Aktuální soutěže

17. 9.2024
Okresní přebor Pardubice – klasika 80m
21. 9.2024
Krajský přebor Ústeckého kraje – klasika 80m

Kalendář

Září - 2024
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Vzkazovník

Pohár přátelství 2024 [18.09.2024 23:22:16]
Na stránkách www.pratelak.foxklub.cz naleznete více informací k letošnímu Poháru přátelství. Těšíme se na vaší účast.
Marcela [18.09.2024 15:39:37]
ZRUŠENÍ MISTROVSTVÍ ČR - Mokrá-Horákov
NÁHRADNÍ MČR - 5.-6.10. Šaštín SVK

Na žádost z pořadatelského oddílu (vedoucího Jirky Marečka) vás bohužel musím informovat, že Mistrovství ČR v ROB v Mokré-Horákově se RUŠÍ.

Důvodem jsou následky v lesích po vytrvalých deštích v minulém týdnu a z toho vyplývající nebezpečí podmáčené půdy a popadaných stromů.

Pořadatel nalezl řešení v náhradním termínu a přesunu místa konání.

Mistrovství ČR proběhne o týden později o víkendu 5.-6.10. v lokalitě Šaštín (Slovensko) - v rámci společné akce se Slováky.

Aktuálně se řeší možnost nouzového ubytování v chatičkách v kempu a další záležitosti.

Podrobnější informace - náhradní propozice, nové přihlášky atd obdržíte od GBM v nejbližší době, pravděpodobně o víkendu.

Chtěla bych touto cestou poděkovat pořadatelům, že nevzdávají možnost uspořádat akci i za těchto těžkých podmínek a věřím, že se nás v náhradním termínu o týden později sejde většina z původně přihlášených.
Marcela [12.09.2024 13:10:53]
Krajský přebor FCS 14.-15.9. se RUŠÍ.
Důvodem je velmi nepříznivá předpověď počasí na víkend.

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

5 DNŮ ROB / 5 DAYS ARDF 2023

Úvodem velký dík pořadatelům z pardubického a pražského oddílu, že po letech zase oprášili tradici pětidenních závodů v plném rozsahu – tedy nejen jako sérii jednotlivých závodů, ale opravdu pětidenní soutěž, kde se do posledního dne bojuje i o celkové pořadí. V několikaleté přetržce lze vidět důvod možná trochu menší účasti než bychom očekávali, v tomto ohledu bych se nedivil drobnému zklamání, ale osobně si myslím, že může převážit dobrý pocit z kvalitní soutěže na straně závodníků a z dobře odvedené práce na straně pořadatelů.

Pocit účasti na mezinárodních závodech se vším všudy mohl závodníkům dodat i cílový komentář – i když není na závodech ROB běžnou věcí, zde pořadatelé ukázali, že na tom není vlastně nic těžkého. Závodníci určitě ocenili i avizované občerstvení v cíli každého závodu a myslím že většina i přijala za své čepování do vlastních nádob – pokud by se to ujalo i na dalších závodech, je to příklad hodný následování.

Sprint, 5. 7. 2023 (závod národního žebříčku)

Dobře zorganizovaný příjezdový den s prezencí a tréninkem pro sprint přímo na shromaždišti prvního závodu. Byl to klasický lesní sprint s trochu delšími tratěmi, vítězné časy kolem 20 minut bez nějakých výraznějších úletů. Tratě dobře rozrůzněné, rozhozené i startovními koridory na různé náběhové kontroly v prvním okruhu. V prostoru podrost, jaký lze očekávat v prosvětlených porostech ve vrcholném létě – pořadatel předem upozornil v pokynech na zarostlý les a doporučil krytí dolních končetin (to ostatně pro všech pět závodů).

Vítězové jednotlivých kategorií:
D12 Zuzana Fryšová (DCH),
D16 Žaneta Fryšová (DCH),
D19 Michaela Novotná (FTU),
D20 Daniela Trpáková (DCH),
D35 Lenka Voráčková (GNM),
D45 Pavla Hažmuková (GBM),
D55 Leona Soukupová (ASP),
D65 Eliška Voráčková (ASP),

M12 Vojtěch Mokrý (ELB),
M14 Matěj Kutek (FTU),
M16 Albert Plevný (DCH),
M19 Jakub Unčovský (GBM),
M20 Martin Kinc (GBM),
M40 Tomáš Hikl (GBM),
M50 Antonín Šindelka (GBM),
M60 Jozef Šimeček (SVK),
M70 Mojmír Sukeník (HNJ).

Klasická trať 144 MHz, 6. 7. 2023 (závod národního žebříčku)

Pochvala za tratě bez nutnosti přelaďování – tratě kategorií MD19, MD20 a D35/M40 s rychlými vysílači, tratě ostatních kategorií s pomalými vysílači (z toho 3 sdružené kontroly). Prostor závodu na pohled nevelký, ale na dvoumetr přiměřený. Pomalé vysílače v plošší náhorní části, samostatné R2 a R5 v prudších svazích s přeběhem hlubokého údolí. Obecně kontroly v plochém terénu nebo ve svazích; nebyly na vršcích, které by z mapy naváděly „na první dobrou“, člověk si prostě musel všechny poctivě najít.

Dosažené časy na dvoumetr docela dobře trefené, ve většině kategorií kolem hodiny s přiměřenou tolerancí. Těžko se časy trefují v málo obsazených kategoriích a tuplem při malém obsazení D12 (vítězka 81’) a M12 (vítěz 89’), kde vysílače v plochém terénu zjevně děti „povodily“ víc než kdyby byly na výrazných vršcích (to bylo ale dáno charakterem terénu, v prostoru kolem startovních a cílových koleček to jinak nešlo, aby byly tratě krátké). Naopak v M40 šel vítěz za 41 minut, je prostě dobrej…

Vítězové jednotlivých kategorií:
D12 Zuzana Fryšová (DCH),
D16 Kateřina Polišenská (GBM),
D19 Johana Klecová (FPA),
D20 Oleksandra Parchomenko (GER),
D35 Hana Fučíková (GAP),
D45 Jitka Šimáčková (FPA),
D55 Leona Soukupová (ASP),
D65 Eliška Voráčková (ASP),

M12 Vojtěch Mokrý (ELB),
M14 Matěj Kutek (FTU),
M16 Albert Plevný (DCH),
M19 Jakub Unčovský (GBM),
M20 Martin Kinc (GBM),
M40 Tomáš Hikl (GBM),
M50 Vladimír Glasnák (AFK),
M60 Miroslav Vlach (DCH),
M70 Alexandr Kočergin (KAZ).

Štafety, 7. 7. 2023 (mistrovství České republiky)

Ideální les pro štafetový závod, povětšinou čistý a dobře průběžný, kontroly na přehledných místech, žádná zákeřnost. Výrazně rozfarstované tratě (už diváckým úsekem prvního úseku probíhali závodníci po jednom), i tentokrát na sprint trochu delší, opět kolem dvaceti minut pro nejlepší, ale lze to vidět spíš ku prospěchu věci, delší trať umožňuje dohnat drobná zaváhání a lépe tak prokáže „kdo na to má“; navíc jde-li o jediný závod v celém dni, není to vůbec na škodu.

Vítězové mistrovských kategorií:
D19 Radioelektronika Cheb (DCH, Riedlová-Novotná-Fryšová),
D20 Radiosport Bílovice (GBM, Polišenská-Polišenská-Bžatková),
D35 Radiosport Bílovice (GBM, Tomášková-Ondrouchová-Hažmuková),
M19 TJ Turnov (FTU, Novotná-Kutek-Pešek),
M20 Radiosport Bílovice (GBM, Kinc-Unčovský-Folwarczny),
M40 Medik Martin (MAR, Šimeček-Šimečková-Šimečková).

Klasická trať 3,5 MHz, 8. 7. 2023 (závod národního žebříčku)

Závod hodný národní soutěže. Adekvátně náročný terén, hřeben s prudkými (ve vrcholové partii) a místy dost kamenitými svahy, kde je běh mimo cesty výrazně pomalejší (na druhou stranu s minimem podrostu, který by běh výrazně ztěžoval) a významnou roli tak hraje orientace v mapě a volba postupu, v některých kategoriích i volba optimálního pořadí, která se v počáteční fázi závodu vůbec nemuselo jevit jednoznačně. Tratě dostatečně rozrůzněné, rozhozené od startu třemi koridory a prakticky bez šance předem odhadnout které kontroly budou sdružené (jak ukázalo srovnání předzávodních spekulací se skutečností), tak to má být.

Na nejdelších tratích pro juniorské až mladší veteránské kategorie se nejlepší zdrželi kolem hodiny (s očekávatelně kratším časem v „elitní“ M40 a nakonec i M50), adekvátně kratší dobu pro žáky a nejstarší veterány. Jen závodníci v M60 se už na startu divili shodné trati s M14, že to bude buď dost kruté pro žáky, nebo naopak triviální pro veterány – vítězové zde dosáhli shodně 33 minut, což je pro M14 v pořádku, ale pro M60 opravdu málo na klasickou trať.

Vítězové jednotlivých kategorií:
D12 Anežka Voráčková (GNM),
D16 Karolína Novotná (FTU),
D19 Michaela Novotná (FTU),
D20 Lucie Matulová (GBM),
D35 Lenka Voráčková (GNM),
D45 Jitka Šimáčková (FPA),
D55 Renata Čadová (FCL),
D65 Eliška Voráčková (ASP),

M12 Vojtěch Mokrý (ELB),
M14 Matěj Kutek (FTU),
M16 Albert Plevný (DCH),
M19 Jakub Klec (FPA),
M20 Tomáš David (ELB),
M40 Jakub Oma (FTU),
M50 Vladimír Glasnák (AFK),
M60 Jozef Šimeček (SVK),
M70 Mojmír Sukeník (HNJ).

Foxoring, 9. 7. 2023 (mistrovství České republiky)

Prostor oproti klasickým tratím méně kopcovitý (vlastně jen s jedním centrálním kopcem a jeho bočními výběžky), zato v některých pasážích více zarostlý, s vysokou trávou ve vlhčích místech a na pasekách, tam se vyplatila volba cestních postupů (mezi některými kontrolami i delší přeběhy po asfaltce). Při tomto závodě, na který předpověď hlásila nejvyšší teploty, byly v lese i dvě občerstvovačky (poblíž dvou kontrol v různých místech závodního prostoru) – záslužný počin, řada závodníků nabídnutou vodu využila.

Kontroly i tentokrát docela zajímavě rozhozené, pro elitní kategorie s různými variantami pořadí, i když variantu začít směrem k cíli zvolil zřejmě málokdo. Přece jen bylo potřeba se rozhodnout dosti brzy po startu a kdo nechtěl moc dlouho zůstat stát a rozmýšlet, volil spíš variantu, která se nabízela víc na první pohled. Tratě na zhruba 40 až 60 minut pro vítěze, přiměřeně kratší v žákovských a dorosteneckých kategoriích; i když jde o mistrovství republiky, byl to už pátý závod a stavitel se zjevně snažil i ty nejdelší tratě koncipovat tak, aby byly pro všechny zvládnutelné v limitu 90 minut.

Vítězové jednotlivých kategorií:
D12 Zuzana Fryšová (DCH),
D16 Kateřina Polišenská (GBM),
D19 Michaela Novotná (FTU),
D20 Lucie Matulová (GBM),
D35 Hana Fučíková (GAP),
D45 Pavla Hažmuková (GBM),
D55 Renata Čadová (FCL),
D65 Eliška Voráčková (ASP),

M12 Vojtěch Mokrý (ELB),
M14 Matěj Kutek (FTU),
M16 Albert Plevný (DCH),
M19 Jakub Unčovský (GBM),
M20 Libor Černocký (GBM),
M40 Jakub Oma (FTU),
M50 Antonín Šindelka (GBM),
M60 Mykola Ivančychin (GER),
M70 Mojmír Sukeník (HNJ).

Závěrem

Co dosud nebylo zmíněno a nemělo by zůstat opomenuto: Ubytování ve sportovní hale a strava v restauraci v témže objektu zaslouží absolutorium. Dostatečný prostor pro spaní v hale (i s oddělením prostoru pro hraní), strava v dobré kvalitě a s dobře nastavenými časy pro jednotlivá jídla – když to jde, vypadá to hrozně jednoduše, ale není to samozřejmost. A stejně jako děkujeme pořadatelům, je na místě poděkovat i závodníkům – pevně doufám, že v dobříšské sportovní hale zanecháváme slušný dojem a budeme se sem moci zase někdy vrátit.

Pět dní dobrých závodů – to byly pětidenní 2023. Drobnosti k vyladění by se pochopitelně našly, ale celkově lze pořadatelům poděkovat za dobře odvedenou práci. A až z nich opadne stres z pěti dnů organizace, předchozích pěti měsíců příprav a pěti týdnů horečného ladění všeho, co se do té doby nestihlo, přejme téhle pořadatelské partě hodně elánu, aby se za čas do podobné akce znovu pustili. Máte na to!

Celkové výsledky:

D12: 1. Zuzana Fryšová (DCH), 2. Anežka Voráčková (GNM)
D16: 1. Žaneta Fryšová (DCH), 2. Andrea Fryšová (DCH), 3. Kateřina Polišenská (GBM)
D19: 1. Johana Klecová (FPA), 2. Michaela Novotná (FTU), 3. Lenka Marešová (BKA)
D20: 1. Oleksandra Parchomenko (GER), 2. Alžběta Hladíková (FPA), 3. Daniela Trpáková (DCH)
D35: 1. Hana Fučíková (GAP), 2. Lenka Voráčková (GNM), 3. Zuzana Kuriaková (HNJ)
D45: 1. Pavla Hažmuková (GBM), 2. Jitka Šimáčková (FPA), 3. Martina Lásková (FPA)
D55: 1. Renata Čadová (FCL), 2. Leona Soukupová (ASP), 3. Iveta Machová (ETE)
D65: 1. Eliška Voráčková (ASP), 2. Jana Omová (FTU), 3. Alenka Pátková (DCH)
M12: 1. Vojtěch Mokrý (ELB)
M14: 1. Matěj Kutek (FTU), 2. Jáchym Pešek (FTU), 3. Jakub Jiroutek (ELB)
M16: 1. Albert Plevný (DCH), 2. David Hořejší (FPA)
M19: 1. Jakub Unčovský (GBM), 2. Martin Folwarczny (GBM), 3. Jakub Klec (FPA)
M20: 1. Martin Kinc (GBM), 2. Tomáš David (ELB), 3. Vojtěch Procházka (GBM)
M40: 1. Tomáš Hikl (GBM), 2. Jakub Oma (FTU), 3. Karel Fučík (GAP)
M50: 1. Vladimír Glasnák (AFK), 2. Zbyněk Žáček (GBM), 3. Jaroslav Zach (ASP)
M60: 1. Miroslav Vlach (DCH), 2. Josef Milota (DCH), 3. Tomáš Hamouz (ASP)
M70: 1. Jaroslav Jirásek (DCH), 2. Mojmír Sukeník (HNJ)

autor: Petr Hrouda


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM