního žebříčku na letošní WYAC zde budou bojovat žákovské a dorostenecké kategorie.

Informace naleznete v propozicích a upoutávku na akci v této video-pozvánce.
 

Smutná zpráva — zemřel Emil Kubeš

Ve středu 14. 3. 2018 zemřel ve věk 84 let EMIL KUBEŠ (OK1AUH), skvělý technik, vývojář a konstruktér.

Poslední rozloučení proběhne ve čtvrtek 22. března v 11:15 v pražském krematoriu Motol.

Emču pamatují ti nejstarší "liškaři" jako výborného závodníka a dlouholetého člena československé reprezentace (60–70 léta), později působil jako technik, organizátor a člen realizačního týmu reprezentace. Významně se podílel na vývoji a výrobě "JUNIORU C," prvního ze sériově vyráběných přijímačů pro hon na lišku v podniku Radiotechnika Svazarmu Praha. A i jeho zásluhou se náš sport v 70–80 létech mohl rozvíjet a rozšířit mezi mládež.

.: Začátek ROB sezóny :.

V sobotu 3. března začala letošní ROB sezóna. Jako první ji odstartoval oddíl Radiosport Bílovice (GBM) svým oblastním dvojzávodem na klasických tratích v Horákově na mapě Říčky. Počasí úplně nepřálo, zejména účast nejmladších dětí byla malá, přesto neodradilo od 35 závodníků z 5 oddílů (GBM, FPA, AFK, ETE a slovenského Martina). Hlavním organizátorem byl junior Martin Kinc (v prosinci nově vyškolený rozhodčí 3. třídy), který si vyzkoušel roli ředitele soutěže a stavitele tratí.

O tomto víkendu pokračují závody na severu Čech. SZTM ROB Liberec (ELB) pod taktovkou Míry seniora pořádá v neděli 11. 3. Místní přebor, konkrétně krátkou trať 80m na Větrníčku.

A objevily se již první propozice na celostátní soutěž. Mistrovství ČR v nočním ROB a MČR na dlouhé trati pořádá oddíl GBM. Závodit se bude v okolí jejich domovské obce Bílovice o víkendu 7.-8. 4. Přihlašování na soutěž již bylo spuštěno, termín je do 25. 3. Veškeré informace najdete na webu soutěže.
 

O ROB na portálu O-NEWS.CZ

O-news.cz je první komplexní zpravodajský portál ze světa českého orientačního běhu. Zveřejňuje reportáže ze závodů, rozhovory, metodiku a další témata z aktuálního dění v českém ale i světovém orientačním běhu.

28. února 2018 se zde objevil samostatný článek o rádiovém orientačním běhu. Kromě základních informací o našem sportu si můžete přečíst minirozhovor s mnohonásobným mistrem světa Karlem Fučíkem anebo s nejúspěšnějším loňským juniorem Martinem Kincem, případně zavzpomínat na známý klip Rubikon od kapely Kryštof od jehož natočení uplynulo již 11 let.

O rádiovém orientačním běhu se ale na O-NEWS nepíše poprvé. Před rokem byla zpovídána Pavla Horová a kromě tejpování jsou připomínány její úspěchy v ROB.

A ještě o rok dříve ve "sloupku reprezentanta" vyšel článek s obojživelnicí Míšou Omovou, která se snaží vysvětlit co spojuje OB a ROB a v čem jsou to naopak úplně rozdílné sporty.

.: WYAC 2018 — ČR, Doksy :.

Již za necelé 4 měsíce se Česká republika ocitne v roli hostitele WYAC ARDF = Mistrovství světa žáků a dorostu v rádiovém orientačním běhu.

Akce proběhne v 30.6.–4.7. v okolí města Doksy. V současné době je přihlášeno 117 závodníků z 11 států. Informace pro účastníky i případné návštěvníky jsou postupně zveřejňovány na webu www.wyac2018.com — aktuálně to byl bulletin č.2.

Asociace ROB je velkým propagátorem mistrovských závodů pro mládež mezi radioamatérskými evropskými organizacemi a iniciovala uspořádání těchto šampionátů. 1. EYAC, soutěž IARU regionu R1, proběhla již v roce 2000 v Kroměříži, další se konaly v ČR v letech 2005 v Karlových Varech, 2009 v Řásné/Telči a 2013 ve Třech studních na Vysočině. Po 17 ročnících úspěšných EYAC se změnila pravidla ARDF a soutěž je pořádána podruhé jako světový šampionát WYAC, zatím bohužel stále jen s účastí evropských států.
 

.: Turnovští ROBáci na radnici :.

V úterý 6. února, týden před vyhlášením výsledků ankety o nejúspěšnější sportovce obdrželi pozvání na turnovskou radnici medailisté z ME a MS, kteří závodí za město Turnov. Mezi 14 pozvanými držiteli cenných kovů byli Michaela a Jakub Omovi z oddílu ROB TJ Turnov.

O průběhu setkání představitelů města se sportovci si můžete přečíst zde.

.: Sportovec roku 2017 — TURNOV — Michaela OMOVÁ :.

Michaela Omová opět zvítězila v turnovské anketě Sportovec roku. V minulé sezóně dosáhla vynikajících výsledků — 2× 1. a 2× 2. místo v individuálních závodech na Mistrovství Evropy v Litvě a k tomu zlato a stříbro v soutěži družstev žen.

I když v Turnově mají řadu vynikajících sportovců v různých odvětvích, tak Míša obhájila prvenství z roku 2016 a zlatou korunku pro vítěze ankety si nasadila již po čtvrté. Další radiový orientační běžec Jakub Oma skončil mezi pěticí nejlepších v hlavní kategorii na 4. místě.

"Svátek turnovského sportu" — to je hezký článek o akci, která proběhla ve středu 14. února v KC Střelnice a najdete ho na webu včetně rozhovoru s vítězkou ankety Sportovec roku.

Další článek najdete na webu Naše pojizeří.

V Turnově nezapomněli ani na mládež a v rámci kategorie "TURNOVSKÉ NADĚJE" vyhlásili žáky do 14 let, kteří dosáhli na medaile v loňském roce. Z oddílu ROB to byly sestry Michaela a Barbora Novotná. Děvčata ROB běhají teprve druhým rokem, ale již nyní se objevily na stupních vítězů na Mistrovství ČR na klasických tratích (2m - Míša 1. místo, 80m - Bára 2. místo a Míša 3. místo v D12). Obě přestoupily v r.2018 do kategorie D14 a byly zařazeny do ŽDR ROB.

Oddílová fotogalerie.
 

Nominační zásady reprezentace

Na základě návrhu šéftrenéra schválila Rada AROB nominační zásady pro juniorské a seniorské kategorie pro nominaci na Mistrovství světa ROB 2018 do Koreje.

Současně s nominačními zásadami byl schválen i zvláštní předpis, který stanoví postup zařazení do reprezentace po výběrovém soustředění, které proběhne v dubnu v okolí Nejdku.

Ve veteránských kategoriích byl proveden průzkum zájmu o reprezentaci ČR na Mistrovství světa a na základě jeho vyhodnocení rozhodla Rada AROB, že v letošním roce nebudou pro kategorie D35-60 a M40-70 vypisována nominační kritéria.

Byla schválena přímá nominace na MS těchto závodníků:
D50 - Šrůtová Marcela, Skřivanová Dagmar
D60 - Voráčková Eliška, Látalová Alexandra
M40 - Klíž Michal, Antonín Šindelka
M50 - Mareček Jiří, Látal Miroslav, Mokrý Pavel

Volná místa ve veteránských kategoriích až do počtu 3 v každé kategorii mohou být obsazena dalšími závodníky pokud o reprezentaci projeví dodatečný zájem. Předběžná přihláška za AROB bude odesílána pořadateli na začátku března (termín je do 10.3.)

Na webu pořadatelské organizace se objevilo nové logo MS-2018 a postupně jsou doplňovány informace, fotogalerie atd

.: Zimní reprezentační soustředění — leden 2018 :.

První reprezentační soustředění se konalo ve Strážném v Krkonoších. Jaké bylo zjistíte očima juniorů Dominika a Aničky S.
 

Napsali o nás — Bulletin českého radioklubu 2/2018

V čísle 2/2018 bulletinu ČRK si mohou všichni čeští radioamatéři přečíst článek o zorganizování ankety "Sportovec roku 2017" a jejím slavnostním vyhlášení nejlepších rádiových orientačních běžců v Bílovicích nad Svitavou.

||| Medailová statistika 2017 |||

Začátek nového roku je vhodným časem k rekapitulaci roku minulého.

Více v článku...
 

Nejlepší sportovci města Cheb

V polovině prosince byli v KC Svoboda oceněni nejlepší sportovci města Cheb. Mezi vyhlašovanými sportovci byla celá řada jmen členů oddílu Radioelektronika Cheb (DCH) od nejmladších MD12 po veterány, kteří získali medaile v roce 2017 na WYAC, ME Litva anebo na Mistrovství republiky v rádiovém orientačním běhu. Za 35 let práce s mládeží byla v kategorii "trenér" oceněna Vlasta Vlachová. Výčet všech úspěšných sportovců, funkcionářů a trenérů přinesly v č.1/2018 Chebské radniční listy na str. 2.

Fotografie a výčet úspěšných ROB závodníků si můžete prohlédnout na oddílovém webu.

DOTACE MŠMT

Asociace ROB ČR získala od MŠMT v roce 2017 dotaci z programu V — Činnost sportovních svazů. Vlastní finanční prostředky přišly na účet AROB v polovině září. Rok 2017 byl ale také rokem, kdy AROB neúspěšně žádala o dotaci z programu I — reprezentace a II — talentovaná mládež.

AROB proto v roce 2017 hospodařila s nižší částkou než bylo obvyklé v minulých letech. Z dotace "Program V" a z vlastních zdrojů byl hrazen celoroční chod svazu včetně financování akcí reprezentace a ŽDR. Z rozpočtu byl poskytnut formou uzavřené smlouvy příspěvek oddílům na činnost i na pořádání celostátních soutěží a byly vyplaceny pracovní dohody uzavřené s trenéry mládeže. Ke konci roku obdržela AROB dotaci, jejíž výše pokryla větší část výdajů na přímou účast reprezentantů na ME v Litvě a WYAC na Slovensku.

Oddíly měly možnost podat přímo na MŠMT své žádosti do programu VIII "Organizace sportu ve sportovních klubech." MŠMT vyřizovalo žádosti průběžně a zveřejňovalo výsledky ve 4 vlnách. Se svými žádostmi v roce 2017 nakonec uspěly 4 oddíly ROB — GBM, DCH, FPA a AFK.

Koncem prosince jsme podali žádosti na MŠMT na tři vypsané programy pro rok 2018: I—REPRE, II—TALENT a VSA (významná sportovní akce). Další programy a pro nás zejména důležitý program V určený pro sportovní svazy dosud nebyly vypsány.
 

Napsali o nás: Časopis Tučňák — Praha 4

Krátký článek o juniorském úspěchu Anny Chmelařové, členky oddílu rádiového orientačního běhu OK1KYP Praha 4 se objevil na straně 14 v rubrice SPORT v měsíčníku TUČŇÁK 1/2018, který dostávají do svých schránek obyvatelé Prahy 4.

REPREZENTACE 2018

Rada AROB schválila návrh šéftrenéra na zařazení závodníků do užšího a širšího reprezentačního výběru na rok 2018.
Více v článku...
 

ŽÁKOVSKÁ A DOROSTENECKÁ REPREZENTACE 2018

Vedoucím žákovské a dorostenecké reprezetace se pro rok 2018po čtyřleté pauze (2014–2017) znovu stává Miroslav Vlach, který před tím společně s manželkou Vlastou vedl ŽDR dlouhých čtrnáct let (1997–2013). ..
Více v článku

Napsali o nás — Listy Univerzity obrany

Zatímco na zpravodajském portálu University obrany se článek o úspěchu Blanky Adámkové objevil již v polovině září, tak v tištěné podobě ho naleznete až v listopadovém vydání. Zato se ale Blanka v uniformě s přijímačem objevila přímo na úvodním listu s titulkem "Najít správný směr." Ve sportovní části jsou věnovány úspěšné reprezentantce celé 4 stránky (str. 14–17).

Kdo dočte až na str. 26, tak objeví úspěch dalšího ROBáka. Vojtěch Bžatek vybojoval ve školním družstvu svého gymnázia vítězství v vědomostně–dovednostní soutěži O pohár rektora univerzity.
 

PRAHA-LIŠKA = závěr sezóny

Po několikaleté pauze došlo ke znovuvzkříšení tradičního neoficiálního vánočního závodu "PRAHA-LIŠKA." Spočítali jsme, že se jedná o 24. ročník.
Více v článku...

Napsali o nás... (Zpravodaj SSS)

V letošním posledním čísle 4/2017 Zpravodaje Sdružení sportovních svazů, který vychází jako čtvrtletník, byl na 2.straně v rubrice "zajímavosti" zveřejněn kratší článek o dvojnásobném triumfu vysokoškoláků Ondřeje Šimáčka a Alžběty Léharové na Akademickém mistrovství ČR v Železných horách...
 

Napsali o nás... Chebský radniční listy 12/2017

Zatímco v Chebském deníku se článek o úspěšných reprezentantech oddílu Radioelektronika Cheb objevil na sportovní stránce již koncem září, tak do "Chebských radničních listů," které přicházejí do schránek všem obyvatelům Chebu se dostal až v prosincovém čísle. Koncem roku se můžeme poohlédnout za sportovními úspěchy na Mistrovství Evropy v Litvě zejména Blanky Adámkové (D35), ale i Alenky Pátkové (D60) a Miroslava Vlacha (M50) — čtěte na str 12.

.: Ocenění Bílovických závodníků :.

V rámci slavnostního zahájení vánočních trhů v Bílovicích nad Svitavou a rozsvícení vánočního stromu byli v pátek 1.12. veřejně oceněni závodníci, kteří v letošním roce reprezentovali Bílovice na celostátních a mezinárodních soutěžích.

V kategorii žáků si cenu na pódium přišli žáci Šimon Hrouda (3. místo NŽ M12) a Martin Ondrouch (mistr ČR 2m klasická trať). O chvíli později to byli úspěšní dorostenci Vilém Hrubý a Markéta Střítecká, kteří reprezentovali ČR na letošním WYAC na Slovensku a přivezli si medaile ze soutěže družstva M16/W16. Třetí skupinou vyhlášených byli junioři a dospělí, kteří vybojovali medaile na Mistrovství Evropy v Litvě — Martin Kinc, Dominik Šrom a Jakub Šrom. Na fotografiích nejsou ještě další reprezentanti a úspěšní členové bílovického oddílu Tomáš Hikl (M20) a veteráni Antonín Šindelka, Jiří Mareček, Zbyněk Žáček, Pavla Hažmuková a Iva Marečková — ti všichni mají medaile z letošního evropského šampionátu.
 

.: Seminář rozhodčích a trenérů ROB :.

V sobotu 2.12. proběhl celodenní seminář pro rozhodčí ROB, kterého se zúčastnilo 27 zájemců o prodloužení anebo získání nové třídy rozhodčího.
Více v článku.

.: Sportovec roku 2017 v ROB :.

V sobotu 2.12. v podvečerních hodinách proběhlo v novém multifunkčním kulturním středisku v Bílovicích nad Svitavou slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku 2017. Poděkování patří předsedovi...
Více v článku.
 

.: Rehabilitační soustředění REPRE 16.–19. listopadu 2017

Poslední letošní reprezentační setkání se uskutečnilo 16.–19. listopadu 2017 v Albrechticích nedaleko Sušice. Celkem si přišlo zatrénovat 14 reprezentantů, kteří byli odhodláni...
Více v článku.

ME Litva — článek v Amatérském rádiu

Na začátku měsíce vyšlo 11.letošní číslo časopisu Praktická elektronika - Amatéské rádio. Na str. 41 v rubrice "z radioamatéského světa" si můžete přečíst článek o Mistrovství Evropy v rádiovém orientačním běhu na Litvě, zejména pak o individuálním úspěchu Anny Chmelařové, Martina Kince a Dominika Šroma, kteří se mohou pyšnit tituly juniorský mistr Evropy.
 

Vyhlášení ankety a seminář trenérů

Zveme všechny příznivce na ROB víkend do Bílovic nad Svitavou.
V sobotu 2. 12. od 9:30 bude probíhat seminář trenérů, v podvečerních hodinách pak proběhne slavnostní vyhlášení ankety "Sportovec roku" v obřadní síni obecního úřadu. Neděle 3. 12. bude věnována semináři pro trenéry mládeže a vedoucí oddílů ROB. Program na oba dny najdete v pozvánce.
Těšíme se na účast i nových mladých zájemců, kteří mají chuť získat nové vědomosti a kvalifikační třídu rozhodčího. Hlašte se e-mailem na sekretariát arob@ardf.cz do čtvrtka 23.11.

Již jste hlasovali do Ankety sportovec roku?

Radioorienteerus igitur

Horní Bradlo znají akademici z roku 2014. Leží na řece Chrudimce, v CHKO Železné hory, v nadmořské výšce 520 m.
Více o letošní akádě čtěte v článku...
 

Mistrovství ČR a Pohár přátelství

Přimda + Řevnice = dvě malá městečka, kde v září proběhly dva závěrečné závody Národního žebříčku.
Více čtěte v článku...

3. ročník ankety "Díky trenére!"

V sobotu 14. 10. měl rádiový orientační běh možnost se alespoň drobně dostat do podvědomí sportovní veřejnosti v hale Sparty, kde proběhlo vyhlášení výsledků ankety "Díky trenére!".

Mezi TOP-30 trenéry mládeže byla Marcela Šrůtová z pražského oddílu Radioklub OK1KYP. Podobně jako Mirek Vlach v 1. ročníku, tak i Marcela nakonec nebojovala v TOP-10 o vítězství, ale odnesla si společně s dalšími 19 trenéry bronzovou plaketu a poděkování za odváděnou práci. Vítězem ročníku se stal fotbalový trenér Zdeněk Grygar (FC Baník Ostrava).
 

Anketa o nejlepšího sportovce roku 2017 v ROB

Jako každý rok, je i letos vyhlášena anketa o nejlepší sportovce ROB roku 2017 — hlasovat můžete opět na stránkách ankety a to nejpozději do neděle 26. listopadu 2017.

Výsledky hlasování se dozvíte na slavnostním vyhlášení v sobotu 2. prosince 2017 v Bílovicích nad Svitavou.

Program tohoto víkendu zaplní kromě vyhlášení ankety také seminář trenérů a rozhodčích ROB.
H L A S U J T E   Z D E !

Napsali o nás... Zpravodaj Malměřic a Obřan 8/2017

Zpravodaj Malměřic a Obřan vychází jako pravidelný měsíčník pro obyvatele dvou městských částí Brna. V čísle 8/2017 si můžete na straně 5 přečíst článek "Sportovní úspěch v Litvě." Popisuje krok po kroku jak Martin Kinc došel k dvojnásobnému titulu Mistra Evropy a ještě přidal další individuální bronz. Téměř celostránkový článek je doprovázen několika fotografiemi.
 

NAPSALI O NÁS... Chebský deník 2017-09-30

Na sportovní stránce Chebského deníku v krajských událostech se čtenáři v sobotu 30. 9. seznámili s úspěchy Blanky Adámkové, Alenky Pátkové a Miroslava Vlacha na Mistrovství Evropy v Druskininkai i o medailovými umístěními sportovců oddílu Radioelektronika Cheb na Mistrovství ČR v Přimdě...

.!. Vyhlášené termíny soutěží na rok 2018 .!.

Rada AROB vyhlášuje termíny soutěží prvního stupně/zařazených do Národního žebříčku pro rok 2018:

7.–8.4. MČR DT+N předběžně GBM
11.–13.5. MČR KT + NŽ klasika přihlášen GBM
1.–3.6. 2x NŽ klasika (2m Německo, 80m Teplice) přihlášen GER+ETE (přeshraniční)
15.–17.6. MČR KT + NŽ klasika přihlášen FPA
30.6.–4.7. WYAC Doksy — pořádá AROB
5.–8.7. 4-days — 2x NŽ klasika, MČR štafet a MČR foxoring přihlášen DCH
2.–9.9. MS KOREA (Sokcho, Kangwon)
21.–23.9. MČR na klasických tratích 80+2m
5.–7.10. NŽ — 2x klasika přihlášen AFK
19.–21.10. Akademické MČR přihlášen Klub ROB MU Brno

Mistrovství ČR ve sprintu — termín nenavržen.
(možnost výměny za MČR KT nebo přidání jako další závod k vyhlášeným termínům- podle zájmu pořadatele)

Vyzýváme zájemce o pořádání soutěží, aby se přihlásili e-mailem na sekretariát AROB nejpozději do 31. 10. 2017.
V přihlášce je třeba kromě termínu a místa konání uvést také předpokládaný závodní prostor/mapy. Na sekretariátě AROB již několik žádostí o rezervaci terénu pro rok 2018 eviduji.
 

Výsledky MČR — Přimda 16.–17. 9. 2017

Výsledky MČR Přimda včetně mezičasů najdete na http://vysledky.ardf2015.cz

NAPSALI O NÁS — Dvojnásobná mistryně světa Johana Klecová...

V č. 3/2017 Pravobřežního zpravodaje města Pardubice (vyšlo v září) si můžete na str. č. 7 přečíst hezký článek o několikanásobném vítězství Johanky Klecové na Mistrovství světa dorostu (WYAC) ve slovenských Turčianských Teplicích...
 

Akademické mistrovství ČR 2017

Pohárem přátelství sezóna nekončí. Teda alespoň ne pro akademiky! 14.–15. října 2017 proběhne v Horním Bradle pravidelná "Akáda" — ano, vracíme se na místo činu, ale nebojte se, tentokrát nebude nutné brodit... Termín pro přihlášky se nezadržitelně blíží, tak se přihlašte ještě dnes, emailem na jiri.pavlu@mff.cuni.cz (v přihlášce uveďte — jméno, příjmení, index AROB, číslo čipu SI, jméno VŠ a fakulty, ročník - ve šk. roce 2017/2018, popř. kdy bylo studium ukončeno). Soutěž je již tradičně otevřena i akademikům bývalým, ale stipendia jsou určena pouze pro akademiky aktuální.

Propozice (PDF).

5DAYS ARDF očima norského účastníka

Jon Sletvold přijel až z dalekého Norska, aby se na začátku července zúčastnil tradičních českých vícedenních závodů. Rozšířil tak řadu zahraničních závodníků, kterých v letošním roce bylo výrazně více než v letech předchozích (10 států = Česko, Slovensko, Rusko, Polsko, USA, Ukrajina, Velká Británie, Francie, Norsko a Litva).

Dlouhý článek, který začíná vtipnou větou, že Svratka je malé městečko ležící mezi Prahou a Brnem a končí doporučením návštěvy tradiční české akce si můžete přečíst buď v originále anebo v českém (nikoli doslovném) překladu.


 

Napsali o nás... Univerzita obrany

Na Zpravodajském portálu Univerzity obrany si mohou studenti přečíst pěkný článek o tom, že je učí dvojnásobná mistryně Evropy. O úspěchu majorky Blanky Adámkové v Litvě a její sbírce pěti medailí najdete zde.

Napsali o nás... v Amaterském Rádiu

29. září vyšlo č. 9/2017 měsíčníku PRAKTICKÁ ELEKTRONIKA — Amatérské rádio. A v něm mohou příznivci ROB opět najít jednu stránku věnovanou rádiovému orientačnímu běhu, konkrétně skvělým výsledkům naší mládeže, která reprezentovala Českou republiku na 1. mistrovství světa (WYAC) na Slovensku. O červnovém šampionátu v Turčianských Teplicích a úrodě 13 medailí v kategoriích W14/16 a M14/16 čtěte na straně 41.
 

.: Mistrovství Evropy 2017 (Litva) :.

O 55 medailí se po letošním Mistrovství Evropy v Litvě rozrůstají řádky v síni slávy českého rádiového orientačního běhu.
Více v článku...

...servis z Litvy...

Online startovky/výsledky/mezičasy.
Anebo si klikněte rovnou na vybrané výsledky Čechů:
Foxoring, Sprint, Klasika 1, Klasika 2.

Nečíkovy fotky.
 

.: ROB LÉTO — závody i soustředění :.

Prázdniny začaly velkou událostí pro žáky a dorost — 1. mistrovstvím světa na Slovensku (WYAC) a pokračovaly mezinárodními závody „5-DAYS ARDF“ ve Svratce... Více o prázdninových ROB akcích čtěte v článku.

.: Mistrovství Litvy (srpen 2017) :.

Po posledních nominačních závodech někteří reprezentanti včetně dvou veteránů odjeli na reprezentační výjezd na závody do Litvy (59. Mezinárodní mistrovství Litvy).
Více v Kubově článku...
 

Díky trenére! ...medailonek ROB

V pondělí 19.června na tréninku oddílu ASP v pražských Hodkovičkách natáčeli organizátoři projektu "Díky trenére!" medailonek s trenérkou rádiového orientačního běhu Marcelou Šrůtovou.

.: NOMINOVÁNO — Mistrovství Evropy (Litva) :.

Žebříčky jsou uzavřeny a mohlo by se zdát jasné, kdo podle bodového zisku bude závodit na Mistrovství Evropy v Litvě.
Jak dopadla nominace? ...čtěte v článku.
 

.: Nominační soustředění reprezentace :.

Zatímco veteránské kategorie uzavřely svůj nominační žebříček již na začátku července na 5-denních závodech...
Více čtěte v článku.

Antidopingová kontrola na pětidenních

Dne 6. července 2017 přijeli komisaři Antidopingového výboru do Svratky, aby zde provedli kontrolu čtyř vybraných sportovců kategorií D20, M20 a M19 na Mistrovství ČR ve sprintu (v rámci 5-DAYS ARDF).

2. srpna obdržel sekretariát AROB oznámení od ADV, že všechny odebrané vzorky byly NEGATIVNÍ.

Asociace ROB již v roce 1993 uzavřela dohodu o spolupráci při plnění závazků antidopingového programu vyplývajícího z České charty proti dopingu a tím přistoupila i k Evropské antidopingové úmluvě. Komisaři si vybrali náš sport pro provedení dopingové kontroly již po několikáté (naposledy v roce 2014) a testy všech sportovců byly vždy negativní.
 

5 DAYS ARDF — 5 dnů ROB (Svratka 4.–9. 7. 2017)

Po roční pauze se do Čech opět vrátily na začátku prázdnin tradiční pětidenní závody.
Více v článku...

Napsali o nás — Bílovický zpravodaj 2/2017

Na konci června se ve schránkách bílovických občanů objevilo letošní druhé číslo Zpravodaje. Na str. 24–26 se všichni mohli opět přečíst něco o SK Radiosportu, tentokráte ale z jiného soudku než přímo o rádiovém orientačním běhu. V prvním článku popsala Iva Marečková jedno odpoledne, kdy po tréninku ROB proběhl úklid lesa v rámci akce "Ukliďme Česko". A ve druhém je poděkování za příkladný čin Vítku Hrubému, který pomohl při závodě ROB zraněné kamarádce v lese.
 

Síň slávy...

Po 1. mistrovství světa žáků a dorostu (WYAC) na Slovensku se opět rozšířil záznam do „SÍNĚ SLÁVY ROB ĆR.“ Celkově zde přibylo 13 řádků — přesně tolik medailí si přivezla naše mládež z Turčianských Teplic. Medailová bilance — 6× zlatá, 3× stříbro, 4× bronz.

Velkou radost a zejména příslib do budoucnosti našeho sportu udělali trenérovi nejmladší startující. Letošní famózní je vystoupení žákyň kategorie D14, které si plně vyhradily pro sebe nejvyšší stupínek — 2× se mistryní světa stala pardubická Johana Klecová, třetí individuální zlato v této kategorii získala Alžběta Sobotová z Fox-klubu Praha a společně s Barborou Jiráskovou a Lenkou Marešovou jim patří i dvě zlata družstev. Dvě individuální medaile si vyběhli i žáci M14 — stříbro Šimon Dukát (ASP) a bronz Tomáš Ráliš (FPA), kteří na šampionátě startovali letos poprvé.

Johana Klecová se 4 zlatými se stala nejúspěšnější závodnicí celého Mistrovství světa. Každý z 18 mladých českých reprezentantů si přiváží alespoň jednu medaili. Česká republika skončila na 2. místě za vítězným Ruskem s celkovým ziskem 13 medailí (6–3–4).

Přehled všech medailí naleznete v „Síni slávy.“

...napsali o nás (Bulletin ČRK a Broumovské listy)...

O úspěchu české výpravy rádiových orientačních běžců píše bulletin č.7/2017 Českého radioklubu na str. 4.

Úspěšným vystoupením své studentky Barbory Jiráskové na slovenském šampionátu se pochlubilo broumovské gymnázium.

A že to letos Báře v kategorii D14 docela dobře běhá vědí i Broumovské noviny — v červnovém čísla 6/2017 je fotografie z Mistrovství ČR na krátké trati.
 

.: Češi na Mistrovství Polska :.

24.–25. 6. dorazila desítka Čechů do polského města Bielsko-Biała nedaleko od hranic, aby se zúčastnili Mistrovství Polska v ROB...
Více čtěte v článku Kuby Šroma.

.:. Mistrovství SVĚTA žáků a dorostu 2017 (Slovensko) .:.

Ve dnech 30. 6.–4. 7. reprezentovalo 18 dívek a chlapců Českou republiku na 1.mistroství světa žáků a dorostu (WYAC) na Slovensku.
Více v článku.
 

.: Kysucký pohár — 42. ročník :.

Potřetí během pěti let rozhodla Rada AROB, že započítá slovenský závod do českého Národního žebříčku (2015 Klokočov, 2013 Hrčava).
Jak to dopadlo letos čtěte v článku.

NOMINOVÁNO — WYAC 2017 Slovensko

O letošní nominaci na první žákovské a dorostenecké mistrovství světa je již jasno...
Více v článku.
 

KAŠPERK — Nominační soustředění žáků a dorostu

8.–11. června proběhlo nominační soustředění ŽDR v Albrechticích u Sušice. Bydlení jsme nalezli přímo na severním okraji zmapovaného prostoru v penzionu... Více v článku.

1. Nominační soustředění REPREZENTACE

O víkendu 1.–4. června se bojovalo o první body do letošního reprezentačního žebříčku...
Více v článku.
 

AROB se připojila k výzvě sportovců odeslané premiérovi ČR

Český olympijský výbor, Česká unie sportu, Česká obec sokolská a celkem 84 zástupců dalších sportovních svazů a spolků společně dopisem vyzvalo vládu ČR a premiéra České republiky Bohuslava Sobotku k urychlenému vyřešení kritických finančních potíží českého sportu. AROB se k této výzvě připojila.

Společné memorandum podepsali 7. června zástupci sportovního prostředí na mimořádném setkání v Aule Sokola v Tyršově domě v Praze. Přetrvávájí totiž velké problémy ve financování sportu. Přestože na zasedání Národní rady pro sport 12. května 2017 ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová přislíbila urychlené řešení finanční krize, do sportovního prostředí dosud z neinvestičních programů v oblasti organizace sportu nepřišla ani jediná koruna. Mnoho svazů má akutní potíže a hrozí jim krach.

Krizi českého sportu vyvolalo policejní vyšetřování dotací do sportu, které probíhá od začátku května. Vyhlášení, schválení a zveřejnění dotačních programů však proběhlo už před policejním zásahem, ke zveřejnění klíčového programu V. dokonce už 15. února. Peníze tak měly být podle Zásad vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu České republiky nestátním neziskovým organizacím vyplaceny do konce března. Zátah policie, který tu byl na na začátku května, by s tím neměl vůbec souviset, protože finanční příspěvky už měly být dávno vyplaceny. Ministryně Valachová některé neinvestiční dotační programy vypsala znovu za nových podmínek, které jsou pro sportovní prostředí neakceptovatelné. Řada podmínek je nesplnitelná. Přítomní předsedové nebo zástupci svazů a spolků se proto včera jednomyslně dohodli, že z těchto důvodu se o takto vyhlášené programy z procesní opatrnosti do vyřešení případu ucházet nemohou a nebudou. MŠMT navíc není schopné situaci řešit, neboť je ochromeno personálně i probíhajícím policejním vyšetřováním. Kvůli této situaci 7 členů Národní rady pro sport rezignovali na své členství.

Dopis sportovních spolků k rukám předsedy a členům vlády
Záznam tiskové konference sportovních spolků

Díky, trenére! (ROB má opět trenéra mezi TOP 30)

Třetí ročník ankety "Díky trenére!" je ve druhém kole. Z více než 1000 nominovaných trenérů postoupilo do druhého kola třicet. A mezi 30 trenéry atletiky, aerobiku, badmintonu, basketbalu, bojových umění, cheerleadingu, florbalu, fotbalu, hasičů, házené, hokeje, kanoistiky, gymnastiky, rugby, stolního tenisu, triatlonu, tancování a veslování je i trenérka rádiového orientačního běhu.
Po úspěšném 1. ročníku, kdy se do TOP 30 nominoval Mirek Vlach z chebského Radiosportu máme další úspěch. Tentokráte je to MARCELA ŠRŮTOVÁ z pražského Radioklubu OK1KYP.
Trenérku a její svěřence teď čeká návštěva štábu s kamerou, který bude za 14 dní na jejich oddílovém tréninku natáčet medailonek.
Gratulujeme!!!

Informace na webu "Díky trenére!"
Facebook "Díky trenére!"
 

NAPSALI O NÁS (Tučňák — Praha 4, Radiniční zpravodaj Pardubice)

Květnové vydání měsíčníku městské části Praha 4 "Tučňák" (5/2017) se na str. 14 SPORT vrací k vyhlášení nejlepších sportovců, které proběhlo 1. dubna. Mezi řadou oceněných byly 2 rádio-orientační běžkyně - sportovní naděje Anna Sobotková a vítězka ženské kategorie Dagmar Skřivanová

Radniční zpravodaj města Pardubic na str. 19 čísla 2/2017 přináší výčet devětatřiceti oceněných za loňské sportovní výsledky — mezi nimi je i jméno Martina Šimáčka, čtyřnásobného medailisty z MS.

Mistrovství ČR v nočním ROB a na krátké trati 2m (Tesák — HNJ)

Klubovní PaTesátka, takový byl název trojzávodu ROB, který uspořádal oddíl Radioklub OK2KYZ (HNJ) ve dnech 19.-21.5. na Tesáku.

Více v Marcelině článku...
 

REPREZENTACE — mezinárodní závody Ukrajina

Ve dnech 5.–10. května se uskutečnil výjezd juniorské reprezentace na mezinárodní závody na Ukrajinu. Čtyřdenní akce probíhala nedaleko Lvova. K celkového počtu asi 160 ukrajinských závodníků se přidalo 6 Čechů, další cizinci se letos nezúčastnili.

Více v článku

Napsali o nás... (Chebský deník 27. 5. 2017)

V sobotu 27. 5. opět o rádiovém orientačním běhu píší v Chebské deníku. Tentokráte je to kratší článek nejen o trojici žáků, kteří vybojovali titul Mistr ČR na krátké trati na Tesáku.
 

Napsali o nás... (Chebský deník 6. 5. 2017)

V sobotu 6. května vyšel ve sportovní příloze Chebského deníku delší článek o úspěchu výpravy oddílu Radioelektronika Cheb na třídenních závodech ROB v Protivanově. Čtenáři Deníku se tak dozvěděli, že nejvíce cenných kovů přivezla na západ České republiky šestnáctiletá Daniela Trpáková a stala se trojnásobnou zlatou medailistkou. Úspěšná byla ale např. i nejmladší děvčata v kategorii D12, pro některé to byly první stupně vítězů na celostátních závodech.

.: O-sport Cup 2017 :.

Na přelomu dubna a května pozvali pořadatelé závodníky z ČR i Slovenska do Protivanova, kde o prodlouženém víkendu uspořádali tři závody Národního žebříčku.
Více čtěte v článku.
 

*** Poděkování za příkladný čin FAIR PLAY — Vít Hrubý ***

V neděli 7. května 2017 se na oddílovém soustředění SK Radiosport v Protivanově zranila v lese závodnice. Při přeskakování potoka si podvrkla kotník a nemohla jít dál. Společně s ní tam běžel další závodník kategorie M12 — Vítek Hrubý (GBM0707). Tento desetiletý kluk nezaváhal — zapůjčil Terezce svoji bundu a běžel hledat pomoc. Na cestě potkal a zastavil cizí cyklisty, odvedl je ke zraněné kamarádce a pak běžel do cíle pro pomoc organizátorů. Na poloviční cestě potkal rozhodčího, který už chybějící závodníky hledal, a došel s ním zpět k silnici, kam cyklisté mezi tím malou závodnici dotransportovali.

Při večerním vyhlášení výsledků udělil pořadatel Vítkovi cenu Fair Play za vzorný zásah a pomoc.

.: Výběrové soustředění reprezentace :.

20.–23. května proběhla první letošní velká akce reprezentace — výběrové soustředění v České Lípě.
Více v článku...
 

Klubovní PaTesátka 2017


Zveme vás všechny na soutěž Klubovní PaTesátka 2017, která se uskuteční v termínu od 19. do 21. května 2017 v okolí horského sedla Tesák. Bližší informace najdete na webových stránkách Radioklubu OK2KYZ, který soutěž pořádá a těší se na Vaši hojnou účast.
tým HNJ

.: Jarní soustředění reprezentace a ŽDR :.

Po lednovém soustředění na běžkách se reprezentace sešla i v následujících měsících — tentokráte již to byly tréninky převážně technické.
Více v článku...
 

Ukliďme Česko!

Některé oddíly ROB reagovaly na výzvu ve Zpravodaji ČUS a na začátku dubna se zapojily do akce "Ukliďme Česko". Uklízeli velcí i malí, někde se přidali také rodiče našich členů. Po brigádách vždy prokoukl alespoň kousek oblíbeného lesa, kde probíhají obvykle tréninky těch nejmenších v rádiovém orientačním běhu. Teď jenom musíme doufat, že nám čistý les vydrží několik měsíců nebo alespoň týdnů. Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili.
Prohlídněte se fotogalerii z úklidů zorganizovaných oddíly ASP, AFK, GBM (a možná časem přibydou i další)...

...napsali o nás — Bílovický zpravodaj 1/2017

V březnovém čísle 1/2017 Bílovického zpravodaje na str. 29 je popsán závod Bílovický koláč v orientačním běhu, který pro veřejnost i své členy zorganizoval oddíl ROB SK Radiosport Bílovice v neděli 19. února. Akce se konala již po několikáté a byla finančně podpořena ČUS v rámci projektu "Sportuj s námi". Je to dobrá propagace oddílu v místě jeho sídla, kdy se daří dát o sobě vědět a získat i případné nové členy.

Na stejné straně místního časopisu informuje vedoucí oddílu Jiří Mareček o úspěchu rádiových orientačních běžkyň v okresním kole ankety Sportovec roku, kdy mezi nejlepšími byly vyhodnoceny Kateřina Bžatková a Pavla Hažmuková.
 

Sportovec roku (2016) — okres Cheb

V sobotu 1. dubna proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku okresu Cheb. Mezi úspěšnými sportovci byli vyhlášeni i tři členové oddílu Radioelektronika Cheb - Miroslav Vlach (kategorie masters), Daniela Trpáková a Petra Liďáková (kategorie junior), kteří v loňském roce reprezentovali Českou republiku na MS v Bulharsku a na EYAC v Norsku. Více viz oddílové stránky.

.: Mistrovství ČR ROB — DLOUHÁ TRAŤ 2017 :.

V sobotu 8. dubna se u obce Lovečkovice běželo letošní první Mistrovství ČR...
Více v článku.
 

.: Pavla Hažmuková — TRENÉRKA ROKU (ocenění ČOV) :.

Jméno Pavla Hažmuková zaznělo v pátek 7. dubna na slavnostním setkání pořádaném Českým olympijským výborem.
Více čtěte v článku...

.: Praha 4 poprvé vyhlašovala Sportovce roku :.

Slavnostní setkání sportovců a jejich příznivců na akci "PARTY 4 SPORT" v sobotu 1. dubna bylo vrcholem 1. ročníku ankety Sportovec roku v Praze 4, kterou spolupořádala městská část s Pražskou tělovýchovnou unií.
Více čtěte v článku...
 

Výběrové řízení na trenéra ŽDR

Rada AROB ČR vyhlašuje výběrové řízení na funkci trenéra žákovské a dorostenecké reprezentace.
Podmínky výběrového řízení:
a) trenér ROB/OB nebo příbuzného oboru nejméně III. třídy (licence C) a vyšší
b) praxe trenéra mládeže
c) organizační schopnosti
d) komunikační schopnosti
e) znalost angličtiny
f) znalost pravidel ROB (třída rozhodčího)
g) předložit koncepci činnosti ŽDR


Předpokládané funkční období: 9/2017–8/2019.

Přihlášky elektronicky do 30. 6. 2017 na e-mail: arob@ardf.cz s doložením splnění podmínek výběrového řízení, uchazeč bude následně přizván k ústnímu jednání.

.: Ocenění Sportovec roku — PARDUBICKO :.

Dvakrát se v hledáčku hodnotitelů anket ocitl MARTIN ŠIMÁČEK — mistr světa v juniorské kategorii ROB. Z loňského šampionátu v Bulharsku si přivezl titul za vítězství ve sprintu a 2. místo z klasické trati 3,5 MHz, k individuálním medailím přidal ještě zlato a stříbro ze soutěže družstev.

První ocenění obdržel v lednu, kdy pardubická radnice vyhlašovala nejlepší sportovce města. Mezi 39 jmény bylo 10 dorostenců/juniorů, z nich jeden byl rádiový orientační běžec — Martin Šimáček.

O dva měsíce později (13. března) proběhlo vyhlašování krajské ankety, kde opět loňské sportovní výkony pomohli Martinovi k prosazení mezi 10 nejúspěšnějších juniorů regionu Pardubice.
 

... ROB sezóna již začala ...

Přestože na řadě míst v ČR ještě leží sníh, tak první víkend v březnu začala nová ROB závodní sezóna... Více v článku...

.: V Turnově oslavují úspěšné sportovce :.

Na začátku února proběhlo vyhlášení ankety "Sportovec okresu Semily". Slavnostní akce se konala v kulturním centru v Semilech a spoluorganizoval ji Krkonošský deník. Mezi desítku nejlepších dospělých sportovců za rok 2016 byli nominováni dva rádiový orientační běžci za vynikající výsledky na Mistrovství světa v Bulharsku v kategorii mužů a žen. V celkovém hodnocení této kategorie získal JAKUB OMA 23 bodů a skončil na 5. místě, do desítky vyhlašovaných se vešla i MICHAELA OMOVÁ.

Ještě výrazně větší úspěch ale oba sportovci zaznamenali v úterý 28. 2. ve svém domovském městě, kde tradičně vyhlašují anketu o nejlepší sportovce města Turnov. Michaela Omová sesadila z trůnu svého bratra Jakuba, který získal toto ocenění za rok 2015 a to nejtěsnějším možným rozdílem jednoho bodu. Korunka královny sportu jí oprávněně patří — na Mistrovství světa získala dva individuální mistrovské tituly (sprint a foxoring) a přidala stříbrnou medaili z klasické trati 3,5 MHz.
Více čtěte na webu www.turnovskovakci.cz v článku "KORUNA PRO VÍTĚZE ANKETY O NEJLEPŠÍHO SPORTOVCE MĚSTA ZA UPLYNULÝ ROK PATŘÍ MICHAELE OMOVÉ".
 

... napsali o nás — PE-AR 2/2017 ...

V pondělí 6. února vyšlo druhé letošní číslo měsíčníku Praktická elektronika — Amatérské rádio. V rubrice "z radioamatérského světa" se čtenáři dozvídají kdo jsou nejlepší sportovci ROB a s čím běhají.

Na společné fotografii úspěšných závodníků roku 2016 převažují dívčí tváře, na slavnostním vyhlášení chyběli Jakub Oma a Vojtěch Bžatek.

Dvě třetiny strany č. 41 jsou věnovány technice ROB — konkrétně fotografiím a specifikaci nové řady přijímačů ROB Superfox z dílny Jirky Marečka OK2BWN se kterými běhá nejen téměř kompletní česká reprezentace, ale i řada sportovců z jiných států celého světa.

.: Opravdová zimní Akáda na sněhu 2017 :.

Únorový víkend ve zkouškovém období opět patřil zimnímu akademickému soustředění. Uskutečnění letošní akce nebylo do poslední chvíle jisté, ale byla by škoda nevyužít podmínek, které nám letošní zima nabízí a nepotrénovat... (více v Šárčině článku)
 

... vyhlášení sportovců okresu Brno-venkov

V úterý 14. 2. 2017 proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců okresu Brno-venkov. V kategorii Sportovec okresu Brno-venkov roku 2016 se na 1. místě umístila Pavla Hažmuková, v kategorii Sportovní talent se na 1. místě umístila Kateřina Bžatková, obě z SK RADIOSPORT Bílovice nad Svitavou.
Více v článku...

.: Lednový reprezentační týden na běžkách :.

Reprezentační trenér zvolil stejně jako v loňském roce pro lednové lyžařsko-objemové soustředění Vysočinu.
Více čtěte v článku...
 

...napsali o nás... Bulletin ČRK

8. ledna se na webové stránce Českého radioklubu (www.crk.cz) objevil první letošní bulletin a v něm krátká zmínka o tom, že rádioví orientační běžci vyhlásili na konci loňského roku své nejlepší sportovce. Čtěte na straně č. 4.

.: ŽÁKOVSKÁ A DOROSTENECKÁ REPREZENTACE 2017 :.

Na základě návrhu trenéra Juraje Turského schválila Rada AROB plán akcí a složení kádru ŽDR na rok 2017... Více čtěte v článku.
 

Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM