Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

ME news – Dějství druhé – sprint

...v sadě skví se jara květ !ŠLUS!

...tak dnes už došlo na nějaké ty slzy na bedně, ale o tom až na konci, nejprve závod...


Sprint – disciplína, která se běží již/teprve po třetí na "velkém" mistrovství – zřejmě staviteli ideově trochu unikla (viz mapa). Pomalá čtyřka, umístěná za startem a hlavně pod krpálem, byla tak záludná, že ji tam nechali skoro všichni. Ať už byl stavitelův záměr jakýkoliv, zůstal mi skryt, stejně jako devadesátiosmi procentům závodníků. A tak drtiči a drtičky drtili kopce až kamení lítalo a navzdory trati to vítězové všech kategorií dali mezi 20 a 30 minutama (očekávaný čas vítěze je ale 15 minut...). Poněkud nezvyklé bylo i umístění divácké kontroly, kam se diváci nemohli snadno dostat (ani z ní), obě kola (rychlých i pomalých vysílačů) promíchaná ve stejném prostoru a luxusní půlkilometrový doběh městkým parkem po dlažkách za světlem na konci tunelu. Ale alespoň tam byli i nějací místní diváci (viz foto).
Šestkrát zlatá medaile (apropo, pro ty, kteří nemají rádi "éčka," – víte, že zlato je E175?) pro českou kotlinu jasně naznačuje, kdo si tuhle ptákovinu vymyslel. Bohužel, liga bramborových smolařů je stále v kurzu – Mírovi a Zuzce chybělo něco přes minutu na bronz. Škoda. Za to Pavla naopak o vteřinku bronz utrhla.


Možná někteří z vás postřehli drobný problém s výsledky – stálý a standardní problém, jak se správně započítávají kontroly na sprintu, když... Pan rh+ vám o tom může vyprávět hodiny ;). Ale vše se vyřešilo, výsledky byly opraveny (bohužel, pořadatelé je na webu ještě nevyměnili, tak raději koukejte sem), a tak doufám, že alespoň někteří z vás jste sledovali "ardf tv" z cíle, kde někteří čeští borci poskytli takřka exkluzivní rozhovor. Ale co to stálo přemlouvání! A přitom taková blbost...


Odpoledne nás čekalo vyhlášení (pozor, zahájení soutěže bude až zítra). Je třeba ocenit snahu pořadatelů zkrátit vyhlášení tím, že se nebudou poslouchat celé hymny, zejména ta jedna ;). Takže jsme se nikdy nedostali dál než k jara květu, otěčestvu (na zvony nedojde) apod. Snad jen Slováci ožili, i když ti už teď používají dvě sloky. No zkrátka, sotva vítěz začal ronit slzy štěstí, přišel onen v úvodu zmíněný šlus, a bylo hotovo. Maďarovi pustili tak čtyři takty (nemaj to mít tak utahaný, že jo). Britskou královnu by to rozplakalo! Apropo, musím se hluboko sklonit nad bojovníky jejího veličenstva, kteří navzdory dojetí a zřejmému nedostatku dispozic, zpívali z bedny jak diví. Byl jsem dojat. Pod tíhou situace to nevydržel ani tým Němců a uctil taktéž ten svůj fátrland. A protože poslední na bednu lezl Karel (a byl rád, že se nemusel ohýbat pod stropem) ani naši nechtěli zůstat pozadu a tak jsme chybějící kusy hymny slyšeli ve vokálu.


Na večer pořadatelé nachystali diskotéku a tak si ještě někteří odskočili trsnout. A co bude dál - dopoledne trénink, odpoledne zahájení a pak už příprava na pořádné závody!


<ba>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM