Aktuální soutěže

23. 5.2022
Okresní přebor 2m
25. 5.2022
Místní přebor Turnova ve foxoringu
28. 5.2022
Krajský přebor Ústecký kraj (2m KT + sprint) - ODLOŽENO
28.–29. 5.2022
Soustředění reprezentace (Nové Město n.M., SŽD foxoring/sprint)
28. 5.2022
Krajský přebor na klasické trati

Kalendář

Květen - 2022
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Vzkazovník

mirek [24.05.2022 21:25:46]
na chebských stránkách najdete výsledky z jednotlivých závodů + mapy; mezičasy jsou pak na http://vysledky.ardf2015.cz/
mirek [19.05.2022 06:23:25]
na chebském webu jsou pokyny k šotkovi, během dneška tam přibydou startovky
mirek [10.05.2022 21:46:31]
dovoluji si všechny upozornit, že kapacita ubytování v AC Ostende na šotka je již vyčerpaná, resp. nedostává se nám 4 lůžek od pátku do neděle pro hnj; pokud byste usoudili, že na místě nebudete spát, sdělte to prosím obratem. díky

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

.: Národní žebříček v pololetí :.

Trošku jsme zanedbali informování o průběhu letošních celostátních soutěží, tak si to vezmeme souhrnně a popořádku právě před koncem školního roku.


Na začátku dubna zorganizoval oddíl SK Radiosport Bílovice první dvě mistrovství ČR v ROB (noční a dlouhou trať) u obce Kladky na Prostějovsku. Krátká reportáž Petra na Hroudokapsu začínala slovy "kdo se nebál do hlubokých údolí a strmých kopců". A o odstavec níže pokračovala "leckomu se vryje do paměti pěkně hnědou mapou" anebo slovy "dvěstěmetrové srázy, dlouhá stoupání z hlavního údolí, boční zářezy oddělujících jednotlivé kopce a hřebeny". Stavitelé tratí Ondřej Stehlík a Tomáš Hikl nešetřili zejména závodníky kategorie M40, kteří hledali stejně jako muži všechny kontroly. Na dlouhé trati se pod 120 minut dostali pouze dva první v hlavní kategorii M20.


Mistři ČR v nočním ROB:
D19 — GBM — Jarmila Hažmuková
D20 — GBM — Michaela Marečková
D35 — GBM — Pavla Hažmuková
D50 — ASP — Dagmar Skřivanová
D60 — GBM — Alexandra Látalová
M19 — ELB — Tomáš David
M20 — FPA — Martin Šimáček
M40 — ETE — Michal Klíž
M50 — GBM — Jiří Mareček
M60 — GBM — Jozef Fekiač

Mistři ČR — dlouhá trať:
D19 — SVK — Sophia Lilgová
D20 — GBM — Lucie Matulová
D35 — GBM — Pavla Hažmuková
D50 — FCL — Renáta Čadová
D60 — DCH — Alenka Pátková
M19 — ELB — Tomáš David
M20 — FPA — Ondřej Šimáček
M40 — GBM — Zbyněk Žáček
M50 — GBM — Jiří Mareček
M60 — HUN — Péter Dékany


O tři týdny později na konci dubna se o další body do Národního žebříčku, o první body z veřejných soutěží do nominačního veteránského žebříčku i žebříčku ŽDR se bojovalo na samém východním konci ČR. Opět se závodilo v kopcích, tentokráte na česko–slovensko–polském pomezí u obce Jablunkov. Nově vzniklý český oddíl Hrčavský Vlk pod taktovkou Jozefa Krále zorganizoval tři závody během dvou dnů — v sobotu dopoledne Mistrovství ČR na krátké trati 144 MHz, odpoledne Mistrovství Slovenska ve sprintu a v neděli klasický závod v pásmu 3,5 MHz započítávaný do národních žebříčků ČR i SR. Zatímco český delegát ve svém hodnocení soutěže píše, že v takto náročném horském terénu je velmi těžké postavit tratě pro všechny kategorie (MD12-M70) tak, aby byly splněny všechny podmínky Pravidel ROB (délky tratí a nepřekročení směrných časů) a celkově hodnotí závody jako velmi povedené s hezkým centrem v Beskydské Oáze a poměrně vysokou účastí při takto vzdálené lokalitě, tak na slovenském webu zazněla dost ostře vyhraněná diskuze o neúměrné náročnosti závodů. Jak bývá v této lokalitě téměř pravidlem, tak ani hezké počasí nevydrželo, v neděli některým při jejich trápení v kopcovitém terénu jen drobně mrholilo a jiným lilo jako z konve.


Mistři ČR — krátká trať 144 MHz:
D12 — DCH — Victoria Maierová
D14 — GBM — Jarmila Hažmuková
D16 — ASP — Kristýna Bártová
D19 — SVK — Zuzana Buksová
D20 — GBM — Alžběta Léharová
D35 — GBM — Pavla Hažmuková
D50 — ASP — Leona Soukupová
D60 — FTU — Jana Omová
M12 — DCH — Albert Plevný
M14 — FPA — Jan Peřina
M16 — FTU — Jakub Mertlík
M19 — DCH — Daniel Svatek
M20 — GAP — Karel Fučík
M40 — GBM — Zbyněk Žáček
M50 — ASP — Jaroslav Zach
M60 — HKR — Mojmír Sukeník
M70 — AFK — Antonín Blomann


O měsíc později, poslední víkend v květnu, pokračoval seriál ROB závodů na druhém konci republiky — v západočeských Františkových Lázních soutěží Krušnohorský šotek. Pamětníkům to připomene návrat k roku 2013, kdy také závodníci "vymetli" oba nejvzdálenější konce republiky během jednoho měsíce. Pořadatelé z oddílu Radioelektronika Cheb zvolili i obdobný formát soutěže, pouze pásma se obměnila — v sobotu dopoledne Mistrovství ČR na krátké trati 80m, odpoledne druhý mistrovský závod ve sprintu, na neděli zbyla klasika NŽ 144 MHz. O co méně bylo v závodním prostoru Tři díry vrstevnic, o to více se vyskytovala na mapě barva modrá. Zatímco na sobotních směrných časech překračujících hodně Pravidla v téměř všech kategoriích se spíše podepsal stavitel trati, v neděli svůj podíl na 2m klasice měl podmáčený terén, řada závodníků měla dost problémů se zaměřením a dohledáním kontrol. Ze závodů se asi nejvíce líbilo ukázkově postavené Mistrovství ČR ve sprintu přímo v františkolázeňském parku. Celkově se opět jednalo o povedenou a dobře zorganizovanou soutěž.


Mistři ČR — krátká trať 3,5 MHz:
D12 — DCH — Victoria Maierová
D14 — FTU — Barbora Novotná
D16 — GBM — Věra Staňková
D19 — DCH — Daniela Trpáková
D20 — DCH — Tereza Francková
D35 — DCH — Blanka Adámková
D50 — FCL — Renáta Čadová
D60 — DCH — Alenka Pátková
M12 — DCH — Albert Plevný
M14 — GBM — Martin Folwarczny
M16 — ASP — Šimon Dukát
M19 — ELB — Tomáš David
M20 — FPA — Martin Šimáček
M40 — AFK — Vladimír Glasnák
M50 — GBM — Pavel Mokrý
M60 — ELB — Jaromír Baxa
M70 — AFK — Antonín Blomann

Mistři ČR ve SPRINTU:
D12 — DCH — Victoria Maierová
D14 — DCH — Barbora Doubravová
D16 — FPA — Johana Klecová
D19 — DCH — Nela Stahlová
D20 — DCH — Martina Jansová
D35 — DCH — Blanka Adámková
D50 — FPA — Jitka Šimáčková
D60 — ASP — Eliška Voráčková
M12 — DCH — Albert Plevný
M14 — GBM — Martin Folwarczny
M16 — FPA — Jakub Klec
M19 — ELB — Tomáš David
M20 — FPA — Ondřej Šimáček
M40 — AFK — Daniel Šístek
M50 — GBM — Jiří Mareček
M60 — ELB — Jaromír Baxa
M70 — AFK — Antonín Blomann


Soutěže v Národním žebříčku v prvním pololetí uzavřely Bílovické Krpály, které uspořádal oddíl Radiosport hodně daleko od rodných Bílovic — ve 170 km vzdálené Číměři (okr. Jindřichův Hradec). Tentokráte se nebojovalo o tituly mistr ČR, oba závody na klasických tratích se "jen" započítávaly do žebříčků — národního i nominačních pro téměř všechny věkové kategorie. Bylo tedy o co bojovat, protože výsledky z právě těchto dvou závodů rozhodovaly o tom, kdo pojede na WYAC na Ukrajinu anebo u veteránů na ME do Slovinska. Počasí pořadatelům i závodníkům přálo a to bylo dobře, protože centrem soutěže byl LDT Bílá skála a i když přes den hřálo sluníčko, tak noci a rána jsou v těchto končinách vždy chladná. Závodilo se v novém, resp. pro ROB léta nepoužitém lese. Mapa Řasy poskytla dostatečný prostor pro oba dva dny, veteráni kvitovali možnost vybrat si mapu v měřítku 1:10000 i za cenu formátu A3. V sobotu byli závodníci na start přiblíženi autobusem, v neděli si hromadně vyšlápli na nejvyšší hřbet pěšky. I tak zbylo dost kopců a kopečků, které bylo třeba během závodů vyběhnout, tentokráte ale nebyly tak brutální jako na začátku sezóny. Závěrem opět zbývá konstatování, že se jednalo o další letošní povedenou a dobře zorganizovanou soutěž.


Po 10 závodech se v Národním žebříčku v kategorii žen překvapivě na špici objevilo vloni téměř neznámé jméno — Martina Jansová (ROB Pardubice), která se již 4x dokázala letos probojovat na stupně vítězů a z Františkových Lázní si dokonce odvézt mistrovský titul ve sprintu. Martina sbírá zkušenosti, pilně objíždí i menší závody a letos již má i cenné "skalpy" některých současných reprezentantek v celostátních závodech.


V žákovských kategoriích se stabilizoval počet závodníků, někteří z MD12 se objevují v nominačních závodech i ve vyšší kategorii MD14. Letošním zatím nejmladším aktivním účastníkem na celostátní akci byla na Bílovických Krpálech Alžběta Skrbková (AFK1051). K překonání loňského celkového počtu 240 závodníků v Národním žebříčku ale ještě 23 jmen chybí.


Průběžný stav národního žebříčku (PDF).


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM