Přestože do letošního kalendáře celostátních soutěží na jaře znovu zasáhl koronavirus, tak se podařilo uspořádat 5 víkendových akcí na kterých proběhlo Mistrovství ČR v 8 různých disciplínách. Bohužel musela být zrušena jarní dlouhá trať a noční ROB, potřetí v řadě neproběhlo mistrovství ve štafetách.
5.6. Mistrovství ČR na krátké trati 3,5 MHz – Třemošná (DCH)
13.6. Mistrovství ČR na krátké trati 144 MHz – Svratouch (GBM)
25.9. Mistrovství ČR ve foxoringu – Tis u Blatna (ASP)
26.9. Mistrovství ČR ve sprintu – Tis u Blatna (ASP)
16.10. Mistrovství ČR na klasické trati 144 MHz – Písek (AFK)
17.10. Mistrovství ČR na klasické trati 3,5 MHz – Písek (AFK)
23.10. Akademické mistrovství ČR klasika 144 MHz – Stříbrná Skalice (KTS MFF UK)
24.10. Akademické mistrovství ČR klasika 3,5 MHz – Stříbrná Skalice (KTS MFF UK)
Pohled do statistiky říká, že 5 ze 6 mistrovství vyhráli tři závodníci – Markéta Tollarová (D19-GBM), Eliška Voráčková (D65-ASP) a Jaroslav Jirásek (M70-DCH). Další čtyři veteráni ze čtyř různých kategorií se letos čtyřikrát postavili na nejvyšší stupínek a tím získali 4 mistrovské tituly. Jsou to Lenka Voráčková (D35-GNM), Pavla Hažmuková (D45-GBM), Renata Čadová (D55-FCL) a Jiří Mareček (M60-GBM). Třikrát zvítězit se podařilo dalším 9 závodníkům !! Za zmínku stojí vítězství Martina Folwarczneho – na jaře startujícího v kategorii M16 a na podzim běhajícího již devatenáctky. Počet těch těch, kteří mají letošní alespoň jednu zlatou medaili je 59!.
Pokud se podíváme do celkové statistiky se započtením nejen zlatých, ale i stříbrných a bronzových medailí, tak se na špičce tabulky s počtem 6 objevuje šest jmen těch, kteří bodovali ve všech otevřených závodech – Žaneta Fryšová (D12-DCH), Albert Plevný (M14-DCH), Markéta Tollarová (D19-GBM), Blanka Adámková (D35-DCH), Pavla Hažmuková (D45-GBM) a Jiří Mareček (M60-GBM). Medaili s letošním motivem má ve své sbírce 127 závodníků v 18 kategoriích.
Poslední tabulka je oddílovým přehledem Mistrů ČR. Ani letos se nezmění jméno vítězného oddílu a nevím již po kolikáté v řadě se jím stal Radiosport Bílovice (GBM) se 40 tituly. Druhé místo a 20 zlatých medailí patří oddílu Radioelektronika Cheb (DCH), pomyslný bronz získává Radioklub OK1KYP Praha (ASP) se svými 12 nejcennějšími kovy.
Kompletní přehled ke stažení v pdf