Aktuální soutěže

14. 5.2024
Okresní přebor Praha - foxoring
18.–19. 5.2024
Hrčavský Vlk - Slovenský pohár

Kalendář

Květen - 2024
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

Tomáš [02.05.2024 05:18:54]
Na webu MČR jsou vyfoceny ztráty a nálezy:
pánská vesta Craft
dámské triko s dlouhým rukávem.
Tomáš [30.04.2024 15:17:36]
Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.
Tomáš [25.04.2024 13:54:00]
Na MČR 1.5. bude k dispozici školka pro děti. Viz web závodu foxteamturnov.cz/mcr2024.php

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Mistrovství světa žáků a dorostu - Rumunsko 29.6.-3.7.2022

Mistrovství světa žáků a dorostu - Rumunsko - Tärgu Jiu - 29.6.-3.7.2022

Česká výprava na 4.mistrovství světa žáků a dorostu v ROB začala komlikací ještě před odjezdem, když členka realizačního týmu Tereza Skládanková musela zůstat doma kvůli covidové nákaze jejího kolegy v práci. Na poslední chvíli se podařilo sehnat za ní náhradu, a to Nelu Stahlovou, bývalou úspěšnou dorosteneckou reprezentantku a nyní studující medicínu.

1. den - 28-29.6.2022 - úterý/středa
Odjez z Prahy Opatova je v 16 hod, dopravce je stejný jako v loňském roce do Bulharska, a to firma PRAGOTOUR. V Brně nabíráme poslední dva členy, takže jsme kompletní: D14 - Kája Novotná, Kája Riedlová, Žanda Fryšová, Majda Endrštová, Verča Sobotová, D16 - Ája Fryšová, Bára Doubravová, Kristýna Novotná, Aneta Hendrichová, Kačka Polišenská, M14 - Štěpán Pajskr, Šebastián Vlasák, David Hořejší, Tomáš Exner, Adam Novák, M16 - Ondřej Nikodém, Albert Plevný, Filip Bruckner, David Zajger, Jan Tollar. Spolu s námi jedou ještě ukrajinské holky Iryna a Anastazia (D14) a Nadia jako doprovod. Průjezd přes Slovensko a Maďarsko bez problémů, de facto jedeme pořád po dálnici. Na maďarsko-rumunských hranicích asi 30 minutové zdržení. Díky tomu, že nás jede jen 26, tak má téměř každý k dispozici 2 sedačky a je možno bez problémů spát na podlaze v uličce (někteří i pod sedačkami). Příjezd do Tärgu Jiu je v 7.15 hod našeho a 8.15 hod místního času. Hotel Gojr jistě pamatuje lepší časy, ale ubytovali nás téměř hned, takže v 10 hodin jsme již byli na pokojích. Po obědě bylo volno ještě do tréninku, který se odehrával v sousedním parku. Vysílače na obou pásmech vysílaly podle nám neznámého schématu, maják na dvoumetru pro jistotu nešel vůbec. Po večeři se šlo na zahájení do letního divadla, zahrál nám dětský houslový soubor (cca 20 houslistů). První skladba trvala přes 10 minut, ale nutno říci, že jim to šlo. Na TLM jsme se dozvěděli, že všechny informace se dozvíme na startu, příp. ráno na nástěnce, event. na webu. Jediné, co bylo dané, byl časový rozvrh a místo odjezdu autobusu. A drobná změna, místo závodu v pásmu 80 m se zítra běží dvoumetr. V devět večer byla venku teplota 36°C.

2. den - 30.6.2022 - čtvrtek
Ráno na webu nic není, po snídani se na nástěnce objevily pokyny a startovka. Ve startovní listině je 71 závodníků a závodnic z 9 zemí (SRB, ROM, MOL, POL, HUN, UKR, USA, SVK a CZE). Podle GPS souřadnic cíle zjišťujeme závodní prostor. Odjíždíme na start autobusem spolu s Maďary, Slováky, Moldavci, Poláky, Američany a našimi Ukrajinkami. Ostatní bydlí jinde a jedou svým autobusem. Na start je to z autobusu asi 500 m, žádný stan (stavíme si náš), naštěstí je slunce ještě relativně nízko a listnaté stromy poskytují příjemný stín (i tak se teplota pomalu šplhá ke třicítce). Podle mapy tipujeme rozmístění kontrol, jedná se o klasický oblouk zleva doprava. Malé holky běží 123, velké 1235, malí kluci 1234 a velcí kluci 12345. Limit 120 minut. Taktická porada, ujištění, že tady dvoumet měří jako osmdesátka (což se ukázalo býti pravdivé, až na malé výjimky), takže v podstatě se běží osmdestáku s dvoumetrem v ruce. Průběžné výsledky v cíli jsou slibné, někde nám to zůstává vpředu, někde se pomalinku odsouváme z medailových pozic. Jedinými vážnými konkurenty našich závodníků jsou ti ukrajinští (obdobné to bylo i vloni v Bulharsku). Stavitel trochu netradičně umístil náběhovou kontrolu č. 5 na levý hřbet, ostatní kontroly pak na centrální hřeben.
Výsledky CZE na dvoumetru:
D14 - 1. Majda, 3. Kája N., 4. Kája R., 7. Verča, 9. Žanda, družstvo - 1.místo
D16 - 1. Aneta, 2. Bára, 4. Kristýna, 7. Katka, 8. Ája, družstvo - 1.místo
M14 - 1. Adam, 6. Tomáš, 7. Štěpán, 9. Šebastián, 13. David, družstvo - 2.místo
M16 - 4. Bertík, 7. Filip, 8. Honza, 9. David, 10. Ondra, družstvo - 2.místo

ZDE výsledky individual   ZDE výsledky team   ZDE mapa

3. den - 1.7.2022 - pátek
Při snídani nám rozdali startovky na sprint, GPS souřadnice cíle nebyly. Po snídani opět odjezd v 8.15 hod, v 8.35 hod vystupujeme a jdeme přes louky a strniště k lesu. Zastavujeme u hlubokého rigolu, za ním je start ve vzdálenosti asi 60m. Po odevzdání přijímačů se vracíme zpět za rigol. Start se opozdil o 20 minut, neboť jednoho z vysílačů se vybily baterie. Startovní interval je 2 minuty, startuje se opět na startovní krabičku. Stavitel trati využil celou mapu, přičemž do prvního kola mezi jedničku a ostatní kontroly umístil "S". Takže při postupu z jedničky na dvojku běželi závodníci kolem divácké kontroly. Les by vysoký, listnatý, někde s podrostem, ale hodně jednotvárný, takže všichni se krátce po startu už neudrželi v mapě a většině se podařilo ztratit i prostorovou orientaci, tedy vůbec netušili, kde jsou. Po nalezení "S" se pak už srovnali a druhé kolo bylo většinou lepší prvního. Přes tyto potíže většina z našich závodníků zaběhla výborně a získali jsme celkem 9 medailí z 12 možných. V D16 jsme obsadili čtyři první místa, v D14 od druhého do šestého, M16 první dvě a M14 druhé a třetí.
Výsledky CZE ve sprintu:
D14 - 2. Kája N., 3. Majda, 4. Verča, 5. Kája R., 6. Žanda
D16 - 1. Kristýna, 2. Ája, 3. Bára, 4. Aneta, 9.Kačka
M14 - 2.Štěpán, 3. Tomáš, 5. Adam, 6. David, 13. Šebastián
M16 - 1. Filip, 2. Honza, 5. David, 6. Bertík, 7. Ondra

ZDE výsledky individual   ZDE mapa

4. den - 2.7.2022 - sobota
Ráno opět startovky a také GPS souřadnice cíle. Podle toho je zřejmé, že cíl bude na kopci. Odhad umístění startu - nebude to daleko, protože pořadatelé půlku mapy objíždět nebudou. Autobus se vyšplhal na předpokládaný hřeben a vysypal nás na cíli. Pěšky stoupáme asi ještě 1 km na start. Je dusno, na odpoledne je skutečně hlášena bouřka. V cíli je jen jeden stan, a to pro vyčítání čipů a monitor s výsledky. Na startu je jeden stan, a to nad mapami. Hledáme stín v boční cestě. Stavitel tratí určil, že ve všech závodech včetně úseků sprintu závodníci vždy vyhledávají stejné kontroly (viz výše 2.den). Tím si ovšem vystavil dosti podstatné omezení pro umístění kontrol v terénu, neboť kontrolu č. 5 musel na klasikách vždy "vyhodit" někam do boku. Bohužel, i na osmdesátce byla pětka pro MD16 náběhová. Naštěstí se dala využít cesta směrem na dvojku, ze které se pak dalo uhnout doprava na zadní hřbet, takže to taková ztráta nebyla. Proti dvoumetru byla mapa o hodně zelenější a v hustnících kolem středové jedničky mnozí ztráceli. Horko a dusno se stupňovalo, na slunci bylo určitě přes padesát stupňů. Přes drobné chyby jsme potvrdili dominanci v dívčích kategoriích a ve čtrnáctkách klucích, v dorostencích jsme tentokrát za vítěznými Ukrajinci zaostali jen o kousek.
Výsledky CZE na osmdesátce:
D14 - 1. Kája N., 3. Kája R., 7. Žanda, 9. Verča, 12. Majda, družstvo - 1.místo
D16 - 1. Ája, 2. Bára, 4. Aneta, 5. Kačka, 9. Kristýna, družstvo - 1.místo
M14 - 1. Tomáš, 3. Adam, 4. David, 5. Štěpán, 16. Šebastián, družstvo - 1.místo
M16 - 2. Ondra, 4. Filip, 5. Bertík, 9. Honza, 10. David, družstvo - 2.místo

ZDE výsledky individual   ZDE výsledky team   ZDE mapa

Večerní časový rozvrh se trochu překopal, nejprve bylo v kampusu (asi 1 km od nás), kde bydleli Ukrajinci, vyhlášení výsledků za všechny tři závody. V kategorii D14 to byla tak trochu "česká" bedna, protože s našimi děvčaty vždy stála na stupních vítězů Iryna, která v současné válečné době bydlí v Česku a běhá za turnovský oddíl a byla s námi i na všech soustředěních ŽDR. Také ze stupňů vítězů poděkovala České republice za pomoc, kterou jsme jim poskytli a za to, že s námi mohly přijet na mistrovství. Po vyhlášení jsme se odebrali zpět do hotelu na večeři, abychom se do kampusu vrátili na hamfest. Po občerstvení a diskotéce, kde nejvíce tančili Maďaři, Rumuni a Češi, a po fotbalovém utkání Česko proti zbytku světa (vítězství českého modročerveného týmu bylo potvrzeno), jsme před 23 hodinou vyrazili zpět do hotelu, abychom přesně o půlnoci místního času nastoupili do autobudu PRAGOTOURU a vyrazili směrem k domovu.

5. den - 3.7.2022 - neděle
Cestou na rumunsko-maďarské hranice vezeme ještě jedho ukrajinského chlapce, kde na něj čekají rodiče. Předali jsme ho kolem půl páté ráno. Zdržení na hranicích zanedbatelné a potom už po dálnici domů. Řidiči se snažili a tak jsme přijeli téměř o 2 hodiny dříve proti plánu.

Celková bilance české výpravy:
individuální umístění - 8x zlato, 7x stříbro, 6x bronz (8-7-6); soutěž družstev - 5x zlato, 3x stříbro (5-3-0)

Poděkování patří též realizačnímu týmu Vlastě, Nele a Mirkovi za tréninkovou přípravu a za péči o závodníky na startu, v cíli a po celou dobu konání mistrovství.

Pořadatel vyhlásil rovněž celé mistrovství světa jako Brancusi cup - ZDE jsou výsledky

 


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM