Aktuální soutěže

20.–23. 6.2024
Nominační soustředění reprezentace

Kalendář

Červen - 2024
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Vzkazovník

Martina Lásková [17.06.2024 15:44:23]
Ztráty Krouna: modré kalhoty Decathlon vel. 12-13 let, ponožky Sam.
Tomáš [02.05.2024 05:18:54]
Na webu MČR jsou vyfoceny ztráty a nálezy:
pánská vesta Craft
dámské triko s dlouhým rukávem.
Tomáš [30.04.2024 15:17:36]
Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

.: Zima v oddílech ROB :.

Co asi tak dělají rádioví orientační běžci v zimě, když je někde venku metr sněhu? Někdo by si řekl, že „zalezli“ do tělocvičen a tam přezimují. Není to ale tak docela pravda. Samozřejmě že ve všech velkých oddílech se trenéři s dětmi scházejí nejméně 1x týdně v tělocvičně, ale mimo pravidelné tréninky zařazují i různé víkendové akce.


Skiliška Bedřichov

V sobotu 19. ledna za překvapivě krásného počasí pořádal oddíl SZTM ROB Liberec (ELB) tradiční SKI-LIŠKU. Tentokráte stavěl Hroch (Honza Klajl), kontroly byly natažené až za přehradu Černá Nisa a k Nové Louce velmi blízko běžeckých stop se startem jako vloni na začátku Vládní a s cílem v Dolině v Bedřichově. Při ideálním pořadí kontrol něco před 10 km, někteří tam nechali i 15 km, když procházeli okolo některé kontroly 2×. Vyhlášení bylo večer v Hrochopivovaru a vyhrál Míra mladší, druhý byl překvapivě Vosma a třetí Petr z Brna jako nejvzdálenější účastník.


Výsledky (PDF).


VokoBer(g) Teplice

AVZO Doubravka, oddíl SPONA pořádal o víkendu 26.–27. 1. již 5. ročník 24hodinového rogainingového (orientačního) závodu dvojic po Českém středohoří. Sníh závodníky zasypával i během rozpravy, přesto se na startu sešlo 35 závodních dvojic různých kategorií , mezi nimi i 8 liškařů (Tonda Šindelka, Míra Vosmík, Míra Netušil, Míra Baxa, Jan Baxa, Radim Halíř, Pavla a Iveta Machová). Bodované vrcholy, místa i samotný start závodu je vždy tajný. Od organizátorů lze očekávat téměř cokoli, ale start až u Bukové hory na Děčínsku nečekal asi nikdo. Autobus odvezl účastníky směr Verneřice a i ta nejkratší cesta zpět na Doubravku měřila přibližně 45 km. V 11:30 se závodníci rozprchli do všech světových stran a na následujících 24 hodin měli jasný plán a předpověď — sněhové a dešťové přeháňky, silný vítr, ledovku, mlhu a v neděli nad ránem i bláto. Po návratu zpět na Doubravku se pak každý mohl cítit jako v nebi — perfektně připravené zázemí, jídlo a pití s donáškou až na stůl, výborná nálada. Letošní novinka = sledování dvojic on-line pomocí systému GPS a vizualizace na 4-metrovém plátně, předčila veškeré očekávání.


Více na stránce závodu a ve fotogalerii.


Chebská běžecká liga

Již 10. ročník 2018–2019 uspořádal oddíl Radioelektronika Cheb (DCH) v průběhu listopadu — února. Přes 180 jmen (z toho 38 ROBáků) obsahuje konečná listina celkových výsledků ze všech 4 závodů. Výtěžek z dobrovolného startovného pomáhá dětem s cystickou fibrózou


Již 10. ročník Chebské běžecké zimy, seriál 4 zimních běhů od listopadu do února, který se koná ve prospěch nemocných cystickou fibrózou, se konal v termínech v okolí atletického stadionu v Poohří v Chebu. Pro dětské kategorie byly připraveny tratě od 130 m do 900 m, pro starší pak postupně se prodlužující od 4,4 km v listopadu a prosinci, přes 6,7 km v lednu až na 8,1 km v únoru. Pro ty, kteří nechtějí běhat dlouhé tratě, je určena trasa 2,2 km v každém závodu. Trasy dětských tratí vedou v blízkosti stadionu, ostatní zavedou závodníky na hráz přehrady Skalka a v únoru až na vyhlídku Chebská stráž (Egerwarte). Startovné je dobrovolné a výtěžek z něj je v březnu odesílán Klubu cystické fibrózy. V tomto ročníku se na startovném vybrala částka 18.631 Kč.


Více informací a výsledky na stránce závodu a ve fotogalerii.


Lyže Prášily

Na 6 dní naplánoval Mirek oddílové běžkařské soustředění na jarní chebské prázdniny. Potrénovat anebo se jen zlepšit v jízdě na běžkách vyrazilo na Šumavu do Prášil 14 členů oddílu DCH. Jaká byla akce 16.–21. února se dočtete na oddílovém webu.


Zimní soustředění Suchý důl

Jeden únorový víkend trávili členové oddílu ROB Pardubice (FPA) na oddílovém soustředění v Suchém dole. Na již tradiční zimní soustředění jezdí rádi malí i velcí. Letos to na běžkování nebylo, ale zato si užili společný výběh, mapový trénink, orientační hru i večerní posezení. Více o pestrém víkendu píše oddílový web — článek a fotogalerie.


Mikrosoustředění Praha

První letošní jednodenní tradiční oddílové mikro-soustředění naplánovala Marcela na sobotu 23. února. Do osvědčené klubovny DDM u Hvězdy přijeli zájemci nejen z oddílu Radioklub OK1KYP (ASP), ale také pár členů FOX-klubu. Dopoledne bylo na programu seznámení s orienťáckou mapou a tím i prostorem obory Hvězda, kde odpoledne proběhl závod ROB — místní přebor ve foxoringu, na který přijelo pár dalších závodníků z BKA, DCH, GBM a ELB. Protože děti již trochu znaly mapu z dopoledního tréninku, tak i velmi mírně pokročilí začátečníci si troufli běžet foxoring bez doprovodu. Celkem odstartovalo 31 závodníků. V teple klubovny se dospělí členové oddílu postarali i o polední a odpolední teplé svačiny, na závěr všechny děti obdržely diplomy a nejrychlejší i medaile za fox.


Reportáž pro školní děti ze ZŠ Jílovská napsala Dáša a láká tím další zájemce o ROB mezi členy oddílu.


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM