Aktuální soutěže

zahraniční závody ROB Slovakia Open)" target="_blank">18.–21. 7.2024
Tréninkové soustředění reprezentace (zahraniční závody ROB Slovakia Open)
20.–21. 7.2024
Lithuanian Open ARDF CHampionships
21.–28. 7.2024
Letní oddílové soustředění GBM

Kalendář

Červenec - 2024
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Vzkazovník

Martina Lásková [17.06.2024 15:44:23]
Ztráty Krouna: modré kalhoty Decathlon vel. 12-13 let, ponožky Sam.
Tomáš [02.05.2024 05:18:54]
Na webu MČR jsou vyfoceny ztráty a nálezy:
pánská vesta Craft
dámské triko s dlouhým rukávem.
Tomáš [30.04.2024 15:17:36]
Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Co o nás vyšlo v novinách, objevilo se v televizi, apod.

Sportovec města Turnov 2018

Ve středu 13. února byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety "Sportovec roku 2018" v Turnově. Již po deváté si korunu pro vítěze nasadil na hlavu Jakub Oma — člen oddílu ROB TJ Turnov.

V kategorii "Turnovské naděje" (žáci do 14 let) byla oceněna úspěšná dvojčata Michaela a Barbora Novotná. O Míše se psalo již několikrát v souvislosti s jejími medailemi z WYAC v Doksech. Barbora je také od minulého roku členkou žákovské reprezentace v ROB, z domácího MČR si odvezla bronzovou medaili z klasické trati na 2m a v Teplicích na NŽ skončila druhá, na nominaci na mezinárodní závod zatím čeká.

Hezký článek a delší rozhovor s vítězem turnovské ankety Jakubem Omou najdete na webu www.turnovskovakci.cz, či na serveru www.nasepojizeri.cz.
 

Ústí nad Orlicí — Sportovec roku

V pondělí 21. ledna byly na slavnostním galavečeru v kulturním domě v Ústí nad Orlicí vyhlášeny výsledky okresní ankety "Sportovec roku 2018."

Mezi 10 nejlepšími juniory a dorostenci byla i JUSTÝNA BOUCHALOVÁ, rádiová orientační běžkyně z oddílu TJ Česká Třebová (FCL). Tato juniorka si z loňských mistrovství ČR odvezla celkem 6 medailí (2–3–1). Na Mistrovství světa v Korei běžela všechny čtyři disciplíny — individuální medaile jí utekla o 4 minuty na klasické trati (4. místo klasika 80m, 5. sprint, 8. foxoring, 8. klasika 144 MHz), společně s kamarádkami ale vybojovala týmové stříbro a bronz. Zlato juniorkám uniklo jen o kousíček (6 sec za Rumunkami). S těmito výsledky se Justýna rozloučila s mládežnickou kategorií, v letošním roce už bude závodit za ženy.

Čtenáři Deníku, vyberte svoji sportovní hvězdu (Orlický deník 7. ledna 2019).
Obhajoba! Běžec Krupička se řadí mezi legendy (Orlický deník 22. ledna 2019).

Zlatý oříšek 2018 — Míša na tiskové konferenci

1. ledna získala Michaela Novotná v anketě Zlatý oříšek, předání jste mohli sledovat v přenosu České televize z Brna. Sedm oceněných finalistů 20. ročníku soutěže se zúčastnilo tiskové konference, která proběhla ve čtvrtek 17. 1. v Praze.

Zde naleznete článek a rozhovor s Míšou o tom, co v roce 2018 vyhrála a jak se k běhání dostala.
 

Vyhlášení sportovců Liberecka za rok 2018

V kategorii mládeže si 2. místo svými výkony zasloužil Tomáš David, člen oddílu rádiového orientačního běhu SZTM ROB Liberec. Tomáš při svém druhém startu na vrcholné soutěži dokázal zvítězit v juniorské kategorii v klasickém závodě na 2m, k individuálnímu titulu Mistra světa přidal bronz z druhé klasiky 80m a dvě další zlata získal za soutěž družstev M19.

Liberecký deník (link).

O tom, jestli se Tomáš David dostane i mezi neúspěšnějších 10 sportovců celého Libereckého kraje bude rozhodnuto až ke konci března.

.: Napsali o nás — Praktická Elektronika/Amatérské Rádio :.

Ještě jeden, tentokráte dvoustránkový článek s řadou fotografií, vyšel na začátku nového roku (4. 1. 2019) a je hezkým ohlédnutím za zářijovými úspěchy českých reprezentantů. V čísle 1/2019 měsíčníku Praktická elektronika — Amatérské rádio naleznete na str. 42–43 reportáž pod hlavičkou "Dvacet zlatých medailí z Mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Korei 2018."
 

.: Napsali o nás — Bílovický zpravodaj, nejlepší sportovci :.

V prosinci vyšlo číslo 4/2018 Bílovického zpravodaje, ve kterém je jedna stránka věnovaná článku "Sedm titulů mistra světa v ROB do Bílovic." Protože se jedná o místní čtvrtletník, tak se občané Bílovic o významném zářijovém úspěchu závodníků oddílu Radiosport (GBM) dozvěděli s mírným časovým zpožděním. Více v článku od Ivy Marečkové na straně 26.

O pár dnů dříve při příležitosti Bílovického jarmarku a rozsvěcení vánočního stromu proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců v ROB za rok 2018, kteří reprezentují obec Bílovice v žákovských, juniorských a dorosteneckých kategoriích. Pro diplom a odměnu si na pódium došli Jáchym Tomášek (M12), Šimon Hrouda a Jakub Unčovský (M14), Věra Staňková (D14), Markéta Střítecká (D16), Martin Kinc a Dominik Šrom (M19). Na zkrácenou video-reportáž z této akce se můžete podívat na stránkách www.jakubsrom.cz.

Nejlepší sportovci města Cheb

V Kulturním centru Svoboda v Chebu se 10. prosince uskutečnilo tradiční slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města za rok 2018. Oddíl Radioelektronika Cheb (DCH) měl zastoupení mezi vyhlašovanými závodníky v kategoriích mládež a dorost, a to jak v jednotlivcích, tak v kolektivech. Mezi nejlepšími trenéry byl oceněn Miroslav Vlach.

Více v článku na webu města Cheb anebo na ROB stránkách oddílu DCH.
 

Napsali o nás... (Chebský deník 9. 8. 2018)

Během letních prázdnin, kdy se po absolvování WYAC a 4-denních ROB závodech všichni rozjeli na prázdniny anebo žili přípravou na Mistrovství světa v Korei unikl naší pozornosti článek v Chebském deníku. Vedoucí ŽDR Mirek Vlach popsal úspěchy české výpravy a pro okresní tisk se zaměřil na medailové úspěchy závodníků Chebského oddílu, zejména stříbrnou individuální medaili Petry Liďákové. A bylo by škoda tento článek z 9. 8. 2018 nezveřejnit.
 

Napsali o nás... (Chebské radniční listy 11/2018)

Právě vyšly listopadové Chebské radniční listy, kde si na str. 13 mohou obyvatelé tohoto města přečíst článek "Oddíl rádiového orientačního běhu a orientačního běhu informuje." Mirek Vlach tady shrnul letošní úspěchy členů oddílu Radioelektronika Cheb (DCH), zejména vyzdvihuje úspěšné medailové vystoupení žáků a dorostenců na WYAC v Doksech a na všech Mistrovstvích ČR v ROB.

Napsali o nás... (Liberecký zpravodaj 10/2018)

Článek "MISTR SVĚTA" vyšel v čísle 10/2018 v Libereckém zpravodaji. Medailový úspěch juniora Tomáše Davida ze SZTM ROB Liberec (ELB) na Mistrovství světa v Korei je dobrou propagací oddílu v místním tisku. Věříme, že pomůže přilákat nové zájemce o náš malý krásný sport.
 

Ohlasy WYAC Doksy v tisku...

4. října vyšlo nové číslo časopisu Praktická elektronika - Amatérské rádio. V čísle 10/2018 v rubrice "Z radioamatéského světa" si můžete přečíst celostránkový článek "WYAC 2018 — Doksy: Mistrovství světa mládeže v ROB."

Pardubický městský obvod má svůj čtvrtletní "Pravobřežní zpravodaj" a v jeho zářijovém čísle (3/2018) na straně 7 byl zveřejněn hezký článek o úspěchu nejen členů oddílu ROB Pardubice na letošním WYAC.

Rozhovor s medailistkami z WYAC vyšel v obdobném čtvrtletníku, ale v obci Bílovice nad Svitavou. Na straně 25 čísla 3/2018 odpovídají na otázky Markéta Střítecká a Věra Staňková.

...napsali o nás ... Bulletin ČRK (10/2018) o MS 2018

Všichni radioamatéři si mohou v říjnovém čísle měsíčníku Českého radioklubu na stránkách 7–8 přečíst článek o úspěchu reprezentantů v rádiovém orientačním běhu na Mistrovství světa v Korei.

Celý bulletin 10/2012 najdete na www.crk.cz.
 

...napsali o nás v Libereckém deníku (13.9.2018)

Ve čtvrtek 13. 9. vyšel v Libereckém deníku krátký článek o úspěchu juniora Tomáše Davida, člena oddílu SZTM ROB Liberec (ELB), který si z mistrovství světa v Korei přivezl sbírku čtyř medailí...

Anketa sportovec roku 2017 — Okres Cheb

V sobotu 7. dubna proběhlo slavnostní vyhlášení 10. ročníku ankety "Sportovec roku 2017" za okres Cheb. Slavnostní večer, který moderoval Štěpán Škorpil a který okořenil humorem herec Josef Dvořák, viděl i chebské radioorientační běžce.

Z celkem deseti navržených závodníků ROB byli oceněni tři: Petra Liďáková (dorostenky) — Jan Trpák (st. žáci) — Alena Pátková (veteránky), první dva zástupci mládeže za výsledky dosažené na Mistrovstvích ČR i na loňském WYAC v soutěži družstev, Alenka za výsledky dosažené v kategorii D60 v národních soutěžích i na ME v Litvě.
 

Sportovec roku — Party 4 SPORT 2018

"Party 4 SPORT 2018" tak zněl název společensko-kulturní akce pořádané Městskou části Prahy 4, jejíž hlavní náplní bylo vyhlášení nejlepších sportovců a trenérů za rok 2017.

Více čtěte v článku...

O ROB na portálu O-NEWS.CZ

O-news.cz je první komplexní zpravodajský portál ze světa českého orientačního běhu. Zveřejňuje reportáže ze závodů, rozhovory, metodiku a další témata z aktuálního dění v českém ale i světovém orientačním běhu.

28. února 2018 se zde objevil samostatný článek o rádiovém orientačním běhu. Kromě základních informací o našem sportu si můžete přečíst minirozhovor s mnohonásobným mistrem světa Karlem Fučíkem anebo s nejúspěšnějším loňským juniorem Martinem Kincem, případně zavzpomínat na známý klip Rubikon od kapely Kryštof od jehož natočení uplynulo již 11 let.

O rádiovém orientačním běhu se ale na O-NEWS nepíše poprvé. Před rokem byla zpovídána Pavla Horová a kromě tejpování jsou připomínány její úspěchy v ROB.

A ještě o rok dříve ve "sloupku reprezentanta" vyšel článek s obojživelnicí Míšou Omovou, která se snaží vysvětlit co spojuje OB a ROB a v čem jsou to naopak úplně rozdílné sporty.
 

.: Turnovští ROBáci na radnici :.

V úterý 6. února, týden před vyhlášením výsledků ankety o nejúspěšnější sportovce obdrželi pozvání na turnovskou radnici medailisté z ME a MS, kteří závodí za město Turnov. Mezi 14 pozvanými držiteli cenných kovů byli Michaela a Jakub Omovi z oddílu ROB TJ Turnov.

O průběhu setkání představitelů města se sportovci si můžete přečíst zde.

.: Sportovec roku 2017 — TURNOV — Michaela OMOVÁ :.

Michaela Omová opět zvítězila v turnovské anketě Sportovec roku. V minulé sezóně dosáhla vynikajících výsledků — 2× 1. a 2× 2. místo v individuálních závodech na Mistrovství Evropy v Litvě a k tomu zlato a stříbro v soutěži družstev žen.

I když v Turnově mají řadu vynikajících sportovců v různých odvětvích, tak Míša obhájila prvenství z roku 2016 a zlatou korunku pro vítěze ankety si nasadila již po čtvrté. Další radiový orientační běžec Jakub Oma skončil mezi pěticí nejlepších v hlavní kategorii na 4. místě.

"Svátek turnovského sportu" — to je hezký článek o akci, která proběhla ve středu 14. února v KC Střelnice a najdete ho na webu včetně rozhovoru s vítězkou ankety Sportovec roku.

Další článek najdete na webu Naše pojizeří.

V Turnově nezapomněli ani na mládež a v rámci kategorie "TURNOVSKÉ NADĚJE" vyhlásili žáky do 14 let, kteří dosáhli na medaile v loňském roce. Z oddílu ROB to byly sestry Michaela a Barbora Novotná. Děvčata ROB běhají teprve druhým rokem, ale již nyní se objevily na stupních vítězů na Mistrovství ČR na klasických tratích (2m - Míša 1. místo, 80m - Bára 2. místo a Míša 3. místo v D12). Obě přestoupily v r.2018 do kategorie D14 a byly zařazeny do ŽDR ROB.

Oddílová fotogalerie.
 

Napsali o nás — Bulletin českého radioklubu 2/2018

V čísle 2/2018 bulletinu ČRK si mohou všichni čeští radioamatéři přečíst článek o zorganizování ankety "Sportovec roku 2017" a jejím slavnostním vyhlášení nejlepších rádiových orientačních běžců v Bílovicích nad Svitavou.

Nejlepší sportovci města Cheb

V polovině prosince byli v KC Svoboda oceněni nejlepší sportovci města Cheb. Mezi vyhlašovanými sportovci byla celá řada jmen členů oddílu Radioelektronika Cheb (DCH) od nejmladších MD12 po veterány, kteří získali medaile v roce 2017 na WYAC, ME Litva anebo na Mistrovství republiky v rádiovém orientačním běhu. Za 35 let práce s mládeží byla v kategorii "trenér" oceněna Vlasta Vlachová. Výčet všech úspěšných sportovců, funkcionářů a trenérů přinesly v č.1/2018 Chebské radniční listy na str. 2.

Fotografie a výčet úspěšných ROB závodníků si můžete prohlédnout na oddílovém webu.
 

Napsali o nás: Časopis Tučňák — Praha 4

Krátký článek o juniorském úspěchu Anny Chmelařové, členky oddílu rádiového orientačního běhu OK1KYP Praha 4 se objevil na straně 14 v rubrice SPORT v měsíčníku TUČŇÁK 1/2018, který dostávají do svých schránek obyvatelé Prahy 4.

Napsali o nás — Listy Univerzity obrany

Zatímco na zpravodajském portálu University obrany se článek o úspěchu Blanky Adámkové objevil již v polovině září, tak v tištěné podobě ho naleznete až v listopadovém vydání. Zato se ale Blanka v uniformě s přijímačem objevila přímo na úvodním listu s titulkem "Najít správný směr." Ve sportovní části jsou věnovány úspěšné reprezentantce celé 4 stránky (str. 14–17).

Kdo dočte až na str. 26, tak objeví úspěch dalšího ROBáka. Vojtěch Bžatek vybojoval ve školním družstvu svého gymnázia vítězství v vědomostně–dovednostní soutěži O pohár rektora univerzity.
 

Napsali o nás... (Zpravodaj SSS)

V letošním posledním čísle 4/2017 Zpravodaje Sdružení sportovních svazů, který vychází jako čtvrtletník, byl na 2.straně v rubrice "zajímavosti" zveřejněn kratší článek o dvojnásobném triumfu vysokoškoláků Ondřeje Šimáčka a Alžběty Léharové na Akademickém mistrovství ČR v Železných horách...

Napsali o nás... Chebský radniční listy 12/2017

Zatímco v Chebském deníku se článek o úspěšných reprezentantech oddílu Radioelektronika Cheb objevil na sportovní stránce již koncem září, tak do "Chebských radničních listů," které přicházejí do schránek všem obyvatelům Chebu se dostal až v prosincovém čísle. Koncem roku se můžeme poohlédnout za sportovními úspěchy na Mistrovství Evropy v Litvě zejména Blanky Adámkové (D35), ale i Alenky Pátkové (D60) a Miroslava Vlacha (M50) — čtěte na str 12.
 

.: Ocenění Bílovických závodníků :.

V rámci slavnostního zahájení vánočních trhů v Bílovicích nad Svitavou a rozsvícení vánočního stromu byli v pátek 1.12. veřejně oceněni závodníci, kteří v letošním roce reprezentovali Bílovice na celostátních a mezinárodních soutěžích.

V kategorii žáků si cenu na pódium přišli žáci Šimon Hrouda (3. místo NŽ M12) a Martin Ondrouch (mistr ČR 2m klasická trať). O chvíli později to byli úspěšní dorostenci Vilém Hrubý a Markéta Střítecká, kteří reprezentovali ČR na letošním WYAC na Slovensku a přivezli si medaile ze soutěže družstva M16/W16. Třetí skupinou vyhlášených byli junioři a dospělí, kteří vybojovali medaile na Mistrovství Evropy v Litvě — Martin Kinc, Dominik Šrom a Jakub Šrom. Na fotografiích nejsou ještě další reprezentanti a úspěšní členové bílovického oddílu Tomáš Hikl (M20) a veteráni Antonín Šindelka, Jiří Mareček, Zbyněk Žáček, Pavla Hažmuková a Iva Marečková — ti všichni mají medaile z letošního evropského šampionátu.

ME Litva — článek v Amatérském rádiu

Na začátku měsíce vyšlo 11.letošní číslo časopisu Praktická elektronika - Amatéské rádio. Na str. 41 v rubrice "z radioamatéského světa" si můžete přečíst článek o Mistrovství Evropy v rádiovém orientačním běhu na Litvě, zejména pak o individuálním úspěchu Anny Chmelařové, Martina Kince a Dominika Šroma, kteří se mohou pyšnit tituly juniorský mistr Evropy.
 

3. ročník ankety "Díky trenére!"

V sobotu 14. 10. měl rádiový orientační běh možnost se alespoň drobně dostat do podvědomí sportovní veřejnosti v hale Sparty, kde proběhlo vyhlášení výsledků ankety "Díky trenére!".

Mezi TOP-30 trenéry mládeže byla Marcela Šrůtová z pražského oddílu Radioklub OK1KYP. Podobně jako Mirek Vlach v 1. ročníku, tak i Marcela nakonec nebojovala v TOP-10 o vítězství, ale odnesla si společně s dalšími 19 trenéry bronzovou plaketu a poděkování za odváděnou práci. Vítězem ročníku se stal fotbalový trenér Zdeněk Grygar (FC Baník Ostrava).

Napsali o nás... Zpravodaj Malměřic a Obřan 8/2017

Zpravodaj Malměřic a Obřan vychází jako pravidelný měsíčník pro obyvatele dvou městských částí Brna. V čísle 8/2017 si můžete na straně 5 přečíst článek "Sportovní úspěch v Litvě." Popisuje krok po kroku jak Martin Kinc došel k dvojnásobnému titulu Mistra Evropy a ještě přidal další individuální bronz. Téměř celostránkový článek je doprovázen několika fotografiemi.
 

NAPSALI O NÁS... Chebský deník 2017-09-30

Na sportovní stránce Chebského deníku v krajských událostech se čtenáři v sobotu 30. 9. seznámili s úspěchy Blanky Adámkové, Alenky Pátkové a Miroslava Vlacha na Mistrovství Evropy v Druskininkai i o medailovými umístěními sportovců oddílu Radioelektronika Cheb na Mistrovství ČR v Přimdě...

NAPSALI O NÁS — Dvojnásobná mistryně světa Johana Klecová...

V č. 3/2017 Pravobřežního zpravodaje města Pardubice (vyšlo v září) si můžete na str. č. 7 přečíst hezký článek o několikanásobném vítězství Johanky Klecové na Mistrovství světa dorostu (WYAC) ve slovenských Turčianských Teplicích...
 

Napsali o nás... Univerzita obrany

Na Zpravodajském portálu Univerzity obrany si mohou studenti přečíst pěkný článek o tom, že je učí dvojnásobná mistryně Evropy. O úspěchu majorky Blanky Adámkové v Litvě a její sbírce pěti medailí najdete zde.

Napsali o nás... v Amaterském Rádiu

29. září vyšlo č. 9/2017 měsíčníku PRAKTICKÁ ELEKTRONIKA — Amatérské rádio. A v něm mohou příznivci ROB opět najít jednu stránku věnovanou rádiovému orientačnímu běhu, konkrétně skvělým výsledkům naší mládeže, která reprezentovala Českou republiku na 1. mistrovství světa (WYAC) na Slovensku. O červnovém šampionátu v Turčianských Teplicích a úrodě 13 medailí v kategoriích W14/16 a M14/16 čtěte na straně 41.
 

Napsali o nás — Bílovický zpravodaj 2/2017

Na konci června se ve schránkách bílovických občanů objevilo letošní druhé číslo Zpravodaje. Na str. 24–26 se všichni mohli opět přečíst něco o SK Radiosportu, tentokráte ale z jiného soudku než přímo o rádiovém orientačním běhu. V prvním článku popsala Iva Marečková jedno odpoledne, kdy po tréninku ROB proběhl úklid lesa v rámci akce "Ukliďme Česko". A ve druhém je poděkování za příkladný čin Vítku Hrubému, který pomohl při závodě ROB zraněné kamarádce v lese.

...napsali o nás (Bulletin ČRK a Broumovské listy)...

O úspěchu české výpravy rádiových orientačních běžců píše bulletin č.7/2017 Českého radioklubu na str. 4.

Úspěšným vystoupením své studentky Barbory Jiráskové na slovenském šampionátu se pochlubilo broumovské gymnázium.

A že to letos Báře v kategorii D14 docela dobře běhá vědí i Broumovské noviny — v červnovém čísla 6/2017 je fotografie z Mistrovství ČR na krátké trati.
 

NAPSALI O NÁS (Tučňák — Praha 4, Radiniční zpravodaj Pardubice)

Květnové vydání měsíčníku městské části Praha 4 "Tučňák" (5/2017) se na str. 14 SPORT vrací k vyhlášení nejlepších sportovců, které proběhlo 1. dubna. Mezi řadou oceněných byly 2 rádio-orientační běžkyně - sportovní naděje Anna Sobotková a vítězka ženské kategorie Dagmar Skřivanová

Radniční zpravodaj města Pardubic na str. 19 čísla 2/2017 přináší výčet devětatřiceti oceněných za loňské sportovní výsledky — mezi nimi je i jméno Martina Šimáčka, čtyřnásobného medailisty z MS.

Napsali o nás... (Chebský deník 27. 5. 2017)

V sobotu 27. 5. opět o rádiovém orientačním běhu píší v Chebské deníku. Tentokráte je to kratší článek nejen o trojici žáků, kteří vybojovali titul Mistr ČR na krátké trati na Tesáku.
 

Napsali o nás... (Chebský deník 6. 5. 2017)

V sobotu 6. května vyšel ve sportovní příloze Chebského deníku delší článek o úspěchu výpravy oddílu Radioelektronika Cheb na třídenních závodech ROB v Protivanově. Čtenáři Deníku se tak dozvěděli, že nejvíce cenných kovů přivezla na západ České republiky šestnáctiletá Daniela Trpáková a stala se trojnásobnou zlatou medailistkou. Úspěšná byla ale např. i nejmladší děvčata v kategorii D12, pro některé to byly první stupně vítězů na celostátních závodech.

...napsali o nás — Bílovický zpravodaj 1/2017

V březnovém čísle 1/2017 Bílovického zpravodaje na str. 29 je popsán závod Bílovický koláč v orientačním běhu, který pro veřejnost i své členy zorganizoval oddíl ROB SK Radiosport Bílovice v neděli 19. února. Akce se konala již po několikáté a byla finančně podpořena ČUS v rámci projektu "Sportuj s námi". Je to dobrá propagace oddílu v místě jeho sídla, kdy se daří dát o sobě vědět a získat i případné nové členy.

Na stejné straně místního časopisu informuje vedoucí oddílu Jiří Mareček o úspěchu rádiových orientačních běžkyň v okresním kole ankety Sportovec roku, kdy mezi nejlepšími byly vyhodnoceny Kateřina Bžatková a Pavla Hažmuková.
 

Sportovec roku (2016) — okres Cheb

V sobotu 1. dubna proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku okresu Cheb. Mezi úspěšnými sportovci byli vyhlášeni i tři členové oddílu Radioelektronika Cheb - Miroslav Vlach (kategorie masters), Daniela Trpáková a Petra Liďáková (kategorie junior), kteří v loňském roce reprezentovali Českou republiku na MS v Bulharsku a na EYAC v Norsku. Více viz oddílové stránky.

.: Pavla Hažmuková — TRENÉRKA ROKU (ocenění ČOV) :.

Jméno Pavla Hažmuková zaznělo v pátek 7. dubna na slavnostním setkání pořádaném Českým olympijským výborem.
Více čtěte v článku...
 

.: Praha 4 poprvé vyhlašovala Sportovce roku :.

Slavnostní setkání sportovců a jejich příznivců na akci "PARTY 4 SPORT" v sobotu 1. dubna bylo vrcholem 1. ročníku ankety Sportovec roku v Praze 4, kterou spolupořádala městská část s Pražskou tělovýchovnou unií.
Více čtěte v článku...

.: Ocenění Sportovec roku — PARDUBICKO :.

Dvakrát se v hledáčku hodnotitelů anket ocitl MARTIN ŠIMÁČEK — mistr světa v juniorské kategorii ROB. Z loňského šampionátu v Bulharsku si přivezl titul za vítězství ve sprintu a 2. místo z klasické trati 3,5 MHz, k individuálním medailím přidal ještě zlato a stříbro ze soutěže družstev.

První ocenění obdržel v lednu, kdy pardubická radnice vyhlašovala nejlepší sportovce města. Mezi 39 jmény bylo 10 dorostenců/juniorů, z nich jeden byl rádiový orientační běžec — Martin Šimáček.

O dva měsíce později (13. března) proběhlo vyhlašování krajské ankety, kde opět loňské sportovní výkony pomohli Martinovi k prosazení mezi 10 nejúspěšnějších juniorů regionu Pardubice.
 

.: V Turnově oslavují úspěšné sportovce :.

Na začátku února proběhlo vyhlášení ankety "Sportovec okresu Semily". Slavnostní akce se konala v kulturním centru v Semilech a spoluorganizoval ji Krkonošský deník. Mezi desítku nejlepších dospělých sportovců za rok 2016 byli nominováni dva rádiový orientační běžci za vynikající výsledky na Mistrovství světa v Bulharsku v kategorii mužů a žen. V celkovém hodnocení této kategorie získal JAKUB OMA 23 bodů a skončil na 5. místě, do desítky vyhlašovaných se vešla i MICHAELA OMOVÁ.

Ještě výrazně větší úspěch ale oba sportovci zaznamenali v úterý 28. 2. ve svém domovském městě, kde tradičně vyhlašují anketu o nejlepší sportovce města Turnov. Michaela Omová sesadila z trůnu svého bratra Jakuba, který získal toto ocenění za rok 2015 a to nejtěsnějším možným rozdílem jednoho bodu. Korunka královny sportu jí oprávněně patří — na Mistrovství světa získala dva individuální mistrovské tituly (sprint a foxoring) a přidala stříbrnou medaili z klasické trati 3,5 MHz.
Více čtěte na webu www.turnovskovakci.cz v článku "KORUNA PRO VÍTĚZE ANKETY O NEJLEPŠÍHO SPORTOVCE MĚSTA ZA UPLYNULÝ ROK PATŘÍ MICHAELE OMOVÉ".

... napsali o nás — PE-AR 2/2017 ...

V pondělí 6. února vyšlo druhé letošní číslo měsíčníku Praktická elektronika — Amatérské rádio. V rubrice "z radioamatérského světa" se čtenáři dozvídají kdo jsou nejlepší sportovci ROB a s čím běhají.

Na společné fotografii úspěšných závodníků roku 2016 převažují dívčí tváře, na slavnostním vyhlášení chyběli Jakub Oma a Vojtěch Bžatek.

Dvě třetiny strany č. 41 jsou věnovány technice ROB — konkrétně fotografiím a specifikaci nové řady přijímačů ROB Superfox z dílny Jirky Marečka OK2BWN se kterými běhá nejen téměř kompletní česká reprezentace, ale i řada sportovců z jiných států celého světa.
 

... vyhlášení sportovců okresu Brno-venkov

V úterý 14. 2. 2017 proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců okresu Brno-venkov. V kategorii Sportovec okresu Brno-venkov roku 2016 se na 1. místě umístila Pavla Hažmuková, v kategorii Sportovní talent se na 1. místě umístila Kateřina Bžatková, obě z SK RADIOSPORT Bílovice nad Svitavou.
Více v článku...

...napsali o nás... Bulletin ČRK

8. ledna se na webové stránce Českého radioklubu (www.crk.cz) objevil první letošní bulletin a v něm krátká zmínka o tom, že rádioví orientační běžci vyhlásili na konci loňského roku své nejlepší sportovce. Čtěte na straně č. 4.
 

Napsali o ROB — PE-Amatérské rádio 11/2016

O ROB se opět píše v Praktické elektronice — Amatérském rádiu. 5. listopadu vyšlo jedenácté letošní číslo PE-AR a v rubrice "Z radioamatérského světa" si můžete přečíst celostránkový článek o Mistrovství světa v ROB v Bulharsku doplněný několika fotografiemi úspěšných medailistů i technickými zařízeními, se kterými se závodníci zde setkali.

Napsali o nás: Bílovický zpravodaj 3/2016

3. září vyšlo letošní třetí číslo Bílovického zpravodaje, do kterého napsal příspěvek člen oddílu SK Radiosport Dominik Šrom. Čtěte na straně č. 30 článek "Bílovičtí závodníci přivezli z Mistrovství Evropy pět medailí", který popisuje EYAC v Norsku očima jednoho z úspěšných českých dorostenců.
 

...napsali o nás... Zpravodaj České unie sportu 8/2016

Ve Zpravodaji ČUS č. 8/2016, který byl zveřejněn 1. listopadu na webu České unie sportu je v rubrice "gratulujeme" krátký článek o úspěšném působení rádiového orientačního běhu na letošním Mistroství světa v Bulharsku. Čtěte na straně č. 12.

...napsali o nás (Bulletin ČRK 10/2016)

Český radioklub ve svém bulletinu č. 10/2016, který byl zveřejněn 9. 10. hned na první stránce informuje o úspěchu české výpravy rádiových orientačních běžců na Mistrovství světa v Bulharsku. Krátkou zprávu s fotografií naší výpravy si můžete přečíst zde – příslušná stránka s článkem (PDF).
 

... napsali o ROB — PE-Amatérské rádio

Dne 6. 9. vyšlo č. 09/2016 časopisu Praktická elektronika — Amatérské rádio. Strana č. 41 je věnována ROB technice — konkrétně přijímačům pro rádiový orientační běh. Kromě fotografie mládežnického týmu z EYAC seznamuje článek předplatitele tohoto časopisu s českými přijímači z dílny Jirky Marečka OK2BWN, ale i s rádii ruské, polské, slovinské nebo chorvatské reprezentace.

... napsali o nás — Bulletin ČRK 9/2016

Český radioklub vydává pravidelný měsíční bulletin. V čísle 09/2016, které bylo zveřejněno na www.crk.cz 4. září si na stranách 5–7 můžete přečíst článek o EYAC v Norsku — první část je zhodnocením mistrovství z pohledu trenéra Juraje Turského, v další části odpovídají závodníci na otázky k přípravě a úspěchům na MEŽD. Článek doprovází několik fotografií od Miloše Nečase.
 

... napsali o nás — EYAC v Tučňáku 9/2016

Časopis Tučňák, který vychází jako měsíčník Městské části Praha 4 otiskl na str. 27 krátký článeček "Do Prahy přivezli 7 medailí" o úspěchu pražských dorostenců na letošním EYAC v Norsku.

Napsali o nás — Chebsko

Další dva články o úspěšném působení mladých sportovců na letošním EYAC v Norsku vyšly v regionálním západočeském tisku. 12. července otiskl Chebský deník na sportovní stránce článek s titulkem "DANIELA TRPÁKOVÁ VYBOJOVALA V INDIVIUÁLNÍM ZÁVODU DVĚ STŘÍBRA, SAMUEL SVATEK JEDEN BRONZ". Stejný text s jinou fotografií, tentokráte všech pěti medailistů oddílu Radioelektronika Cheb vyšel v srpnovém čísle Chebských radničních listů 08/2016 — čtěte na straně č. 14 anebo též na webových stránkách města Cheb.
 

Napsali o nás — Týdeník Pernštejn

V čísle 27/2016 týdeníku Pernštejn vyšel 1. srpna pěkný článek z pera Jitky Šimáčkové. Na straně č. 5 si přečtěte o "Pardubické stopě na norském ME mládeže v rádiovém orientačním běhu". Na všetečné otázky odpovídají medailisté Jakub Křen i Johanka i Kuba Klecovi.

...REPRE v místní TV...

Jedovnice má vlastní videožurnál, který pravidelně informuje o důležitých událostech v tomto městysu a okolí. Do kempu Olšovec se za českými reprezentanty vydal reportér Lukáš Kocman, aby zjistil jak se sportovci připravují na Mistrovství světa v Bulharsku.
 

...napsali o nás (PE—AR 8/2016)...

Letos podruhé se v časopise Praktická elektronika — Amatérské rádio objevuje článek o rádiovém orientačním běhu. V srpnovém čísle 08/2016 je strana č. 41 věnována úspěchům naší mládeže na 17. mistrovství Evropy v Norsku.

.: O národním žebříčku v Mariánských Lázních píše Chebský deník :.

Obsáhlý článek o Mistrovství ČR vyšel 24. června v Chebském deníku...
 

Napsali o nás: Bílovický zpravodaj 1/2016

1. dubna vyšlo první letošní číslo Bílovického zpravodaje. Do tohoto místního čtvrtletního periodika tentokráte napsal Jakub Šrom. Na straně 26 vpravo se sloupek věnuje zimní činnosti SK Radiosportu Bílovice a hlavně také propaguje chystanou pořadatelskou činnost. Oddíl GBM se letos ujal pořadatelství dvou celostátních víkendových závodů.

.: Nejlepší sportovci okresu Cheb 2015 :.

V sobotu 2. dubna vyhlásila Chebská sportovní unie výsledky ankety "Sportovec okresu 2015". Slavnostní vyhlášení proběhlo v Kulturním centru Svoboda za účasti ministryně školství i řady slavných osobností. Mezi vyhlašovanými sportovci bylo také 5 úspěšných členů oddílu Radioelektronika Cheb — Daniela Trpáková a Petra Liďáková (kat. mládež), Eliška Kuncová (dospělí), Blanka Adámková (veteráni) a Miroslav Vlach (trenéři).

Charakteristiku nominovaných s jejich nejlepšími sportovními výsledky zveřejnil měsíc předem Chebský deník (4.3).
Článek o vlatním vyhlášení včetně fotogalerie z galavečera najdete zde.
 

Nejlepší sportovci České Třebové

V úterý 1. března proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města Česká Třebová. Mezi oceněnými byla i česká juniorská reprezentantka v rádiovém orientačním běhu Justýna Bouchalová.

Justýna v roce 2015 reprezentovala dokonce 2x. Nejprve na dorosteneckém červnovém EYAC v Polsku, odkud si přivezla zlatou a stříbrnou medaili ze soutěže družstev v kategorii D16. Na svoji první individuální "velkou" medaili si ale musela počkat až do srpna. Na Mistrovství Evropy v kategorii D19 se jí dařilo ještě lépe než na dorosteneckém šampionátu. Nejcennějším kovem se pro Justýnu stalo stříbro z klasické trati v pásmu 3,5 MHz a také individuální bronz z druhé klasiky 144 MHz, sbírku doplnila podílem na zlaté a stříbrné medaili z hodnocení družstva juniorek.

ROB znovu v Amatérském rádiu

4. února vyšlo letošní druhé číslo časopisu Praktická elektronika — Amatérské rádio. Celá stránka č. 41 z radioamatérského světa je věnována článku "Rádiový orientační běh má svého Sportovce roku 2015," který napsala Pavla Šrůtová.
 

Nejúspěšnější sportovec roku (okresní vyhlášení)

Za mediální podpory DENÍKU vyhlašují postupně své nejlepší sportovce na okresní úrovni různá města. V měsíci lednu se mezi oceněnými objevilo několik reprezentantů rádiového orientačního běhu...
Více v článku.

.: Nejlepší sportovci — Bílovice nad Svitavou :.

Zisk individuální medaile na Mistrovství Evropy v Mariánských Lázních nebo na evropském šampionátu žáků a dorostenců v Polsku v roce 2015. Pouze ti, kteří splnili tuto podmínku se dostali v pátek 12.prosince na pódium jako nejlepší sportovci Bílovic nad Svitavou. Slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci zahájení jarmarku a rozsvěcení vánočního stromu na bílovické návsi v podvečerních hodinách za velké účasti obyvatel i členů oddílu. Z rukou místních představitelů převzalo diplom a věcnou cenu 12 sportovců - Vilém Hrubý (M14), Dominik Šrom (M14), Martin Kinc (M16), Vojtěch Bžatek (M16), Kateřina Bžatková (D19), Jan Priessnitz (M19), Ludmila Ondrouchová (D35), Pavla Hažmuková (D35), Petr Hrouda (M40), Zbyněk Žáček (M40), Antonín Šindelka (M40) a Jiří Mareček (M50). Dále byli Kateřina Helánová a Jakub Unčovský, kteří uspěli v Národním žebříčku v nejmladší kategorii D12 a M12 a získali tituly Mistrů ČR.

Sledujte videozáznam — mezi 2 a 11 minutou.
 

Napsali o nás... (Kojetínský zpravodaj o ocenění pro Alenku Pátkovou)

Ve středu 25. listopadu 2015 ocenilo město Kojetín své nejlepší sportovce za rok 2014 a 2015. Mezi třemi sportovními osobnosti byla vyhlášena Alenka Pátková. Gratulujeme!

Alena se ještě za svobodna aktivně věnovala "honu na lišku" pod vedením svého otce Karla Mojžíše a byla i členkou československé reprezentace. Mezi členy našeho spolku se po letech vrátila a navázala na úspěšnou kariéru reprezentantky, ale již samozřejmě ve veteránské kategorii. V letech 2006–2013 nasbírala celkem 8 medailí z MS a ME. Letos na Mistrovství Evropy v Mariánských Lázních se jí také dařilo — vyběhla si individuální bronzovou medaili na 2m a společně s kolegyněmi Voráčkovou a Omovou získala dvě týmová zlata z obou závodů na klasickch tratích.

Kojetínský zpravodaj 12/2015 (PDF).

Napsali o nás... (Tučňák 1/2016)

Těsně před vánoci vychází lednové číslo novin Prahy 4 "Tučňák". V časopise na str. 18 si můžete přečíst krátké oznámení o proběhlém vyhlášení ankety "Sportovec roku ROB 2015", které se konalo v KC Novodvorská na Praze 4 v sobotu 28. listopadu.
 

Nejlepší sportovci města Cheb

V pondělí 14. prosince proběhlo na chebské radnici tradiční ocenění nejlepších sportovců, trenérů a funkcionářů města Cheb za rok 2015... Detaily v článku.

Napsali o nás... (Bílovický zpravodaj)

 

.: Zpravodaj SSS 4/2015 převzal článek o ROB Akádě :.

V posledním letoším čísle (4/2015) Zpravodaje Sdružení sportovních svazů se objevil převzatý článek o ROBácké Akádě — čtěte na straně 2.

ČRK gratuluje nejlepším ROB sportovcům

5. prosince byl zveřejněn poslední letošního bulletin Českého radioklubu č. 12/2015. Na str. 3 se radioamatérům představuje 9 úspěšných rádiových orientačních běžců, kteří byli vyhodnoceni v anketě "Sportovec roku 2015".
 

Časopis Praktická elektronika píše o ROB:

V listopadovém čísle radioamatérského časopisu "PRAKTICKÁ ELEKTRONIKA — AMATÉRSKÉ RÁDIO" vyšel na str. 1 článek o Mistrovství Evropy v Mariánských Lázních. Poděkování patří Mojmíru Sukeníkovi OK2UMO, který článek "VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH RÁDIOVÝCH ORIENTAČNÍCH BĚŽCŮ" do redakce zaslal. Kromě dvou sloupců textu je našemu sportu věnována i celá vnitřní barevná strana obálky s fotografiemi naší výpravy, mapou, medailemi i přijímači pro ROB.

Karel Fučík ve Sportovních Listech

Čtenáři internetového deník SPORTOVNÍ LISTY si mohou přečíst, kdo je nejlepším rádiovým orientačním běžcem.

Redaktor Sportovních listů Petr Skála byl přítomen na vyhlášení a ještě večer po zveřejnění výsledků naší ankety se na webu objevil první článek:
Nejlepším sportovcem ČR v rádiovém orientačním běhu pro rok 2015 je Karel Fučík.
V neděli se na internetovém portálu objevil druhý článek s fotografií Karla Fučíka:
Pro radiového orientačního běžce Karla Fučíka je Sportovec roku 2015 Zuzana Hejnová.
 

Bulletin ČRK 10/2015 a 11/2015 napsali...

...na svých posledních stránkách letošního desátého čísla zveřejnil tři fotografie z provozu radioamatérského vysílacího pracoviště OL20ARDF na Mistrovství Evropy v Mariánskách Lázních. V jedenáctém čísle pak krátký článek OK1UMY "Ohlédnutí za 20. ME v ROB v Mariánských Lázních — provoz stanice OL20ARDF" a další tři fotografie.

Napsali o nás — Orlické noviny

Článek o letošní dvojnásobné reprezentaci Justýny Bouchalové na EYAC v Polsku a na Mistrovství Evropy v Mariánských Lázních vyšel 9. října v Orlickém deníku. Věkem ještě dorostenka zazářila na ME juniorů a odvezla si odtud dvě individuální medaile. Vedoucí oddílu FCL Renáta Čadová pro čtenáře Deníku zkráceně popsala základy našeho sportu.
 

Týdeník Pernštejn o Mistrovství Evropy

Ve 36.čísle novin pardubického regionu "Týdeník Pernštejn", který vyšel 5. října si můžete na straně 5 přečíst článek "Češi potvrdili nadvládu, přispěli i pardubičtí běžci". Je to jedno z dalších ohlídnutí za úspěšným Mistrovstvím Evropy a i v dalším regionu se o našem sportu dozvěděla řada čtenářů.

O ROB se píše v chebském tisku

Měsíčník "Chebské radniční listy" uveřejnil v říjnovém vydání článek "Z ME přivezla děvčata 7 medailí". Tuto sbírku si přivezlo chebské trio Eliška Kuncová, Blanka Adámková a Alenka Pátková. V závěru článku je také poděkováno organizačnímu výboru v čele s Mirkem Vlachem za zvládnutí pořadatelské úlohy na letošním Mistrovství Evropy.

V sobotu 3. 10. vyšel ve sportovní rubrice Chebského deníku podstatně delší článek "Daniela Trpáková získala dvě zlaté medaile na Mistrovství ČR v ROB". Delší je zejména proto, že kromě popisu úskalí místního terénu jsou zde vyjmenovány všechny medailové úspěchy chebských závodníků na Mistrovství na klasických tratích - cenných kovů si tento oddíl odvezl z Úštěku celkem 16 (5-4-7).
 

Členové jednoho oddílu reprezentovali 4 různé státy na ME

Obec Bílovice nad Svitavou vydala své třetí letošní číslo Bílovického zpravodaje. Na str. 23 a 24 si můžete přečíst o obou letošních mistrovstvích Evropy. Bílovice měli na červnovém EYAC v Polsku čtyři reprezentanty a všichni se vrátili individuální medailí. Na srpnovém ME v Mariánských Lázních reprezentovalo dokonce 17 členů oddílu GBM a zajímavostí je, že startovali za 4 různé státy — Česko, Slovensko, Rusko a Velkou Británii.

Časopis TUČNÁK — Úspěch pražských závodníků na EYAC

21. září bylo do všech schránek obyvatel největšího pražského městského obvodu distribuováno zářijové číslo časopisu TUČŇÁK. Více než 100.000 obyvatel si tak může na str. 29 přečíst článek "V rádiovém orientačním běhu se zástupci Prahy 4 neztratili". Ve dvou sloupcích jsou zmíněny nejen medailové úspěchy čtyř pražských dorostenců v čele s mistrem Evropy Daliborem Matouškem na letošním EYAC v Polsku, ale také krátké seznámení s tím, co ROB může nabídnout a kontakty na oba pražské oddíly.
 

Rádio Petrov — rozhovor o ROB

V pondělí 14. září měli posluchači Rádia PETROV možnost vyslechnout si ve vysílání MAGAZÍNU rozhovor s juniory Honzou Priessnitzem a Martinem Kincem o rádiovém orientačním běhu. Oba individuální medailisté z letošního Mistrovství Evropy představili náš sport, jeho historii, princip zaměřování i největší úspěchy své dosavadní sportovní kariéry. Rozhovor je asi 14 minut dlouhý a byl odvysílán ve třech blocích proložených písničkami.

ROB ve videožurnálu Jedovnice

Na konci srpna zavítal redaktor Jedovnického infokanálu ing. Josef Matuška na oddílové soustředění GBM, aby zde v autokempu Olšovec natočil krátkou reportáž. Obyvatelé městysu Jedovnice se tak mohli seznámit s naším sportem, který ve stručnosti popsal vedoucí oddílu Jirka Mareček. Jedovnický videožurnál běžel na KTV celý týden 5x denně.
 

Mirek Vlach = TOP30 trenér v Chebském deníku

Chebský deník ve středu 10. září 2015 zveřejnil pěkný článek "Na rádiový orientační běh nedá Vlach dopustit". V celostátní anketě "Díky trenére" se Mirek dostal mezi TOP30 trenérů a tento článek je jedním z dalších poděkování za jeho práci s mládeží v oddíle Radioelektronika. Na jeden z nejbližších tréninků chebského oddílu se chystají autoři projektu, odborní komisaři vyzpovídají děti přímo v terénu. Držíme Mirkovi palce do další části ankety.

Článek společně s dalšími informacemi o projektu najdete na webu.

Bulletin ČRK 9/2015 o ME

Jako hlavní zprávu uveřejnil bulletin ČESKÉHO RADIOKLUBU č.9/2015 (vyšel 5. září) na první straně krátký článek o úspěšném pořádání Mistrovství Evropy v ROB, odkaz na reportáž v ČT-SPORT a společnou fotografii českého týmu ověnčeného medailemi.
 

Čtěte o Mistrovství Evropy před i po akci:

S propagací v místním tisku pomohl našim organizátorům člen oddílu orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně Josef Milota.

17. srpna, v den zahájení ME, vyšla v Chebském deníku upoutávka na šampionát. Kratší článeček "Do Mariánských Lázní se sjela evropská rádiová špička" informoval o tom, kdy a kde v okolí konkrétní závody budou probíhat.

Místní Mariánskolázeňské noviny dnes (3. září) otiskly další článek — "Čeští radisté ovládli Evropský šampionát v Mariánských Lázních". Víte kdo byli nejpilnější sběratelé českých medailí?

Chebský deník napsal o Mistrovství Evropy

Ve středu 2. září vyšel v Chebském deníku celostránkový článek "Mistrovství Evropy v rádiovém orientačním běhu přineslo chebským děvčatům sedm medailí". Autorem článku je Miroslav Vlach. Popisuje nejen úspěchy Elišky, Blanky a Aleny, ale také kompletní medailovou statistiku české výpravy a z hlediska organizátora shrnuje povedenou akci s mezinárodním ohlasem.
 

ME v regionální TV Západ

TV Západ odvysílala reportáž z Mistrovství Evropy v pátečních (4. září) zprávách (skočte na čas 8:55). 

ME v Českém Rozhlasu Plzeň

19. srpna 2015 v 15:35 hodin odvysílal ve zprávách ČRo Plzeň krátkou reportáž z ME v Mariánských Lázních.
 

ROB v rádiu (ČESKÝ ROZHLAS PLZEŇ)

18 minutový rozhovor o rádiovém orientačním běhu a úspěchu mladých sportovců na Mistrovství Evropy žáků a dorostu odvysílal v dopoledních hodinách ve středu 5. srpna ČESKÝ ROZHLAS PLZEŇ. Redaktor ČRo Radim Jehlík zpovídal vedoucího oddílu CHEB Miroslava Vlacha a medailisty kategorie MD14 Danielu Trpákovou a Daniela Svatka. V závěru rozhovoru si mohli posluchači vyslechnout pozvánku na Mistrovství Evropy v Mariánských Lázních.
 

Sportovní listy napsaly...

Ocenění pro trenérku a mistryni světa v radiovém orientačním běhu Dagmar Skřivanovou.

Český olympijský výbor již po osmé zorganizoval vyhlášení nejlepších trenérek a cvičitelek za uplynulý rok. Mezi 30 oceněnými ženami, které dobrovolně pracují v různých sportovních svazech a disciplínách, byla také DAGMAR SKŘIVANOVÁ. Na oficiálním setkání převzala Dáša v úterý 14. dubna 2015 v Centru sportovní medicíny v Praze pamětní list a poděkování přímo z rukou předsedy ČOV Jiřího Kejvala.

Český radioklub — Pochvala mladým v Bulletinu ČRK

Český radioklub ve svém bulletinu č. 7/2015 zveřejnil článek o úspěšné účasti výpravy rádiových orientačních běžců na letošní EYAC. Jmenovitě jsou zde zmíněni všichni držitelé individuálních medailí a obrovská soudržnost celého týmu. K článku na str. 5+6 patří ještě také velká fotografie na str. 18 s titulkem "medailová nadílka z EYAC".
 

.: Díky trenére ! :.

Také mezi rádiovými orientačními běžci jsou svěřenci, kteří si váží práce svých trenérů a reagovali na výzvu Poděkujte s námi a nominovali svého trenéra do soutěže "Díky trenére". Detaily čtěte v článku.

NAPSALI O NÁS (Město Cheb)

Nejen v papírovém tisku v regionálním Chebském deníku se objevují pravidelné články o působení oddílu Radioelektronika Cheb. Nejnověji články o medailových ziscích z Mistrovství ČR na krátké trati nebo o úspěších naší mládeže na letošním dorosteneckém mistrovství Evropy si čtou obyvatelé města Cheb na oficiálním městském webu.
 

CHEBSKÝ DENÍK opět píše o ROB

V sobotu 6. června vyšel v Chebském deníku další článek o úspěchu rádiových orientačních běžců reprezentujících Cheb a Františkovy Lázně na Mistrovství ČR na krátké trati v Nasavrkách. Dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile — touto pěknou sbírkou cenných kovů se pochlubil oddíl DCH na stránkách oblastního tisku.

NAPSALI O NÁS (Chebský deník)...

V pátek 15. 5. vyšel v Chebském deníku na stránce "SPORT CHEBSKA" článek o našem oddílu DCH. Velký titulek "CHEBŠTÍ RADIOORIENTAČNÍ BĚŽCI PŘIVEZLI Z VYSOČINY 6 TITULŮ MISTA REPUBLIKY" informuje o úspěšném prodlouženém květnovém víkendu na Třech studních. Článek doprovází společná fotografie všech medailistů oddílu Radioelektronika Cheb.
 

Ocenění ČOV — Dagmar Skřivanová

Český olympijský výbor již po osmé zorganizoval vyhlášení nejlepších trenérek a cvičitelek za uplynulý rok. Kdo byl asi vyhlášen? Čtěte článek...

Chebské vyhlášení

Velikonoční sobota byla v Chebu dnem sportu, který vyvrcholil večerním slavnostním vyhlášením ankety "Nejúspěšnější sportovec okresu Cheb 2014." Chebský deník 11. března s předstihem informoval o nominacích z jednotlivých sportovních odvětví. Za úspěchy na Mistrovství Evropy žáků byla v kategorii mládež oceněna Daniela TRPÁKOVÁ, pětinásobná medailistka z loňského bulharského EAYC. Mezi třemi nominovanými veterány byli dva zástupci rádiového orientačního běhu — Miroslav VLACH a Blanka ADÁMKOVÁ, oba jsou nositeli individuálních medailí z Mistrovství světa v Kazachstánu.
 

Nejlepší sportovci 2014 — Pardubický kraj

Po lednovém okresním vyhlášení následovala krajská anketa Pardubického kraje o nejlepší sportovce roku 2014. Její výsledky byly vyhlášeny ve středu 4.března. Veronika Krčálová ze SZTM ROB Pardubice se sice mezi trojici nejlepších v hlavní kategorii dospělých nedostala, přesto je úspěchem zařazení mezi vyhlašovanou desítku v kraji, kde se to sportovními legendami jen hemží. V kategorii mládež se mezi deset nejlepších zařadil druhý člen pardubického oddílu ROB — Martin Šimáček, loňský juniorský mistr světa. O vyhlášení v Tylově domě se píše v Týdeníku Pernštejn, článek naleznete na str. 5 čísla 9, které vyšlo 15. 3. 2015. Kromě výčtu nejlepších sportovců a jejich výkonů je zde i řada fotografií z vyhlášení (Martin dole zcela vlevo).

(pozn JP: ...a i já bych rád pogratuloval VESLAŘI Martinu Šimáčkovi z oddílu SZTM ROB Pardubice ;-)

Sportovec okresu Brno-venkov (Jan Priessnitz + Dominik Šrom)

V neděli 25. 1. proběhl galavečer v kině Svratka v Tišnově, kde byly odtajněny výsledky ankety "Sportovec okresu Brno-venkov" za rok 2014.
O ROBácích mezi nimi čtěte v článku...
 

prosincový Bílovický zpravodaj napsal...

Na začátku roku se na webu objevilo poslední prosincové vydání "Bílovického zpravodaje" č. 4/2014. Celá jedna strana je věnována článku a fotografiím z Mistrovství světa s podtitulem "aneb Kazachstán očima nadějné juniorské reprezentantky." Autorkou textu na str. 22 je Katka Bžatková.

Justýna Bouchalová — Sportovec Orlickoústecka

Od pondělí 19. 1. jsou známá jména nejlepších sportovců okresu Ústí nad Orlicí.
Detaily čtěte v článku...
 

Martin Šimáček — Nejlepší sportovec Pardubicka

V úterý 20. ledna proběhlo v kulturním domě Hronovická tradiční vyhlášení ankety "NEJLEPŚÍ SPORTOVEC PARDUBICKA," na prkna co znamenají svět vystoupilo 36 sportovců a trénérů.
Jak se mezi nimi ocitl Martin čtěte v článku...

Napsali o nás... Chebské radniční listy

 

ROB v Českém rozhlase (ČRo Plzeň)

Ve středu 19. listopadu odvysílal ČESKÝ ROZHLAS PLZEŇ v pořadu "NÁŠ HOST" půlhodinový rozhovor o rádiovém orientačním běhu. Redaktor Radim Jehlík zpovídal v karlovarském studiu Miroslava Vlacha a Danielu Trpákovou z chebského oddílu ROB. Nejprve se posluchači dozvěděli všeobecné vysvětlení pro laiky co radiový orientační běh obnáší. Poté se Daniela pochlubila se svými medailemi z Mistrovství Evropy žáků a dorostu z Bulharska, kde obhájila loňské prvenství. A úspěchy české reprezentace vyzvedl i Mirek Vlach, který na Mistrovství světa v Kazachstánu získal dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

ARDF Blinds & Bulletin ČRK 11/2014

Hned na první straně bulletinu ČRK č. 11/2014 byla otištěna zprávička o setkání s nevidomými radioamatéry... Více čtěte v článku.
 

Zpravodaj ČUS gratuloval našim medailistům

Napsali o nás... CHEBSKÝ DENÍK

Chebský deník v průběhu září a října otiskl několik článků o úspěšném medailovém tažení členů oddílu Radioelektronika Cheb (DCH).

V rubrice "Sport Chebska" nejprve vyšla 6. září poměrně dlouhá rekapitulace prázdninových závodů — konkrétně o červencovém pořádání 4-denních ROB v Karlových Varech a o srpnovém Mistrovství ČR na klasických tratích u Dukovan.

V úterý 7. října se na části sportovní stránky vyjímala fotografie vítězného družstva Poháru Františkových Lázní s krátkým komentářem k tomuto krajskému závodu.

Zatím poslední zveřejněnou vlaštovkou v regionálním deníku je aktuální článek ze dne 18. 10. Chebští přivezli 13 medailí. Miroslav Vlach zde popisuje závěrečný úspěšný "lov medailí v honu na lišku," tentokráte na Poháru přátelství v Horní Bříze.
 

Napsali o nás... RADNIČNÍ ZPRAVODAJ města Pardubic 10/2014

V říjnovém čísle "RADNIČNÍ ZPRAVODAJ" vyšel další článek o našem sportu. Na straně 19 čtěte "Pardubická stopa na Mistrovství světa v ROB." Na fotografii je juniorský čtyřnásobný medailista Martin Šimáček.

Napsali o nás... TÝDENÍK PERNŠTEJN 39/2014

Noviny pardubického regionu "TÝDENÍK PERNŠTEJN" v čísle 39/2014 na straně 5 otiskly článek Jitky Šimáčkové "MEDAILOVÉ ŽNĚ V ASIJSKÉM KAZACHSTÁNU." V aktuálním čísle tohoto týdne (20.–26. října), které je zdarma k odběru po celém pardubickém regionu, si se čtenáři přečtou dva sloupečky o tom, jak se dařilo pardubickým reprezentantům ROB Martinu Šimáčkovi, Alžbětě Léharové a Veronice Krčálové v dalekém Burabay.
 

...napsali o nás (Ročenka ČUS 2013)...

Pomalu nám končí ROB sezóna 2014 a blíží se doba bilancování našich výsledků a s tím i příležitost "prodat" naše letošní medailové úspěchy. V různých obcích, okresech i krajích budou probíhat vyhlašování anket "SPORTOVEC ROKU", nezapomeňte proto své úspěšné členy nominovat na všech úrovních. Pokuste se prosadit svůj článek o našem sportu do místního tisku, jako to dělají např. v Bílovicích do čtvrtletního zpravodaje nebo v Chebu do sportovní přílohy Chebského deníku.

Z pozice sekretariátu předáváme zprávy o medailových výsledcích např. do Ročenky ČUS, Ročenky SSS, Zpravodaje ČUS nebo Bulletinu ČRK. Tyto tiskoviny jsou ať již v tištěné nebo elektronické podobě k dispozici velkému okruhu sportovních příznivců.

Zpětně se můžete podívat, co o nás napsali v roce 2013 v Ročence ČUS (České unie sportu).

Ročenka ČUS (PDF).

Bulletin ČRK 10/2014

V pátek 3. října vyšel BULLETIN č. 10/2014 ČESKÉHO RADIOKLUBU. Na straně 7-8 si všichni radioamatéři mohou přečíst článek o úspěchu českých sportovců na Mistrovství světa v Kazachstánu.

Druhý článek upozorňuje na příležitost pro nevidomé zájemce o ROB. V roce 2015 v rámci Mistrovství Evropy pořádaném v Mariánských Lázních proběhne i závod BLINDS. Po Chorvatsku a Srbsku se i Česká republika připojuje k uspořádání této vložené soutěže.
 

Bílovický zpravodaj č. 3/2014 napsal...

Dvě třetiny str. 26 Bílovického zpravodaje č. 3/2014, který vyšel 24. 9. zabírá článek o úspěchu dorostenců z oddílu SK Radiosport Bílovice n.S. na Mistrovství Evropy v Bulharsku. Iva Marečková zde také informuje o pořádání Mistrovství ČR na klasických tratích pod taktovkou oddílu GBM a děkuji místním sponzorům za podporu této akce.

Chebský deník 22. září napsal o MS v Kazachstánu

V pondělí 22. září vyšel v Chebském deníku na str.20 v rubrice SPORT obsáhlý článek s několika fotografiemi o úspěchu chebských sportovců Miroslava Vlacha a Blanky Adámkové na Mistrovství světa v ROB v Kazachstánu.

čtěte článek "Šest medailí z mistrovství světa v Kazachstánu"...
 

Napsali o nás — ČRK Bulletin

V bulletinu č. 8/2014 Českého radioklubu je na straně 2–3 článek o úspěchu české výpravy na EYAC v Bulharsku. Mladí sportovci startovali za ČR pod hlavičkou ČRK a je dobré, když si o jejich úspěchu přečtou všichni radioamatéři v naší republice.

CHEB — článek o EYAC

Na oficiálních stránkách města Cheb si můžete přečíst krátký článek o úspěchu děvčat z tohoto města na letošním Mistrovství Evropy žáků a dorostu v Bulharsku.

Děkujeme vedoucímu oddílu Mirkovi Vlachovi za propagaci našeho sportu. Mirek je pravidelným tvůrcem článků, které posílá k publikaci v místním tisku, zejména v Chebském deníku.
 

Bílovický zpravodaj č. 2/2014 napsal...

Na stranách 22–23 je kratší článek o úspěších oddílu GBM na prvních letošních celostátních závodech i nominaci na EYAC.

.: Chebský deník 22. května 2014 napsal... :.

Ve čtvrtek 22. května 2014 vyšel v "Chebském deníku" článek o krajských přeborech Karlovarského kraje pořádaných oddílem Radioelektronika Cheb. V článku jsou uvedeni nejen vítězové přeborů, ale i krátký popis našich disciplín. A ze dvou zveřejněných fotografií je vidět, že chebský ROB oddíl má ve svých řadách nové zájemce — děvčata kategorie D9, které se základům sportu teprve učí, ale třeba brzy se s nimi setkáme i na větších celostátních závodech.
 

Ročenka SSS 2013

Píše se o nás i v ročence "konkurence" (anebo spíš v naší domovině?). Ať tak jako tak, akademická větev ROBky spadá pod Českou asociaci akademických technických sportů, která je součástí Sdružení sportovních svazů ČR.
Ročenka SSS 2013 — jen úvodní část a kapitolka ČAATS (PDF) — s laskavým svolením SSS.

¨Chebské radniční listy 1/2014 napsaly...

Město Cheb již tradičně v polovině prosince vyhlašuje nejlepší sportovce za dosažené sportovní úspěchy... Více čtěte v článku...
 

Web 5plus2.cz napsal...

5plus2.cz — internetové médium, které informuje o událostech posledních 7 dnů v regionech zveřejnilo 12. prosince 2013 článek "Ve Svitavách vyhlásili nejlepší běžce s rádiem."

Čtěte článek doprovázený fotogalerií naleznete.

Bílovický zpravodaj 4/2013 napsal...

Těsně před koncem roku vyšlo č. 4/2013 Bílovického zpravodaje. Opět celá jedna strana je věnována činnosti oddílu rádiového orientačního běhu, který úspěšně trénuje mládež v této obci. Více čtěte na str. 26...
 

..: Flash-back :..

Každý z vás by jistě věděl správnou odpověď na otázku, která zazněla z České televize v cca 7. minutě pořadu "KDY TO BYLO?" v sobotu 14. prosince.

Zlatý oříšek — Martin Kinc — ROB

Zlatý oříšek je společným projektem České televize, Českého rozhlasu a MŠMT a klade si za cíl ukázat veřejnosti, že Česká republika má šikovné a nadané děti. Ročník 2013 je již 15 ročníkem této soutěže...
 

Nejlepší sportovci — Bílovice nad Svitavou

...i v Bílovicích se hodnotila uplynulá sezóna a oceňovali se nejlepší sportovci roku 2013...

Pardubický Pravobřežní zpravodaj napsal...

V prosincovém čísle "Pravobřežní zpravodaj 4/2013" si obyvatelé pardubických Polabin mohou přečíst na str.4 článek "Rádioví orientační běžci v Polsku." Zdařilou zprávu o úspěšném působení 7 členů pardubického oddílu napsala Pavla Horová.
 

Chebské radniční listy napsaly...

Krátký článek s fotografií úspěšných mladých reprezentantů města Cheb a Františkovy Lázně unikl naší pozornosti - vyšel v Chebských radničních listech v prázdninovém červencovém vydání. 6 závodníků oddílu DCH pod vedením manželů Vlachových se spolupodílelo na zisku 7 medailí z Mistrovství Evropy žáků a dorostu. Více na str. 14.

Chebský deník napsal...

V pátek 18. října vyšel v Chebském deníku článek z pera Miroslava Vlacha. V rubrice "Sport Chebska" na str. 20 nalezli čtenáři celkem obsáhlou informaci o úspěchu oddílu Radioelektronika Cheb (DCH) na Mistrovství ČR na klasických tratích.
 

Zpravodaj ČUS 7/2013 blahopřál našim medailistům...

Ve Zpravodaji České unie sportu č. 7/2013 v rubrice "Blahopřejeme" (str. 14) byla zveřejněna gratulace reprezentantům ČR v rádiovém orientačním běhu, kteří přivezli z Mistrovství Evropy v Polsku neuvěřitelnou sbírku medailí.

Bílovický zpravodaj 3/2013 napsal...

Třetí letošní číslo Bílovického zpravodaje, které vyšlo v září, věnuje stranu č. 23 evropským šampionátům v rádiovém orientačním běhu a úspěchu bílovických dětí na jejich letošní vrcholné soutěži. Českou republiku na EYAC Tři studně reprezentovalo 7 žáků a dorostenců oddílu SK Radiosport Bílovice nad Svitavou.
 

Zpravodaj ČUS napsal o úspěšném uspořádání EYAC

Bílovický zpravodaj 2/2013 napsal...

24. června se dostalo do schránek obyvatel obce 2. letošní číslo Bílovického zpravodaje. Téměř celá str. 23 je věnována sedmi nominovaným žákům a dorostencům z bílovického oddílu ROB. Jak již všichni dobře víme, většině se jejich vytyčený cíl splnil a řada z nich vybojovala na Mistrovství Evropy žáků a dorostu více cenných kovů než si předsevzala. Celý Zpravodaj v pdf je vždy zveřejňovaný na webu obce Bílovice nad Svitavou.
 

Radniční zpravodaj města Pardubic napsal

Měsíčník města Pardubice "Radniční zpravodaj" č. 7–8/2013 na str. 19 zveřejnil článek ČTYŘI ZLATÉ Z MISTROVSTVÍ EVROPY V ROB. Zde bylo vyzdviženo úspěšné vystoupení Martina Šimáčka ze SZTM ROB Pardubice v kategorii M16 na letošním EYAC, který ustál roli českého favorita a získal 4 zlaté a 1 bronzovou medaili.

Napsali o nás v bulletinu ČRK...

V čísle 6/2013 bulletinu Českého radioklubu vyšla na str. 3 zprávička o úspěchu českých závodníků ROB na Mistrovství Evropy žáků a dorostu na Třech studních s fotografií medailistů ze závodu ve sprintu.
 

O ROB napsal CHEBSKÝ DENÍK

V sobotu 22. června vyšel Chebském deníku další obsáhlý článek o našem sportu - tentokráte o průběhu a úspěšném působení české žákovské a dorostenecké reprezentace na Mistrovství Evropy na Třech studních. U článku od Miroslava Vlacha byly zveřejněny 2 fotografie – mistryně Evropy v pásmu 3,5 MHz – teprve dvanáctiletá Daniela Trpáková a společná fotografie chebských mladých reprezentantů s vedením ŽDR.

Článek (PDF).

Svitavský deník napsal...

Na webové stránce Svitavského deníku si můžete přečíst článek z 15. června "Přesně zaměřit, o to jde." Pochvalná slova k organizaci dvoudenních celostátních závodů ve Svitavách, pro laiky vysvětlení principu ROB a snaha o přilákání dalších zájemců o náš sport, poděkování městu za pomoc i výčet Mistrů ČR na krátké trati - to je ve stručnosti obsah článku. Děkujeme hlavnímu organizátorovi závodů Jiřímu Janků za pěknou víkendovou akci.
 

ROB v ČT (medailonek Karla Fučíka)

Před časem se v ČT televizi objevil také madailonek Karla Fučíka – sledovat online.

Vyšlo v tisku... (3x Chebský deník)

Tři velké články o úspěchu sportovců Radioelektroniky Cheb vyšly ve sportovních přílohách Chebského deníku v posledních dvou měsících letošního roku. Pravidelným přispěvatelem tohoto regionálního tisku je vedoucího oddílu Miroslava Vlacha.

První květnový článek z 25. května "Chebští rádioví orientační běžci přivezli z Hrčavského vlka cenné medaile" již v hlavičce informoval o zisku cenných kovů z česko-slovensko-polského pomezí.

Na přelomu května a června v rubrice Sport Karlovarského kraje byla zveřejněna fotografie vítězky Daniely Trpákové a článek "Chebští radioorientační běžci získali na Mistrovství ČR na krátké trati 4 zlaté medaile." Zde se prezentoval oddíl nejenom úspěšnými sportovci, ale i uspořádáním celostátní víkendové akce v Ašském výběžku.

Poslední článek vyšel ve čtvrtek 13. června. Fotografie a komentář o těžkém rozhodování trenérů Žákovské reprezentace - to vše obsahuje článek "Do nominace na Evropský šampionát se dostalo 6 chebských sportovců."
 

EYAC'13 v České televizi – Reportáž ze šampionátu

Reportáž z šampionátu byla v České televizi ve čtvrtek 20. června na ČT Sport v 17:05 v pořadu Sport v regionech.

Sledovat online.

EYAC'13 v České televizi

13. června v událostech v regionech (Brno) byla krátká reportáž (na čase 23:23) o prvním závodě EYAC.
 

Žďárský deník napsal...

11. června 2013 napsal Žďárský deník o blížícím se Evropském šampionátu žáků a dorostu. Čtěte článek Evropský šampionát běžců v terénu hostí Novoměstsko.

EYAC ve Zpravodaji Novoměstska

Dne 1. června vyšel v tištěné verzi měsíčníku "ZPRAVODAJ NOVOMĚSTSKO" článek s názvem ČERVNOVÝ EVROPSKÝ ŠAMPIONÁT (str.8). Kromě krátkého seznámení s naším sportem zde najdou občané informaci o počtu zúčastněných závodníků a států a také časový program soutěže.

V elektronické podobě najdete článek na webu pod tímto odkazem:
http://noviny.nmnm.cz/2013/05/cervnovy-evropsky-sampionat/
Článek (PDF).
 

Bílovický zpravodaj – Jaro je tady

Článek o tom, jak trénuje bílovický oddíl ROB v zimě a na jaře se nám dostal do ruky teprve nyní, přesto jej zveřejňujeme jako inspiraci. Je dobré dát o sobě vědět a ještě před zahájením sezóny případně nalákat nové členy. Na celé jedné straně Bílovického zpravodaje č. 1/2013 (str.23) si každý obyvatel obce může přečíst o činnosti SK Radiosport, tentokráte je článek z pera Pavly a Ivo Hažmukových.

Česká Třebová - nejlepší sportovci roku 2012

Dne 26. února 2013 se uskutečnilo v obřadní síni Městského úřadu v České Třebové slavnostní předání ocenění "Sportovec roku 2012."

Mezi vyhlášenými mladými sportovci byla i Justýna Bouchalová, členka oddílu ROB Lokomotiva Česká Třebová. Závodnice kat. D14 získala 2. a 3. místo na Mistrovství ČR žáků, ale jejím hlavním úspěchem byla nominace a start na Mistrovství Evropy žáků 2012 v Litvě.

Pro rádiový orientační běh je přínosem, že se o fungování a úspěších našeho sportu hovoří na regionální úrovni. Seznam oceněných byl zveřejněn na webové stránce města Česká Třebová. Video z vyhlášení najdete na zpravodajském portálu místní televize.
 

ROČENKA ČSTV 2012

V dubnu vydal ČSTV, nyní ČUS (Česká unie sportu) svoji "Ročenku" za rok 2012. Zatímco první část je věnována největším úspěchům celého českého sportovního prostředí, tak ve druhé části jsou prezentovány medailové výsledky jednotivých sportovních svazů v abecedním pořadí. Na str. 145-147 najdete rádiový orientační běh, na třech stránkách výčet jmen medailistů z Mistrovství světa v Srbsku a z Mistrovstvích ČR v ROB včetně několika fotografií.

Výřez ROB stránek z Ročenky (PDF, 660 kB).

Celá Ročenka - na webu ČSTV (PDF, 9,6 MB).

Cheb – Vyhlášení nejlepších sportovců

V sobotu 6. 4. 2013 od 19 hodin proběhl v kulturním centru Svoboda za přítomnosti hostů ze sportovního i politického života již 5. ročník vyhlášení nejlepších sportovců Chebska. Vyhlášení byly přítomny legendy českého sportu - Gustav Bubník a Antonín Panenka, senátor Miroslav Nenutil a poslanec Pavel Hojda a představitelé města Cheb. Celý večer moderoval předseda Sportovní unie Chebska a člen výkonného výbor ČAS Jacek Přibáň.

Rádiový orientační běh byl zastoupen medailisty z loňského evropského a světového šampionátu. V kategorii mládež - jednotlivci to byla Michaela Kučová (2x bronzová medaile z MEŽD v Litvě- družstva) a Kateřina Papežová (1x bronzová medaile z MEŽD v Litvě - jednotlivci), v kategorii veteránů pak Miroslav Vlach st. (1x stříbrná medaile z MS v Srbsku - družstva).

O akci píše Chebský deník a fotogalerie jedna a druhá.
 

Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje

Mezi 38 jmen sportovních talentů jihomoravského kraje se díky dosaženým výsledkům v roce 2012 dostalo i jméno Jakuba Šroma, člena oddílu SK Radiosport Bílovice. Vítězem juniorské části se nestal, ale titul Mistra Evropy ve sprintu a vícemistra ve foxoringu ho nakonec vynesly mezi 10 oceněných mladých sportovců. Slavnostní vyhlášení celé sportovní ankety proběhlo ve čtvrtek 14. března ve Sportovní hale Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Kojetínský zpravodaj napsal...

Kojetín je městečko, ve kterém žije členka Asociace ROB Alena Pátková. Rozhovor s redaktorem o její závodní činnosti v našem sportovním odvětví a úspěchu na Mistrovství světa v kategorii D60 vyšel na str. 3 v březnovém čísle Kojetínského zpravodaje.
 

ČOV ocenil nejlepší trenérky a cvičitelky

V úterý 19.března Český olympijský výbor uspořádal setkání trenérek a cvičitelek navržených na ocenění za rok 2012. Mezi 35 ženami na návrh Rady AROB byla i Iva Marečková, trenérka ROB. Iva převzala pamětní list za dobrovolnou dlouhodobou trenérskou činnost v oddíle SK Radiosport Bílovice nad Svitavou.

PARDUBICE – Krajské kolo ankety nejlpeší sportovec

Po lednovém vyhlášení nejlepších sportovců města Pardubice byl Ondřej Šimáček nominován i mezi nejlepší sportovce Pardubického kraje. V pondělí 11.března proběhl slavnostní galavečer v Holicích. Stalo se tradicí, že nominovaní jsou vyhlašováni bez pořadí umístění, ale jako 10 nejúspěšnějších juniorů v kategorii MLÁDEŽ.

Článek s fotogalerií naleznete v regionálním Pardubickém deníku.
 

Nejlepší sportovci 2012 - Chebská sportovní unie

V sobotu dne 6.4.2013 od 19 hod proběhne v Kulturním centru Svoboda v Chebu již páté vyhlášení nejlepších sportovců Chebska za rok 2012. Informaci o akci a seznam nominovaných otiskl Chebský deník dne 6.3.2013. Rádiový orientační běh má mezi nominovanými zastoupení v podobě medailistů z Mistrovství Evropy žáků a dorostu (Kateřina Papežová D14 a Michaela Kučová D16) a z Mistrovství světa v Srbsku (Miroslav Vlach st. M50).

Článek v Chebském deníku (PDF).

Turnov - nejlepší sportovci roku 2012

Druhé místo pro Michaelu Gomzyk Omovou a čtvrté pro Jakuba Omu - takový je výsledek hlasování odborné komise. Vyhlášení těch nejlepších za uplynulý rok 2012 proběhlo 16. února v kinosále Střelnice v Turnově. O této významné sportovní události informují webové stránky "www.turnovskovakci.cz".

O akci napsal také Krkonošský deník.

Foto z této akce naleznete též ve fotogalerii "Naše pojizeří".
 

Nejúspěšnější sportovci okresu Semily

Ve středu 30.1. byly vyhlášeny výsledky ankety O nejúspěšnějšího sportovce okresu Semily. Slavnostní předání cen pod záštitou Krkonošského deníku proběhlo v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou.

Na třetím místě v kategorii dospělých jednotlivců skončila MICHAELA GOMZYK OMOVÁ, členka oddílu ROB TJ Turnov. Miška v době vyhlášení absolvovala soustředění s reprezentací orientačního běhu na Šumavě, proto ocenění za ni převzal její bratr Jakub Oma (také úspěšný reprezentant a úřadující mistr světa ve sprintu).

Fotogalerii a celý článek z vyhlášení najdete na stránkách
Krkonošského deníku (Hegemonii lyžařů z Lomnice narušil kouč Král a šachisté)
a
Naše pojizeří (V Lomnici nad Popelkou odhalili vítěze ankety Sportovec okresu).

Kdo bude Sportovec Turnova 2012?

Článek "SPORTOVEC TURNOVA 2012, HLASUJTE PRO TOHO NEJLEPŠÍHO" najdete na webové stránce www.turnovskovakci.cz.

Mezi 15 nominovanými sportovci města Turnov jsou také 3 rádiový orientační běžci. Korunku pro sportovce bude obhajovat loňská vítězka Michaela Gomzyk Omová, dalšími nominovanými jsou díky dosaženým výborným výsledkům na Mistrovství světa v Srbsku Jakub Oma a Jana Omová.

Na fotografii jsou vítězové loňské ankety. Kdo jím bude letos, kdo získá nejvíce hlasů? Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhne na turnovské Střelnici v sobotu 16. února.
 

Nejlepší sportovci Pardubicka (2012)

Ve čtvrtek 24.ledna byly v pardubickém KD Hronovická zveřejněny výsledky ankety "Nejúspěšnější sportovec roku 2012", kterou vyhlašují společně Pardubický deník a Okresní sdružení ČSTV Pardubice.

Mistrovský titul ze srbského Kopaoniku vynesl mezi 10 nejlepších juniorských sportovců okresu Ondřeje Šimáčka, českého reprezentanta v rádiovém orientačním běhu a člena oddílu SZTM ROB Pardubice. Ondra nebyl na slavnostním vyhlášení přítomen, na pódium za něj přišla převzít plaketu jeho matka, úspěšná sportovkyně a oddílová trenérka Jitka Šimáčková.

Více o této anketě píše Pardubický deník.

"Sport, který se mimořádně hodí do dnešní doby“

Takto prezentoval rádiový orientační běh Jiří Mareček - vedoucí oddílu SK Radiosport Bílovice nad Svitavou na veřejném zasedání zastupitelstva obce dne 19. 12. 2012...
 

Cheb – ocenění nejlepších sportovců

Město Cheb ocenilo své nejlepší sportovce na tradičním slavnostním vyhlášení, které proběhlo v prostorách obřadní síně chebské radnice v pondělí 17. prosince.

Mezi 40 oceněnými sportovci a trenéry bylo i 6 členů oddílu Radioelektronika Cheb za dosažená medailová umístění na Mistrovstvích ČR v ROB:
mládež – Daniela Trpáková, Michaela Kučová, Tereza Synková , Kateřina Papežová
dospělí – Eliška Kuncová
veteráni – Miroslav Vlach

Článek na WWW města Cheb.

Pardubický pravobřežní zpravodaj napsal...

Také v posledním čísle 4/2012 Pravobřežního zpravodaje městské části Polabiny se píše o rádiových orientačních běžcích. Zatímco ve 3. čtvrtletí to bylo o úspěchu mládeže na Mistrovství Evropy žáků v Litvě, tak v tomto prosincovém čísle na str. 4 si můžete přečíst článek "Rádioví orientační běžci v Srbsku". Nejen Českou republiku, ale i své město Pardubice reprezentovalo v Srbsku 9 závodníků od nejmladšího účastníka Martina Šimáčka (15 let) až po nejstaršího veterána Karla Koudelku (72 let)..

Článek (PDF).
 

RADIOAMATÉR o nás napsal...

Ve společném časopise českých i slovenských radioamatérů (Radioamatér/Radiožurnál) informujeme celou radiamatérskou komunitu nejen o úspěchu českém výpravy na letošním Mistrovství světa, ale hlavně o nových disciplínách - sprintu a foxoringu, které doplnily náročný sportovní program MS/ME. Poslední letošní č. 6/2012 vyšlo 19.12.

Článek (PDF).

Bílovický zpravodaj 4/2012 napsal:

Nadšení vede k radosti z úspěchu - tak se jmenuje článek z pera Ivy Marečkové, který právě v těchto dnech vyšel v aktuálním čísle Bílovického zpravodaje. Celostránkové zhodnocení činnosti a hlavně výborných výsledků v současné době nejúspěšnějšího oddílu najdete na str. 22 v čísle 4/2012 včetně fotografií.

Článek (PDF).
 

Milínský zpravodaj napsal...

V čísle 12/2012 Milínského zpravodaje, které vyšlo 5.12., najdete na str. 11-14 zprávu o konání Mistrovství ČR na dlouhé trati a o vyhlašování ankety Sportovec roku 2012 v obci Milín. Milínská radnice si opravdu této akce velmi cenila, vyhlášení se zúčastnil starosta a několik zastupitelů, kronikář obce i místní TV. Ředitelka školy mgr. Pižlová hezky popisuje své dojmy ze setkání s našimi mistry světa v ROB.

Milínský zpravodaj 12/2012 (PDF).

ROB v časopise Praktická elektronika - Amatérské rádio

V čísle 11/2012 časopisu Praktická elektronika - Amatérské rádio, které vyšlo 11. listopadu, si můžete přečíst celostránkový článek (str.49) o letošním Mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Srbsku.

Praktická elektronika - Amatérské Radio je časopis s dlouholetou tradicí (od roku 1952). Vychází 12x do roka a je distribuován do celé České i Slovenské republiky. Předplatiteli jsou lidé ze širokého okruhu zájemců zabývají se elektronikou a radiotechnikou, své si zde naleznou začátečníci, pokročilí i profesionálové. Více informací naleznete na webové stránce časopisu www.aradio.cz.
 

Týdeník PERISKOP-PŘÍBRAM napsal...

Týdeník PERISKOP-PŘÍBRAM ve 43.čísle 9.11.2012 zveřejnil krátkou informaci o vyhlášení ankety "Sportovec roku" a fotografii oceněných sportovců z Milínské radnice. Zprávička se objevila v tištěném i internetovém vydání týdeníku.

www verze
tištěná verze (PDF)

Chebská běžecká zima

Oddíl Radioelektronika Cheb pořádá již 4. ročník "Chebské běžecké zimy". Od listopadu do února plánují 4 závody, a to nejen pro své členy, ale i pro širokou veřejnost.

Propagaci této akci se věnuje 12 minutová reportáž Českého rozhlasu, regionální vysílání Karlovy Vary.

Posluchači se dozví nejen podrobnosti o závodech, z nichž první se běží již tuto neděli (11.11), ale také o tom, co je to rádiový orientační běh a jaké úspěchy dosáhl chebský oddíl v tomto sportu.
 

Chebský deník na psal o MČR v Bečově...

20. října vyšel v Chebském deníku článek o Mistrovství České republiky na klasických tratích, které uspořádal oddíl Radioelektronika Cheb v bečovských lesích. Obsáhlé články o našem malém sportovním odvětví jsou v těchto oblastních novinách zveřejňovány poměrně často včetně fotografií, za což patří dík sportovním redaktorům i pisatelům z řad členů oddílu DCH.

Čtěte článek (PDF).

Turnovsko v akci napsalo...


Ve sportovním přehledu na webové stránce "Turnovsko v akci" je krátký článek "Velký medailový úspěch". Jakub Oma seznamuje čtenáře s úspěchy rodiny Omových pod vedením šéftrenéra Andreje Gomzyka na Mistroství světa v Kopaoniku.

Čtěte článek na www.turnovskovakci.cz (najdete ho v druhé polovině stránky).
 

Chebský deník 6. října 2012 napsal...

Obsáhlý článek od Miroslava Vlacha otisklo 6. října sobotní vydání Chebského deníku. Přečtěte si vylíčení Mistrovství světa v ROB v Srbsku očima předsedy Asociace ROB a veteránského reprezentanta kategorie M50.

Čtěte článek (PDF).

ROB v tisku

Nejprve jeden zapomenutý článeček ze Svitavského deníku (16.6.2012), jeden z menších oddílů ROB téměř pravidelně informuje v regionálním tisku o závodech, které organizuje - tentokráte to byl krajský přebor na Rosničce. Členové oddílu ROB se podíleli i na organizaci oblastního žebříčku v klasickém orientačním běhu.
Více čtěte v článku "Deset vítězů krajského přeboru" (denik.cz).

Stejný kraj, ale jiné město a jiný oddíl. Zcela aktuální článek vyšel v říjnovém čísle Radničního zpravodaje města Pardubic. V tomto městě se o úspěchu rádiových orientačních běžců dozvídá každý obyvatel, poslední příspěvek je z pera vedoucí oddílu SZTM ROB Pardubice Jitky Šimáčkové.
Více čtěte v článku "Medailové žně v Kopaoniku" (RAdniční zpravodaj města Pardubic).
 

Pardubický pravobřežní zpravodaj 3/2012 napsal:

Nejen o Mistrovství světa se píše v pardubickém tisku. Pravobřežní zpravodaj v zářijovém č. 3/2012 otiskl krátký článek o úspěchu Pavla Hladíka a Martina Šimáčka na Mistrovství Evropy žáků a dorostu v Litvě.

Bílovický zpravodaj napsal: 30 let běhání za liškami

Dvě strany Bílovického zpravodaje č. 2/2012 jsou věnovány článku o 30 letech existence oddílu rádiového orientačního běhu v Brně a následně v Bílovicích nad Svitavou.

Článek (PDF).
 

ČT odvysílá pořad o MS 2012

Štáb České televize (Petr Sopoušek + Milan Kloupar) natočil reportáž o Mistrovství světa v ROB v srbském Kopaoniku. Sledujte 25 minutový sestřih o úspěchu české výpravy:

PÁ 21.9. – ČT4 - 15:20
NE 23.9. - ČT4 - 08:25
Mistrovství světa v ROB 2012 - Srbsko

Živé vysíláni ČT4.
Odkaz do Archivu ČT.
 

ROB v Českém rozhlase

Možná jste na ČR2 zaslechli známé hlasy. Ano, byli to Katka Bžatková a Martin Kinc z oddílu SK Radiosport Bílovice. Ve čtvrtek 29.března odpovídali na řadu všetečných otázek redaktorce brněnského studia Český rozhlas 2 v pořadu Domino. Posluchačům objasnili, jestli je to opravdu v rádiovém orientačním běhu tak jednoduché - zaměřit, běžet a zvítězit.

Zpráva o pořadu na webu ČRo.

Nejlepší sportovci okresu Cheb

22. března 2012 proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců OKRESU CHEB za rok 2011, které organizovala Sportovní unie Chebska společně s Chebským deníkem.

Mezi oceněnými byli i 3 zástupci radioorientačních běžců z oddílu Radioelektronika Cheb:
kategorie mládeže - Kateřina Papežová a Anna Oplová
kategorie veteránů - Miroslav Vlach st.

Více informací v Chebském deníku a oddílových stránkách DCH:
Chebský deník,
www stránky oddílu DCH.
 

Sportovec okresu Semily

Krkonošský deník převzal záštitu nad vyhlašováním ankety o nejlepšího sportovce okresu Semily, které proběhlo 13. února v Lomnici nad Popelkou.
Mezi desítkou vyhodnocených v kategorii dospělých byli dva zástupci oddílu rádiového orientačního běhu TJ Turnov: 7. místo Martin Baier a 8. místo Michaela Gomzyk Omová - několikanásobní Mistři Evropy z Rumunska 2011.

... více čtěte v článku
v Krkonošském deníku...

Nejlepší sportovci Pardubického kraje

V pátek 2.března se v Hlinsku konal slavnostní galavečer, na kterém byli vyhlášeni vítězové ankety "Nejlepší sportovec Pardubického kraje roku 2011".

Rádiové orientační běžce bylo díky famózním výsledkům na loňském mistrovství Evropy vidět mezi sportovci v kategorii juniorů a veteránů. Ondřej Šimáček byl vybrán mezi 10 nejlepších juniorů, je držitelem zlaté, stříbrné a bronzové individuální a dvou zlatých medailí družstva. Veterán Karel Koudelka byl vyhlášen mezi 3 nejlepšími veterány, získal 3 tituly Mistra Evropy v kategorii M70.

...a Pardubický deník k tomu napsal...
 

Nejlepší sportovci Pardubic

30. ledna v kulturním domě Hronovická proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Deníku o nejlepšího sportovce Pardubicka. Stalo se tradicí, že zde nevyhlašují pořadí v jednotlivých kategoriích, ceny přebírají všichni všichni nominovaní. Letos to v kategorii juniorů byla také členka oddílu SZTM ROB Pardubice Alžběta Léharová, která na Mistrovství Evropy v Rumunsku získala celkem 5 medailí (3 zlaté, stříbrnou a bronzovou).

Co o tom napsal Pardubický deník?

Nejlepší sportovci města Chebu v roce 2011...

Nejlepší sportovci města Chebu byli oceněni 12. prosince na radnici města za účasti starosty, mezi nimi i řada členů oddílu rádiového orientačního běhu Radioelektronika Cheb.

A kdo konkrétně převzal ocenění v kategoriích jednotlivců i družstev z rukou starosty RNDr. Pavla Vanouška a místostarosty Mgr. Vladimíra Hartmanna? To si můžete přečíst v článku na oficiálních webových stránkách města: www.mestocheb.cz.

Seznam všech oceněných sportovců byl zveřejněn v lednovém čísle Radničního zpravodaje města Cheb (PDF výstřižek).
 

Bílovický zpravodaj č. 4 (prosinec 2011) napsal:

SK Radiosport (GBM) hodnotí uplynulou sezonu 2011 v místním tisku. Bílovický zpravodaj č. 4/2011 vyšel v prosinci a úspěchům oddílu věnuje prostor na stránkách 20 a 21 včetně fotografií z Mistrovství Evropy v Rumunsku a Mistrovství Evropy žáků v Bulharsku.

Článek (PDF).

WWW stránky Zpravodaje.

Sport Pardubicka 22. září 2011 napsal...

 

Čtvrt století dobrovolně pro rádiový orientační běh

Málokdo si uvědomí, že všechny „malé“ sporty by nemohly existovat, kdyby nebylo dobrovolníků – trenéři, rozhodčí a funkcionáři oddílů i svazů pracují většinou zcela zadarmo, jen za pocit dobře odvedené práce pro svoje milované odvětví... Čtěte článek na webu www.dobrovolnik.cz.

Michaela Gomzyk Omová královnou turnovského sportu

V sobotu 4.února vyhrála letošní pětinásobná mistryně Evropy Michaela Gomzyk Omová 20. ročník populární ankety a stala se "královnou turnovského sportu." Slavnostní vyhlášení proběhlo v kině Střelnice. Dalším výrazným úspěchem ROB v této anketě je vyhlášení Andreje Gomzyka trenérem roku a umístění Jakuba Omy mezi pěticí nejlepších v kategorii dospělých.

Více čtěte na www.TurnovskoVAkci.cz,
resp. v jeho tištěné verzi (PDF).

Fotogalerie.
 

Radioamatér 5/2011 napsal:

22.10. vyšlo č.5/2011 časopisu Radioamatér Celá strana č.4 je věnována rádiovému orientačnímu běhu - současné i historické podobě. Autorem prvního článku "Hvězdná medailová statistika" je Petr Hrouda, závodník kat. M40 a přímý účastník letošního Mistrovství Evropy v Rumunsku. Druhý článek o průběhu "Neoficiálho Mistrovství Česko Slovenska v honu na lišku" pochází z pera Karla Javorky OK2WN, vedoucího oddílu HVS .
 

Deník MF dnes 19. října 2011 napsal:

Třikrát zlatý Koudelka hlída děti na přechodu

Radioamatér 4/2011 napsal:

Právě bylo expedováno prázdninové číslo 4/2011 Radioamatéra, časopisu Českého radioklubu pro radioamatérský provoz, techniku a sport. Na straně 4 si můžete přečíst obsáhlý článek o letošním červnovém Mistrovství Evropy žáků a dorostu v ROB v bulharském Primosku a prohlédnout fotografie úspěšných českých nadějí.
 

Čteme v Chebském deníku z 24. června 2011

Oddíl Radioelektronika Cheb dává o sobě pravidelně vědět. V regionálním tisku Chebský deník 4. června vyšel článek o rádiovém orientačním běhu. Tématem byly nejen uspořádané celostátní závody Krušnohorský šotek a úspěchy domácího oddílu, ale i informace o nominaci na Žákovské mistrovství Evropy.

Článek (PDF).

Turnovsko v akci napsalo:


Velmi dobře také pro veřejnost prezentuje turnovský oddíl svoji práci. Na webu www.turnovskovakci.cz se pravidelně objevují články o úspěších reprezentantů na mezinárodních i celostátních soutěžích. Nepřehlédnutelným je v červencových ohlédnutích článek Jakuba Omy o právě proběhlých mezinárodních pětidenních závodech.

Čtěte článek na www.turnovskovakci.cz.
 

Bílovický zpravodaj (ne)napsal v čísle 2/2011:

Oddíl GBM pravidelně přispívá do místního čtvrtletníku Bílovický zpravodaj. Pokud se některý z článků do tištěného vydání nevejde, objeví se na webové stránce obce. V červnu se všichni návštěvníci webu mohli seznámit s úspěchy oddílových závodníků na soutěži O-sport (PDF), Krušnohorský šotek a o nominaci na ME žáků (PDF).

Chebský deník 14. července 2011 napsal...

Chebští ROBáci přivezli šest mistrovských titulů.

Šest titulů mistrů republiky a celkem 33 medailových umístění, to je bilance chebských rádiových orientačních běžců na pětidenních závodech v Českém ráji... Více čtěte v článku na http://http://chebsky.denik.cz.
 

Bílovický zpravodaj 1/2011

Na oficiálních webových stránkách Bílovic nad Svitavou v dodatku nového čísla "Bílovického zpravodaje" se obyvatelé obce i další návštěvníci webu mohou seznámit se zimní činnosti oddílu ROB. Článek je doplněný řadou fotografií, ale i informacemi o chystaných závodech a akcích v rádiovém orientačním běhu, které uspořádá SK Radiosport Bílovice.

Článek (PDF).

Nejlepší sportovci POJIZEŘÍ

Po okresních vyhlášeních chystají krajské finále a představí nejlepší sportovce Pojizeří 22.března v divadle F.X.Šaldy v Liberci. Podpořit svými hlasy můžete rádiového orientačního běžce Martina Baiera, který se mezi dvacítku nejlepších nominoval ziskem titulu Mistr světa z Chorvatska – hlasujte do 14.3. pro "Hvězdu Deníku"!

Celou nominaci sportovců najdete na: http://krkonossky.denik.cz/ostatni_region/nejuspesnejsi-sportovci-kraje-se -predstavuji.html
 

Vyhlášení nejlepších sportovců 2010 – Turnov (Turnovsko v akci)

V pátek 4.března byly v rámci galavečera na Střelnici vyhlášeny výsledky ankety o Nejlepšího sportovce města Turnov. 38 členů poroty vybíralo z 61 návrhů.
Mezi pěti nejúspěšnějšími v hlavní kategorii jednotlivců vystoupili na podium Martin Baier a Michaela Gomzyk Omová z oddílu ROB TJ Turnov (3. a 4. místo). Rádiový orientační běh slavil úspěch také v dalších dvou kategoriích ankety - Andriy Gomzyk mezi trenéry (3.místo) a štafeta mužů mezi oceněnými kolektivy (2.místo).

O události napsal server "Turnovsko v akci."

Vyhlášení nejlepších sportovců 2010 – Pardubický kraj (Pardubický deník)

Další úspěch pardubického ROB - tentokráte na krajské úrovni. Vyhlášení proběhlo ve svitavském kulturním domě Fabrika v pondělí 28.února. V hlavní kategorii neměl rádiový orientační běh zástupce, ale mezi 3 nejlepšími veterány kraje se umístila loňská Mistryně světa Jitka Šimáčková. Juniorská Mistryně světa Pavla Horová byla vyhlášena mezi 10 nejlepšími závodníky mládežnické kategorie.
Pardubický deník o vyhlášení napsal...
 

Vyhlášení nejlepších sportovců 2010 – okres Semily (Krkonošský deník)

Tři sportovci oddílu ROB TJ Turnov byli nejen nominováni mezi nejlepší sportovce okresu Semily, ale dokázali se i probojovat mezi desítku nejúspěšnějších v kategorii dospělých.

Galavečer se uskutečnil 18.února v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou v režii Krkonošského deníku.

I když na pomyslné stupně vítězů letos rádiový orientační běh nedosáhl, obsadili turnovští běžci 5., 9. a 10. místo v pořadí Martin Baier, Jakub Oma a Michaela Gomzyk Omová. Tito 3 čeští reprezentanti přivezli z loňského Mistrovství světa dohromady 11 medailí. Mezi nejlepšími trenéry okresu byl také vyhodnocen Andriy Gomzyk, šéftrenér české reprezentace ROB. A do třetice - oddílová štafeta ve složení Gomzyk, Oma, Baier získala ocenění v kategorii družstev.

Vyhlášení nejlepších sportovců 2010 – Svitavy (Svitavský deník)

Potřetí vyhlašovali anketu o nejlepší sportovce v okrese Svitavy. O této události informuje článek ve Svitavském deníku.

Vyhlášení proběhlo v Tylově domě 1.února. Mezi oceněnými sportovci a trenéry byl také pan JIŘÍ JANKŮ, vedoucí oddílu ROB Svitavy. Rádiový orientační běh se tak stal jedním z "nováčků" mezi jinými druhy sportů a byla využita jedna z příležitostí seznámit místní veřejnost s existencí oddílu v tomto okresním městě.
 

PARDUBICE: Nejlepší sportovce roku

Díky obrovské koncentraci výborných sportovců, kteří dosahují vynikajících výsledků v různých neporovnatelných sportovních disciplínách, vyhlašují tradičně v Pardubicích "Nejlepší sportovce roku" bez konkrétního pořadí.

Mezi 36 sportovci byli 2.2.2010 oceněni na podiu také 3 zástupci rádiového orientačního běhu, členové oddílu SZTM ROB Pardubice - Pavla Horová, Ondřej Šimáček a Jitka Šimáčková.


Ondřej Šimáček Jitka Šimáčková Pavla Horová

<MŠ>
 

Nominace nejlepších sportovců okresu Cheb

Chebský deník zveřejnil 25.1. jména všech nominovaných Sportovní unií Chebska. Kdo v anketě zvítězil se dozvíme 4.března v divadle Boženy Němkové ve Františkových Lázních. Kromě výběru odborné komise proběhne i čtenářské hlasování pomocí kuponů otištěných v Chebském deníku.
Mezi nominovanými jsou tři reprezentanti ČR v rádiovém orientačním běhu, členové oddílu Radioelektronika Cheb:
MLÁDEŽ:
Anna Oplová - 2.místo družstva na Mistrovství Evropy žáků
Roman Borovička - 2. a 3. místo družstva juniorů na Mistrovství světa

DOSPĚLÍ
Eliška Kuncová - členka družstva žen 2 x 2.místo na Mistrovství světa

Nominace nejlepších sportovců okresu Semily

Krkonošský deník 15.1. zveřejnil jména všech nominovaných v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2010 za okres Semily. Rádiový orientační běh má hned 4 horká želízka mezi nejrůznějšími sportovními disciplínami:
Sportovci jednotlivci nad 19 let:
JAKUB OMA - 2x 3.místo na MS, 1.a 3.místo družstva na MS, 6x Mistr ČR
MICHAELA GOMZYK OMOVÁ - 2x 3.místo na MS, 2.a 3.místo družstva na MS, 7x Mistryně ČR
Kolektivy nad 19 let: TJ TURNOV - ROB - štafeta mužů (Gomzyk, Oma, Baier) - 1.místo MČR štafet
Trenéři: ANDRIY GOMZYK - úspěšný trenér reprezentace ROB ČR, osobní trenér Michaely Gomzyk Omové

Slavnostní galavečer s vyhlášením nejúspěšnějších sportovců okresu Semily, které vybere odborná komise, se uskuteční 18.února v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou.

I vy ale můžete podpořit svými hlasy nominované sportovce ve ČTENÁŘSKÉ ANKETĚ. Hlasovací kupon v papírové verzi otiskl Krkonošský deník, vyplněné anketní lístky musí být doručeny do 31. ledna 2011 do sídla redakce Krkonošského deníku
 

Nominace nejlepších sportovců okresu Pardubice

Včera zveřejnil Pardubický deník pod titulkem "Hvězdu deníku vynesou do nebe naši čtenáři" nominace v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2010 za okres Pardubice.

Vyhlášení proběhne již 2.února od 18 hodin v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích. I v tomto okrese o nejlepších bude rozhodovat odborná komise, ale také čtenáři Pardubického deníku. Čtenářské hlasy na originálním papírovém kuponu se zasílají nebo doručují osobně nejpozději do 26.1. redakci.

Mezi 10 vybranými nominovanými sportovci v kategorii MLÁDEŽ jsou i dva rádiový orientační běžci:
– PAVLA HOROVÁ - 1.místo na Mistrovství světa jednotlivci, 1.a 2.místo družstva juniorek MS, 4x titul Mistryně ČR
– ONDŘEJ ŠIMÁČEK - 3.místo na Mistrovství svata jednotivci, 2.a 3.místo družstva juniorů MS, 5x titul Mistr ČR
– V kategorii MASTERS nominovala komise JITKU ŠIMÁČKOVOU - úřadující mistryni světa v kategorii veteránky D35, 2.místo družstva D35 na MS, 4 tituly Mistryni ČR.

Bílovický zpravodaj 4/2010 napsal...

V prosincovém čísle 4/2010 časopisu Bílovický zpravodaj si všichni obyvatelé tohoto jihomoravského městečka mohli přečíst poměrně rozsáhlý článek s vedoucím oddílu SK Radiosport Bílovice Jiřím Marečkem, kterého vyzpovídala paní redaktorka. Druhý krátší samostatný článek informuje o dosažených úspěších v právě proběhlé sezóně. Ze 162 členů Radiosportu je 70 mladších 15 let. Věříme, že i tato propagace přivede v roce 2011 další příznivce rádiového orientačního běhu.
 
 

Zpravodaj ČSTV zmiňuje naše úspěchy v Chorvatsku

... ke gratulaci české reprezentaci v ROB k výsledkům na mistrovství světa se připojil i Zpravodaj ČSTV.
 

Co píší pardubické noviny o ROBu?

Oddíl SZTM ROB Pardubice se stal nejen oddílem, který měl největší podíl v zastoupení reprezentantů na Mistrovství světa v Chorvatsku (7 pardubických závodníku z 24 startujících Čechů), ale i oddílem, kterému se povedlo zveřejnit medailové úspěchy v nejvíce novinách a časopisech regionu.

O MS v rádiovém orientačním běhu si pardubičtí čtenáři mohli přečíst tyto články:
18. září 2010 - Mladá fronta DNES (Pardubická příloha)
23. září 2010 - Deník (Sport Pardubicka)
4. října 2010 - Mladá fronta DNES (Pardubická příloha)
11. října 2010 - Pernštejn týdeník (Pardubicko, Chrudimsko a Holicko)
říjen 2010 - Radniční zpravodaj města Pardubic

Turnovsko v akci...

...také turnovský oddíl informuje na webových stránkách www.turnovskovakci.cz o získaných medailích na Mistrovství světa v Chorvatsku...
 

Bílovický zpravodaj 3/2010

Zářijové číslo Bílovického zpravodaje 3/2010 přineslo nejen článek s barevnými fotografiemi bílovických žákovských reprezentantů, ale také rozhovor s úřadujícím žákovským Mistrem Evropy Jakubem Šromem.
 

Ještě jedno ohlédnutí za ME žáků na Slovensku

Obsáhlý článek vedoucího oddílu Radioelektronika Cheb a trenéra žákovské přípravky vyšel 26.června 2010 v Chebském deníku. Zvláště první věta: "Chebský oddíl je jediný v České republice, který si ze všech jedenácti Mistrovství Evropy žáků v ROB dovezl alespoň jednu medaili", vypovídá o dlouholetém úspěšném trenérském působení Mirka Vlacha v obou funkcích.

Bílovický zpravodaj 1/2010 a 2/2010

Oddíl SK Radiosport Bílovice informuje o své činnosti v místním tisku - 4x ročně vychází Bílovický zpravodaj. V letošním březnovém č.1/2010 na str.8 a 9 zhodnotila Iva Marečková úspěšnost oddílu v národním bodování a Andrea Moučková napsala článek o svém prvním Mistrovství Evropy. V červnovém č. 2/2010 na str.9 v krátkém článku "Rozdávali se první tituly" jsou jmenováni letošní Mistři ČR a nominovaní žáci na Mistrovství Evropy. Bílovická kabelová televize vysílala na začátku září reportáž o letním tréninkovém soustředění na Zvůli převzatou od ČT (Zprávy z regionů).
 

Radioamatér 4/2010 napsal:

Chebský deník 20. června napsal...

Chebští radioorientační běžci byli úspěšní!

...Jednodenní závody v ROB v pásmu 144 MHz zařazené do národního žebříčku uspořádali v sobotu tepličtí robáci pro české a německé závodníky...

http://chebsky.denik.cz/ostatni_region/chebsti-radioorientacni-bezci-byli-uspesni20100624.html
 

Bulletinu ČRK 6/2010

V Bulletinu Českého radioklubu (č. 6/2010) najdete na druhé stránce krátkou zprávu o EYAC'10 v Bojnici.

(anebo čtěte jen vyříznutou zprávičku, v PDF)

Radioamatér 3/2010 napsal:

 

Krkonošský deník 13. května 2010 napsal...

Jakub Oma - Mistr ČR v nočním ROB a autor článku v jedné osobě (foto Miloš Nečas)V Krkonošském deníku vyšel ve čtvrtek 13.5. článek "Rádioví orientační běžci slaví na úvod sezony úspěchy."
Oddíl ROB TJ Turnov tak pravidelně informuju veřejnost prostřednictvím regionálního tisku o výborných výsledcích svých členů na sportovním poli.

 

Radioamatér 01/2010

Radioamatér v prvním letošním čísle otiskl článek o vyhlášení sportovce roku v Pardubicích.

Článek v PDF.

Oddíl Radioelektronika Cheb dává o sobě vědět

V lednu a v únoru proběhly 2 závody Chebské běžecké ligy a o celém seriálu vyšel dlouhý článek v Chebském deníku v rubrice Sport regionu. (článek PDF)

Začátkem dalšího měsíce (3.března) měl oddíl dva nominované na slavnostním vyhlášení Nejlepších sportovců Chebské sportovní unie (Anna Oplová a Miroslav Vlach sr.):
Chebský deník 5. 3. 2010.
 

Chebská běžecká liga skončila

Zimní běhy pořádané oddílem ROB Cheb ve prospěch nemocných cystickou fibrózou skončili. O průběhu ligy čtěte v článku...       

Pardubický deník 10. února 2010 napsal:

Potlesk pro sportovce pardubického regionu

Pardubice - V Kulturním domě Hronovická bylo ve středu 10. února v podvečer oceněno 30 jednotlivců a pět kolektivů ze čtyřiadvaceti sportovních odvětví. Mezi oceněnými dospělými sportovci byla Veronika Krčálová za 2.a 3.místo v družstvech D20 na ME Bulharsku. Jitka Šimáčková byla vyhlášena jako úspěšná trenérka mládeže – na ME žactva startovalo jejích sedm svěřenců.
 

Orlický deník 9. března napsal...

o vyhlášení ankety "Nejúspěšnější sportovci Pardubického kraje", kde mezi žáky zazářil i Ondra Šimáček...

http://orlicky.denik.cz/ostatni_region/korunu-si-nasadil-na-hlavu-kanoista-uncajtik.html

Sezónu ROB zahájila žákovská přípravka

První letošní akcí ROB bylo víkendové soustředění Žákovské přípravky na konci první březnové dekáty. Po dlouhé zimě pozval trenér ŽPR žáky do Prahy...

Čtěte článek Marcely Šrůtové (zde na ardf.cz)
a/nebo Vlasty a Mirka Vlachových (na webu Chebského oddílu).
 

(Nejen) Krkonošský deník 5. února 2010 napsal

Ve středu 3. února byly vyhlášeny výsledky ankety „Nejlepší sportovec města Turnova za rok 2009".

Nejlepším sportovcem města Turnov za rok 2009 se stal ...  

Chebský deník 29. ledna 2010 napsal

Nominovaní sportovci a kolektivy Sportovní unie Chebska
Mezi nominovanými na nejlepšího sportovce sportovní unie chebska za rok 2009 jsou mimo jiné i zástupci ROB – Anna Oplová a Miroslav Vlach st.
 

Liberecký deník 22. ledna 2010 napsal


ti nejlepší nakonec nebyli...
Ale mezi nejlepší dospělé sportovce se na šestém místě prosadil Martin Baier.

Krkonošský deník 21. ledna 2010 napsal

 

Krátce o akádě

Akademické mistrovství ČR v radiovém orientačním běhu proběhlo v náhradním termínu 14.-15. listopadu v Jindřichově nedaleko Jablonce nad Nisou...

Radioamatér 6/2009: "Mistrovství Evropy 2009 Bulharsko – Obzor"

Radioamatér je časopis vydávaný Českým radioklubem a distribuovaný všem členům tohoto sdružení, k dostání je i ve specializovaných radioamatérských prodejnách. V posledních dvou letech pravidelně v každém čísle vychází článek o dění v českém i světovém ROB. V listopadovém č. 6/2009 to bude celostránkový článek - ohlédnutí zařijovém Mistrovstvím Evropy v Bulharsku.
 

Svitavský deník 24.5. napsal:

Radiový orientační běh nabídl zajímavé zážitky

I malý oddíl umí dát o sobě vědět. Důkazem jsou 2 články o nově založeném sportovním oddílu, které letos uveřejnil Svitavský deník. A také spolupráce s Domem dětí a mládeže, na jehož webových stránkách je informace o sportovním kroužku vedeném Jiřím Janků.

Chebský deník 20. října 2009 napsal:

Chebským se na Poháru přátelství dařilo

Příkladem úspěšné spolupráce s médii je oddíl Radioelektronika Cheb. O medailových umístěních všech sportovců na národních a žáků na mezinárodních soutěžích pravidelně informuje Chebský deník.

Chebský deník 11.10.: Evropy se zúčastnili i Chebští
Chebský deník 9.8.: Radioorientační běžci přivezli 13 medailí
Chebský deník 2.7.: Chebští bojují na evropském šampionátu
Chebský deník 23.5.: Běžcům ROB Cheb se na závodech dařilo
 

Čtěte v Krkonošském deníku (9. 10. 2009) o ME v Bulharsku

čtěte článek v Radioamatéru 5/2009...

 

čtěte článek v Radioamatéru 4/2009...

Pardubický a chebský deník píší o ME žáků

8.7.2009 - článek o Mistrovství Evropy žáků: "Pardubické naděje vyučovaly v rádiovém běhu"
http://pardubicky.denik.cz/ostatni_region/pardubicke-nadeje-vyucovaly-v-radiovem-behu.html


21.7.2009 - článek o Mistrovství Evropy žáků: "Chebská Anna Oplová má bronz"
http://chebsky.denik.cz/ostatni_region/sp_rob_oplova20090721.html
 

Čtěte v květnovo-červnovém RA...

 

Na stránkách Chebského deníku si můžete přečíst...

Vyšlo v Radioamatérovi

 
 

vyšlo ve Svitavském deníku (28. března 2009)...

Český olympijský výbor ocenil nejlepší trenérky za rok 2008

V úterý 31.3.2009 převzala v Praze řada úspěšných trenérek a cvičitelek Pamětní list Českého olympijského výboru. Komise sportu žen ČOV se oceněním práce dobrovolných i profesionálních trenérek a cvičitelek připojila k aktivitám iniciovaným Evropským parlamentem. ...více čtěte v článku...
 

Cena Fair Play

V pátek 27.března se v pražském hotelu Olympic předávaly ceny Českého klubu Fair Play za rok 2008.  
Jednu z hlavních cen - Čestný diplom za čin obdržel Vladimír TOUŠ.
Čtrnáctiletý rádiový orientační běžec na trati mistrovství ČR zaslech volání o pomoc a objevil soutěžícího, kterého napadly vosy. Přerušil závod, útočící vosy odehnal a postiženého odvedl na start závodu, kde ho předal do péče pořadatelů. Teprve pak pokračoval v závodě.  

http://www.olympic.cz/index.php?clanek=9306&jazyk=cz&from=Object

Nejúspěšnější sportovci Pardubického kraje

V úterý 24.3. proběhlo vyhlášení "Nejúspěšnější sportovec Pardubického kraje", kde ROBka urvala dvě pozice:  
Veronika Krčálová 2.místo jednotlivci dospělí
Ondřej Šimáček 2.místo jednotlivci žáci  


http://pardubicky.denik.cz/ostatni_region/sportovcem-roku-se-stal-jedlicka20090324.html#mm  
 

Nejlepší sportovec okresu Cheb

Sportovní unie Chebska a Chebský deníkem připravilo první vyhlášení sportovců okresu Cheb. Slavnostní akce proběhla 11.března v divadle Boženy Němcové za přítomnosti starostů všech měst regionu (Cheb, M.Lázně, F.Lázně, Aš, Skalná, Plesná). 35 oceněných sportovců a kolektivů převzalo poháry a plakety za dosažené výsledky v roce 2008.
Rádiový orientační běh (oddíl Radioelektronika Cheb) měl mezi vyhlášenými zástupce ve čtyřech kategoriích:
družstvo juniorů - Roman Borovička, Jiří Vlach, Miroslav Vlach
starší žákyně - Lucie Samuelová
ženy - Blanka Jiráňová
trenéři a funkcionáři - Vlasta Vlachová
   

Ve Františkových lázních budou na slavnostním večeru vyhlášeni nejlepší sportovci Chebska - a ROB tam má hned několik zástupců!  

http://chebsky.denik.cz/ostatni_region/cheb_sportovec20090312.html

Vyšlo 17. 2. 2009 v Severočeském Deníku...

 

Nejlepší sportovci Pardubicka

Ve čtvrtek 5.2. odpoledne proběhlo v kulturním domě v Pardubicích vyhlášení Nejlepších sportovců a kolektivů pardubického kraje. Anketa byla pojata jako setkání těch nejlepších bez určení pořadí vzhledem k problematickému posuzování rozdílných sportovních odvětví.

Mezi pozvanými a vyhodnocenými byla zástupkyně rádiového orientačního běhu - mistryně světa z roku 2008 Veronika Krčálová, která současně získala nejvíce hlasů ve čtenářské anketě Pardubický deník (hlasovalo se na internetu i pomocí čtenářských kuponů).

Více o setkání sportovců včetně rozhovoru s Veronikou Krčálovou se dozvíte v několika článcích Pardubického deníku:
V Pardubicích vyhlásili nejúspěšnější sportovce roku
Největší podporu veřejnosti dostala Veronika Krčálová
Nejúspěšnější sportovci dnes v Hronovické
Nejúspěšnější sportovci roku v Pardubickém regionu

Nejlepší sportovci z Chebu

19.12. byli v obřadní síni vyhlášeni nejlepší sportovci města Cheb. Radioelektronika Cheb – oddíl rádiového orientačního běhu měl vyhlášené úspěšné sportovce hned v několika kategoriích:
kolektivy mládež – štafeta starší žákyně (Samuelová, Oplová, Kučová),
dvě štafety juniorů (Vlach,Vlach,Borovička – Papež,Papež,Francková)
kolektivy dospělých – štafeta žen (Papežová, Jiráňová, Najmanová)
jednotlivci mládež – Lucie Samuelová, Miroslav Vlach ml, Anna Oplová, Roman Borovička, Michaela Kučová, Jakub Papež, Kateřina Papežová, Kateřina Kučová, Tereza Francková
jednotlivci dospělí – Blanka Jiráňová, Hana Najmanová
veteráni – Miroslav Vlach  

V obřadní síni zazněla jména nejlepších sportovců Chebu
 

Nejlepší sportovci z Turnova

 20.1. proběhlo v Turnově vyhlášeni ankety Nejlepší sportovci pojizeří 2008. Oddíl TJ Turnov a rádiový orientační běh měl mezi vyhášenými v kategorii dospělých dvě želízka: 3.místo – Michaela Omová 9.místo – Jakub Oma.

Sportovcem roku je turnovský...

zpravodaj Prahy 12 leden/2009

 

Historie ROB - vyjde v Radioamatérovi...

Česká výprava v Norsku.

Bílovický zpravodaj 3/2008

 

Bílovický zpravodaj 2/2008

Bílovický zpravodaj 1/2008

 

tisková zpráva - odesláno na Mediafax

Vyhlášení Ankety Sportovec ROB proběhlo na konci listopadu v Praze (22.11. MFF UK).
 
Česká reprezentace dovezla z letošní nejvyšší soutěže - Mistrovství světa v Koreji - celkem 17 medailí, z toho 6 zlatých, 8 stříbrných a 3 bronzové. Při hlasování tedy bylo z čeho vybírat ve všech pěti kategoriích. O tom, kdo bude letošním nejúspěšnějším rádiovým orientačním běžcem rozhodovali přímo členové Asociace ROB.

Akademické Mistrovství ČR 2008 - Zadní Třebaň

 

čtěte článek o MS Korea (vyjde v Radioamatérovi 6/2008)

 

Ocenění FAIR-PLAY

Dne 20.9.2008 na Mistrovství ČR žáků v rádiovém orientačním běhu ve Šternberku v průběhu závodu v pásmu 144 MHz pomohl 14letý liberecký závodník Vladimír Touš jinému závodníku...

... a článek v MF DNES 17. října 2008...

...a článek v Libereckém deníku 2.4. 2009...
 

A je tu další článek v Radioamatérovi...

 

9.MEŽ v Moldávii (článek v Radioamatérovi)

 

Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM