Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Sezónu ROB zahájila žákovská přípravka

První letošní akcí ROB bylo víkendové soustředění Žákovské přípravky na konci první březnové dekáty. Po dlouhé zimě pozval trenér ŽPR žáky do Prahy. Někomu se může zdát místo soustředění dost neobvyklé, bylo ale vybráno záměrně: dobrá dopravní dostupnost autobusem i vlakem pro žáky z Pardubic, Bílovic, Chebu i Prahy, ubytování a stravování v základní škole, 3 mapy v těsném okolí s možností pěšího přesunu nebo využití MHD

Do Prahy nakonec přijelo 15 členů přípravky (6 dívek a 9 chlapců), které doplnili ještě další samoplátci - děti z oddílů DCH a ASP. Soustředění vedl trenér Mirek Vlach společně s Vlastou, Mirkem ml. a Jirkou za podpory vedoucích oddílu ASP.

Program soustředění byl bohatý a podařilo se splnit všechny naplánované tréninky, i když počasí moc nepřálo - mrzlo, v lese ležel poprašek až několik cm sněhu, občas se z nebe snášely vločky nebo kapky.

Ve čtvrtek večer se děti seznámily s programem, trenéry a vrhli se na plnění prvního úkolu - testíky a mapové hrátky v klubovně. V pátek se trénovalo pásmo 80m - dopoledne nácvik měření, zákresů a dohledávek na mapě Divadlo, odpoledne kratší závod opět s nácvikem zákresů na mapě Zátišský potok. Večer si všichni zopakovali "zákresy na sucho", tj. přenášení zaměřených směrů z buzoly do mapy. Celá sobota byla věnována 2m - na prodloužené dopoledne jsme odjeli na mapu Hrádek do Krčského lesa a odběhli si dva tréninkové závody v pásmu 144 MHz. Odpoledne zbyl čas na fotbálek a večer na další mapové hry a testíky na klubovně. Nedělní dopolední trénink s přijímači 80m opět na Zátišském potoce ukončil žákovské víkendové snažení.

V roce 2009 zakončilo své několikaleté působení v ŽPR řada úspěšných závodníků, kteří získali medaile na Mistrovství Evropy žáků (O.Šimáček, M.Sommer, P.Horová, A.Lehárová, P.Lněničková, E.Martins). V přípravce zůstalo z loňských 12 reprezentantů MD13 pouze 5 žáků. Trenéři sáhli pro doplnění počtů do mladších ročníků kat. MD10, bude třeba ale ještě hodně práce a tréninků, aby nováčci získali jistotu v lese s přijímačem i mapou.

 

<mš>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM