22232425262728
2930

Vzkazovník

Tomáš [25.04.2024 13:54:00]
Na MČR 1.5. bude k dispozici školka pro děti. Viz web závodu foxteamturnov.cz/mcr2024.php
Nečik [17.12.2023 19:12:39]
Matěj Šafář [09.11.2023 21:05:16]
Ahoj, s Michalem všechny srdečně zveme na letošní ročník Praha-Lišky, který se bude konat v sobotu 2. prosince! Odkaz na propozice je zde:
Na všechny se budeme těšit!

Aktuálně

Podporuje nás...

NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

.: Zahraniční akce reprezentace :.

V prvním návrhu plánu akcí reprezentace na letošní rok byl jarní výjezd na Ukrajinu nebo do Slovinska a letní závody ve Slovinsku anebo v Maďarsku. Nakonec díky kolizi v termínech s národními soutěžemi, nominačními akcemi, maturitami i malým zájmem byl šéftrenér Andriy Gomzyk nucený poupravit plán.

V konečné fázi se uskutečnily dva zahraniční výjezdy - skromnější výprava (5+3) odjela v květnu na Slovensko na Martinský pohár, výrazně větší počet reprezentantů se zúčastnil 4-denních prázdninových závodů v Bulharsku.

Něco málo o průběhu obou akcí si přečtěte v reportu zúčastněných juniorek níže (Slovensko — Kristýna + Johanka, Bulharsko — Daniela).

Výsledky — Martinský pohár (Slovensko)
Výsledky — ARDF 4days (Bulharsko)

Martinský pohár – Slovensko (květen 2019)

Pro nás začal první závod už v pátek, když jsme dorazili na ubytování a zjistili, že nemáme večeři. Jediná možnost bylo Tesco, které zavíralo za 15 minut. Adrenalin nám proudil krev v žilách, ale nakonec jsme to stihli. Tím ale dobrodružství nekončilo. Zahráli jsme si i na stěhováky.

Další den přišly opravdové závody, sprint a 2m klasika. Naši nejsilnější členové nezklamali a závod zaběhli na výbornou. Na večer jsme se vydali do Banské Bystrice, kde jsme si dali výbornou zmrzlinu a dozvěděli se něco nového o armádním vybavení.

V neděli jsme se museli poprat s osmdesátkovou klasikou. I přes nepříznivé počasí jsme s nadšením vyběhli do lesa a vydali ze sebe to nejlepší. Pak už nás čekalo jen vyhlášení, ze kterého jsme si odnesli krásné ceny, a dlouhá cesta domů. V naší malé české výpravě (8) nebyl nikdo, kdo by se ve své kategorii neumístil. Nejlépe dopadl Martin Kinc (M20), který vyhrál všechny tři závody, dvakrát zvítězila Kristýna Bártová (D19) a Michal Klíž (M40) a po jednom prvním místě získali junioři Dan Svatek a Pavel Kolský. Na Johanku, Andreje a Pavla M zbyla „jen“ druhá místa.

<KrBa+JoKl>

ARDF 4days Bulharsko (červenec 2019)

V polovině července 2019 se česká reprezentace zúčastnila mezinárodních závodů v bulharském Primorsku. Společně s dalšími závodníky z Ukrajiny, Ruska, Rumunska, Moldávie, Běloruska nebo Číny jsme byli ubytovaní v rozsáhlém hotelovém komplexu Forest Beach. Díky zajištěnému all inclusive jsme si každý den mohli vychutnávat výborné jídlo podávané formou švédských stolů, koupat se v hotelovém bazénu nebo se opalovat na nedaleké pláži. To vše ale po zásluze, neboť závodění v těžko prostupných bulharských lesích nebylo vůbec jednoduché.

Jako první jsme běželi foxoring na mapě Sinemorec nedaleko tureckých hranic, jehož nejzajímavější částí bylo rozhodně slézání skalnatého útesu a následný doběh po pláži. Největším úspěchem tohoto závodu byla česká bedna v kategorii M21, o kterou se zasloužili Tomáš Hikl, Ondřej Šimáček a Jakub Oma. Zlato dále vybojovali Daniela Trpáková a Tomáš David, stříbro Klára Hronová a bronz Anna Chmelařová a Daniel Svatek.

Následující den byl fyzicky nejnáročnější, protože se konaly dva závody. V dopoledním dvoumetru si pro zlato doběhli Daniela Trpáková, Justýna Bouchalová a Dominik Šrom, pro stříbro Kateřina Bžatková, Tomáš David a Ondřej Šimáček a pro bronz Jakub Oma a Michal Klíž. Odpolední sprint, který byl postaven přímo u hotelu, vyhráli Češi dokonce ve čtyřech kategoriích a to zásluhou Anny Chmelařové, Kateřiny Bžatkové, Tomáše Davida a Martina Kince. Pro druhá místa si ještě doběhli Dominik Šrom a Michal Klíž a pro třetí Martin Šimáček.

Třetí závodní den byl na programu opět foxoring, postavený v pichlavých hustnících na mapě Varvara. Vítězství si připsala Daniela Trpáková, druhé místo Kateřina Bžatková a Jakub Oma a třetí místo Anna Chmelařová, Klára Hronová, Samuel Svatek a Tomáš Hikl. I když nás další den čekal ještě jeden závod, zorganizovali jsme si v noci ještě vlastní hamfest, protože to byla poslední příležitost společně oslavit naše výsledky.

Nakonec se tedy běžela osmdesátka, kterou nám sice ztížil déšť a únava po hamfestu, ale přesto Češi opět vyhráli čtyři první místa a to v úplně stejné sestavě jako na sprintu. Druhá místa obsadily Daniela Trpáková a Klára Hronová a třetí Ondřej Šimáček. Po skončení závodů se česká výprava rozdělila, část letěla zpátky domů a část si ještě svůj pobyt u moře prodloužila. Všichni si ale každopádně bulharské závody užili a nasbírali zase nové zkušenosti.