Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE - MISTROVSTVÍ ČR ROB 2021

TŘEMOŠENSKÝ ŠOTEK

První červnový víkend uspořádal oddíl Radioelektronika Cheb (DCH) v Třemošné u Plzně první nároďáky - Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 80m a klasiku v pásmu 2m. Běhalo se na mapě Býkovna, kterou pro potřeby závodu zrevidoval Jan Michalec, tratě postavil Miroslav Vlach. Pro většinu kategorií se jednalo i o nominační závod nebo závody na ME do Bulharska a tak byla účast celkem vysoká - v sobotu 156 a v neděli 142 závodníků. Vzhledem k tomu, že ještě platila celkem přísná proticovidová opatření, tak se závody uskutečnily podle upravených covidových pravidel ROB. Kromě jiného se částečně přesunula férovost směrem k závodníkům, kteří neodevzdávali přijímače předem, ale sami si je nesli na start. Závody byly pěkně připravené, všechny potěšilo že je již možné běhat a tak si je užili, přestože startovní listina byla rozvolněnější a mnozí kamarádi se během víkendu ani nepotkali.

Další info

BÍLOVICKÉ KRPÁLY

Hned druhý červnový víkend následovaly závody v obdobném formátu – jenom opačná pásma. Sobotní NŽ klasiku 80m a nedělní Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 2m pořádal oddíl Radiosport Bílovice (GBM) ve Svratce. Ubytování pro část závodníků a pořadatele bylo zajištěno v RS Naděje Svratouch, další oddíly si zajistili přespání v okolí.
Vysočinský terén byl oproti minulému víkendu kopcovatější, mimo cesty hůře průběžný a hlavně významně mokřejší. Na osmdesátce to závodníkům až tak nevadilo, ale v neděli se v lese děly věci.... Bohužel v těchto místech dvoumetr opravdu někde moc neměří a tak řada závodníků zápasila nejen s limitem, ale i počtem kontrol, přestože délky tratí odpovídaly parametrům pravidel. Závody se opět líbily a díky trošku mírnějším covidovým opatřením se konečně větší část účastníků mohla alespoň venku setkat.

Další info

fotky ze závodů od Pavla Krejčího

FOX + SPRINT - TIS U BLATNA

Poslední víkend v září uspořádal oddíl Radioklub OK1KYP (ASP) mistrovství ČR ve dvou disciplínách – v sobotu ve foxoringu a v neděli ve sprintu. Centrem soutěže bylo RS Lubenec, závodilo se ale v Tisu u Blatna a v blízkosti bývalé ŠvP Sklárna. Pořadatel se potýkal s problémy okolo povolení, část lesa nedávno podlehla větrné smršti a kalamitu intenzivně odklízeli. Po troše improvizace se podařilo zajistit náhradní mapu i vyřešit problém s parkováním aut. Tratě na mapě Lidčina skála ve dvou různých měřítkách postavili Jaroslav Zach a Pavla Šrůtová. Tento lesní prostor plný kamenů, skalek i bažinatějších míst je zatím bez větších pasek a holin, v minulosti byl hojně využívaný pro různá soustředění i závody. 132 závodníků z Čech i ze Slovenska prožilo prosluněný podzimní víkend. Hezké počasí, rychlé bezproblémové závody, občerstvení v cíli, společné ubytování a možnost večerního posezení, vyhlášení s medailemi mistrům ČR přímo v cíli – co víc si přát pro další povedené závody.

Fotky ze závodů od Miloše Nečase

POHÁR PŘÁTELSTVÍ

Říjnový „přátelák“ byl tentokráte vyhlášen i jako Mistrovství ČR na klasických tratích.
Oddíl Fox-klub Praha ho pořádal pod heslem „Dycky Písek !!!“. Po úspěšných ročnících 2018 a 2019 a loňské covidové pauze zavítal potřetí do píseckých lesů. A již nyní víme že to nebylo naposledy.

Článek z pera Michala Skrbka:
Hlavní a závěrečný koncert sezóny byl proveden pod taktovkou Foxklubu Praha. Sestával ze dvou samostatných bloků, prvním byla symfonie 144 MHz (klasická) a druhý den se hrála symfonie 3,5 MHz (rovněž klasická), přičemž autorství obou skladeb je připsáno Tomáši Hladinovi.
Náročnější a delší byla bezesporu symfonie 144 MHz, která stála interprety spoustu sil a zejména pak ve stoupavých pasážích prověřila dechovou sekci.
Nejrychleji zahrál všech pět vět a závěrečné finále sólista Pardubické filharmonie Martin Šimáček, který skladbu odehrál ve správném pořadí a dynamice a bez větších zpomalení.
Mezi interpretkami zazářila Daniela Trpáková z Filharmonie Cheb (ženy vynechaly první větu).
Na neděli skladatel trati přichystal svižnější tempo, které nejvíce sedělo Ondřejovi Šimáčkovi z pardubického souboru. Vítěz prozradil, že by dal přednost na začátku první větě před zvolenou druhou, ale odehrál to naopak, ale ztráta pár minut ho vítězství nestála. Vícemistrem se stal Karel Fučík z komorního souboru O-sport, který zaostal necelé dvě minuty. V ženách, které nehrály druhou větu, byla nejrychlejší (přes malé zaváhání v páté větě) Natalia Hiklová z Bílovické filharmonie.

Program koncertu v hlavních interpretačních kategoriích

Tomáš Hladina (1982) - Symfonie 144 MHz (klasická):
1. věta - stoupáto zakolečkáto
3. věta - zahybáto dopraváto nepřeběhnoutto
5. věta - stoupáto
4. věta - dohledáto svaháto (v této větě vyhořel autor této recenze)