Aktuální soutěže

30. 5.2024
Okresní přebor Cheb OP 2 m

Kalendář

Květen - 2024
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

Tomáš [02.05.2024 05:18:54]
Na webu MČR jsou vyfoceny ztráty a nálezy:
pánská vesta Craft
dámské triko s dlouhým rukávem.
Tomáš [30.04.2024 15:17:36]
Předběžné startovky jsou zveřejněny na webu MČR viz předchozí vzkaz.
Tomáš [25.04.2024 13:54:00]
Na MČR 1.5. bude k dispozici školka pro děti. Viz web závodu foxteamturnov.cz/mcr2024.php

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Vítězové Národního žebříčku 2022

Po slabých letech 2020 a 2021 ovlivněných covidem proběhla tato sezóna ROB konečně v normálu, to je v počtu 6 víkendů celostátních závodů.

Letos se soutěžilo v Liberci (ELB-ETE), Plzni/Starém Plzenci (DCH), Hradci Králové (FPA), Turnově/Valdštejn (FTU), Albrechticích/Písku (AFK) a Jedovnici (GBM).
Při porovnání počtu účastníků konstatujeme, že i při vyšším počtu soutěží zůstává počet účastníků v posledních třech letech na přibližně stejných číslech (2020 – 252, 2021 – 247, 2022 - 248 závodníků). Oproti rekordnímu číslu 275 v roce 2019 je to mírný pokles, ale i tato číslo jsou vyšší než bylo v letech 2004-2018. O účast na soutěžích v rádiovém orientačním běhu je stále v oddílech zájem napříč všemi kategoriemi.

Odměna ve formě poukázky Decathlon na nákup sportovní obuvi nebo oděvů dle vlastního výběru ve výši 2.000 Kč byla předána vítězům všech 18 kategorií Národního žebříčku ihned po doběhu posledního mistrovského závodu v Jedovnici.

A kdo konkrétně vyhrál nad soupeři své kategorie?

D12 – Simona Pešková (ASP)
D14 – Karolína Novotná (FTU)
D16 – Andrea Fryšová (DCH)
D19 – Markéta Tollarová (GBM)
D20 – Martina Jansová (FPA)
D35 – Martina Lásková (FPA)
D45 – Pavla Hažmuková (GBM)
D55 – Renata Čadová (FCL)
D65 – Eliška Voráčková (ASP)
M12 – Ilja Sljadněv (BKA)
M14 – Štěpán Pajskr (ASP)
M16 – Albert Plevný (DCH)
M19 – Jakub Unčovský (GBM)
M20 – Ondřej Šimáček (FPA)
M40 – Tomáš Novotný (FTU)
M50 – Pavel Mokrý (GBM)
M60 – Jiří Mareček (GBM)
M70 – Jaroslav Jirásek (DCH)

Nejvíce vítězů v kategoriích má Radiosport Bílovice (5 = D19, D45, M19, M50, M60). Shodně po třech si připsaly oddíly Radioelektronika Cheb (3 = D16, M16, M70), Radioklub OK1KYP (D12, D65, M14) a ROB Pardubice (D20, D35, M20) . Dvě první místa má TJ Turnov (D14, M40), po jednom TJ Lokomotiva Česká Třebová (D55) a ROB-Orient Kamýk (M12).

Kromě jednotlivých kategorií byl spočítán na základě součtu všech bodů z Národního žebříčku i žebříček oddílový. I když se to zdá být ohranou písničkou, tak vítězství opět patří Radiosportu Bílovice nad Svitavou (GBM – 6763 bodů) s odstupem následovaný oddíly Radioklubem OK1KYP Praha (ASP – 4864 bodů) a Radioelektronika Cheb (DCH – 4163 bodů) .




Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM