Aktuální soutěže

20.–23. 6.2024
Nominační soustředění reprezentace

Kalendář

Červen - 2024
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Vzkazovník

Martina Lásková [17.06.2024 15:44:23]
Ztráty Krouna: modré kalhoty Decathlon vel. 12-13 let, ponožky Sam.
Tomáš [02.05.2024 05:18:54]
Na webu MČR jsou vyfoceny ztráty a nálezy:
pánská vesta Craft
dámské triko s dlouhým rukávem.
Tomáš [30.04.2024 15:17:36]
Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

REPREZENTACE – výjezd do Španělska

V minulých letech bylo téměř tradicí vyjet o prázdninách společně na nějaké zajímavé vícedenní orienťáky, většinou do zahraničí. V letošním roce se rozhodli „mladí“, že zorganizují únorový výjezd do teplejších krajin a pod vedením Martina Kince vyrazili do Španělska.

Jaké to bylo a jak se dvanáctičlenné výpravě dařilo si přečtěte v článku od Báry N. a Lenky M.

Druhý únorový týden se část reprezentace vydala do Španělska na orienťácké závody Maximus o-meeting. Naše cesta začala v úterý 7.2., když jsme se úspěšně setkali v Brně a pokračovali společně na letiště do Vídně. Do Madridu jsme doletěli v odpoledních hodinách a půjčenými auty jsme už za tmy dojeli do městečka Casillas. Zde nás ubytoval Juan Carlos, který nám po celou dobu vařil snídaně a večeře. Díky tomu jsme ochutnali různé místní speciality (kraby…) a poznali místní zvyky (tříchodová večeře…).

Další den jsme jsme absolvovali dva tréninky, abychom se dostali do mapy a zvládli závody. Na prvním tréninku nás trochu zaskočil sníh, ale i přes to jsme si trénink užili a poznali především způsob mapování kamenů. Odpolední trénink už byl trochu běžečtější a navíc bez sněhu.

Třetí den nás už čekal závod, ale až odpoledne. Dopoledne byl tedy program na každém z nás. Někdo si šel zaklusat, jiní šli na procházku a nejpočetnější skupina vyšla na místní vrchol. A poté jsme se přesunuli na závod. Běželi se noční farstované okruhy s hromadným startem. Na startu bylo přes 150 běžců, ale pořadatelé si s tím dali práci a bylo kolem 60 různých variant tratě, takže každý musel spoléhat sám na sebe a hlavně hlídat kódy kontrol. Nejlépe z nás zaběhl na 40. místě Martin Kinc.

Páteční volné dopoledne jsme se rozhodli strávit prohlídkou Madridu a poznáváním místní kultury. V Poté jsme se rovnou přesunuli start 1. etapy Maximus o-meeting, a to na noční sprint. Ten nás provedl typickými španělskými uličkami.

Další dva dny probíhaly celkem podobně. Dopoledne závod (nejprve long a poté middle) a odpoledne relaxace. Long opravdu prověřil naši fyzickou i mentální připravenost. Hodně z nás v lese bylo skoro až do konce tříhodinového limitu. Middle byl (alespoň tedy za mě) nádherný a bylo na něm vidět, že už začínáme chápat místní mapu.

A jak se nám dařilo? Martin Kinc suverénně celkově vyhrál v kategorii M21 a Bára Novotná byla 2. v D18. Poslední den jsme už jen brzy ráno vyrazili směr Madrid a následoval klidný a bezproblémový let do Vídně.

Psala: Barbora Novotná a Lenka Marešová
Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM