Aktuální soutěže

2.–4. 6.2023
Mistrovství ČR sprint/KT 2m, NŽ 80m klasika

Kalendář

Červen - 2023
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Vzkazovník

mirek [29.05.2023 22:22:18]
krušnohorský šotek - na webu dch byly zveřejněny pokyny a startovky
Nečik [31.03.2023 11:43:18]
zvu vás k nahlédnutí do fotogalerie https://eu.zonerama.com/FotoNecik/1234646
Marcela [11.01.2023 12:39:06]
v této sekci najdete kompletní kalendář soutěží a akcí ROB na rok 2023
http://www.ardf.cz/index.php?clanek=3

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

REPREZENTACE – výjezd do Španělska

V minulých letech bylo téměř tradicí vyjet o prázdninách společně na nějaké zajímavé vícedenní orienťáky, většinou do zahraničí. V letošním roce se rozhodli „mladí“, že zorganizují únorový výjezd do teplejších krajin a pod vedením Martina Kince vyrazili do Španělska.

Jaké to bylo a jak se dvanáctičlenné výpravě dařilo si přečtěte v článku od Báry N. a Lenky M.

Druhý únorový týden se část reprezentace vydala do Španělska na orienťácké závody Maximus o-meeting. Naše cesta začala v úterý 7.2., když jsme se úspěšně setkali v Brně a pokračovali společně na letiště do Vídně. Do Madridu jsme doletěli v odpoledních hodinách a půjčenými auty jsme už za tmy dojeli do městečka Casillas. Zde nás ubytoval Juan Carlos, který nám po celou dobu vařil snídaně a večeře. Díky tomu jsme ochutnali různé místní speciality (kraby…) a poznali místní zvyky (tříchodová večeře…).

Další den jsme jsme absolvovali dva tréninky, abychom se dostali do mapy a zvládli závody. Na prvním tréninku nás trochu zaskočil sníh, ale i přes to jsme si trénink užili a poznali především způsob mapování kamenů. Odpolední trénink už byl trochu běžečtější a navíc bez sněhu.

Třetí den nás už čekal závod, ale až odpoledne. Dopoledne byl tedy program na každém z nás. Někdo si šel zaklusat, jiní šli na procházku a nejpočetnější skupina vyšla na místní vrchol. A poté jsme se přesunuli na závod. Běželi se noční farstované okruhy s hromadným startem. Na startu bylo přes 150 běžců, ale pořadatelé si s tím dali práci a bylo kolem 60 různých variant tratě, takže každý musel spoléhat sám na sebe a hlavně hlídat kódy kontrol. Nejlépe z nás zaběhl na 40. místě Martin Kinc.

Páteční volné dopoledne jsme se rozhodli strávit prohlídkou Madridu a poznáváním místní kultury. V Poté jsme se rovnou přesunuli start 1. etapy Maximus o-meeting, a to na noční sprint. Ten nás provedl typickými španělskými uličkami.

Další dva dny probíhaly celkem podobně. Dopoledne závod (nejprve long a poté middle) a odpoledne relaxace. Long opravdu prověřil naši fyzickou i mentální připravenost. Hodně z nás v lese bylo skoro až do konce tříhodinového limitu. Middle byl (alespoň tedy za mě) nádherný a bylo na něm vidět, že už začínáme chápat místní mapu.

A jak se nám dařilo? Martin Kinc suverénně celkově vyhrál v kategorii M21 a Bára Novotná byla 2. v D18. Poslední den jsme už jen brzy ráno vyrazili směr Madrid a následoval klidný a bezproblémový let do Vídně.

Psala: Barbora Novotná a Lenka Marešová
Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM