Aktuální soutěže

26.–28. 4.2024
Tréninkové soustředění reprezentace (zahraniční závody ROB Bizon Cup Polsko)
27. 4.2024
Krajský přebor Ústeckého kraje – krátká trať 2m + sprint
28. 4.2024
Krajský přebor Pardubického kraje - klasika 80m

Kalendář

Duben - 2024
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Vzkazovník

Nečik [17.12.2023 19:12:39]
pozvánka do fotogalerie na nové obrázky z Bílovic https://eu.zonerama.com/FotoNecik/1234646
Matěj Šafář [09.11.2023 21:05:16]
Ahoj, s Michalem všechny srdečně zveme na letošní ročník Praha-Lišky, který se bude konat v sobotu 2. prosince! Odkaz na propozice je zde:
https://drive.google.com/file/d/1X-eTWiUcDEJ12G8dZl0DLJB6KZ3j9wZe/view?usp=sharing
Na všechny se budeme těšit!
Ladislav Schejbal [16.10.2023 19:12:35]
V casopise Prakticka elektronika 10/23 je nekolika strankovy clanek od Štemberka,
Jak se honila liška s. 35 o zacatcich do dnesniho dne. Jsou tam i zajimave fotografie techniky a zavodniku.
I s MS 2023.
Lada Cheb.

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

REPEREZENTACE NA LITVĚ

Koncem dubna se malá česká výprava zúčastnila vícedenních závodů ROB na Litvě. Organizátoři nás pozvali na „Open Lithuanian ARDF Sprint Championship“. Na víkendovém programu byly celkem 4 závody – klasika 80m, sprint, štafety a klasika 2m. Přestože se nakonec jednalo o menší akci s účastní závodníků LTU, CZE a SVK, tak zejména pro naše juniory to byla akce přínosná. Museli se vyrovnat s dlouhou mnohahodinovou cestou, poznali nové terény, seznámili se s jiným typem stavby tratí.

Litva očima juniorů:
Ve čtvrtek 27.4. se část reprezentace vydala na sever Litvy, konkrétně do města Švékšna. Zde se konaly mezinárodní závody v pásmu 3,5 MHz a 144 MHz. Cesta byla náročná jak pro řidiče, tak pro posádku. Nakonec jsme to všichni zvládli a přijeli s dostatečným časovým předstihem.

V pátek 28. 4. jsme po přivítání a ubytování jeli na start prvního závodu, a to klasické trati 3,5 MHz. Trať byla těžká, les byl hodně podmáčený a blátivý. Některým se to odrazilo na výsledném čase, ale někteří se nenechali rozhodit a mají skvělé výsledky. Po ukončení závodu jsme se ve večerních hodinách vydali k Baltskému moři, asi půl hodiny cesty z centra závodů. Pokochali jsme se západem slunce a načerpali energii mořského vzduchu. Den jsme zakončili důkladným rozborem trati s šéftrenérem reprezentace.

V sobotu se běžel dopoledne sprint a odpoledne štafety. Les, ve kterém postavili sprint byl z velké části průběžný, sem tam se vyskytly nějaké hustníky, jámy a ojediněle bažinky. Start se nacházel jen asi 100 m od ubytování a tak nám nakonec nevadil ani časový posun o hodinu kvůli zpoždění instalace vysílačů. Jenže sprint nebyl podle našich očekávání, ale byl velmi dlouhý, nedalo se rychle určit správné pořadí kontrol a stojany byly opravdu neviditelné. Nejlépe doběhl Kuba Klec (časem 26:19 porazil i všechny muže)

Netradiční štafety měly tři okruhy - 2metr, dlouhá osmdesátka (3 kontroly) a krátká osmdesátka, každý pobyl v lese asi 30 minut. O umístění „na bedně“ usilovalo 6 týmu. Tým musel mít celkový věk 90 let. Podařilo se nám sice sestavit dvě štafety CZECH 1 (Andrej, Kuba K, Šárka) a CZECH 2 (Michal, Johana, Matěj), bohužel druhý český tým nakonec nebyl hodnocený v soutěži, protože jim celkový věk nevyšel. Kuba H. s Filipem si chtěli také zaběhnout, a tak Andrej pro jejich štafetu získal litevskou paní Astu a vznikl tým ASTALAVISTA. Startovalo se pod ubytováním na louce, kde se muselo přeběhnout po úzkém provizorním mostku přes řeku. Vítězství získal náš tým CZECH 1 (Andrej, Kuba K, Šárka) a třetí místo tým ASTALAVISTA (Kuba H, Filip, Asta). Na závěr dne jsme se jeli podívat do většího města Klaipéda, které je vzdálené asi 45 minut cesty. Při procházce pláží jsme se vyfotili, najedli jsme se a při tom udělali taktický rozbor dnešních závodů.

V neděli na nás čekal poslední závod, a to byl klasická trať 2-metr. Běželi jsme na stejné mapě jako páteční klasika, ale z opačné strany, takže postupy byly odlišné. Závod byl náročný nejen díky terénu a také kvůli faktu, že to byl náš už čtvrtý závod za víkend. Většina se s tím ale velice dobře poprala. Po závodě jsme měli chvíli čas na oddych a na zabalení věcí. Poté byl připravený „hamfest“ a vyhlášení výsledků. Po ukončení nás čekala 13-hodinová cesta domů, která ale rychle ubíhala, a to hlavně díky prázdným silnicím. Myslím, že si zahraniční výjezd všichni užili a nabrali mnoho zkušeností, hlavně mladší z nás.

Vaši junioři KubaH, KubaK a FilipCopyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM