Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Výběrové soustředění reprezentace – dubnová Šajtava

První dubnový víkend a čtvrté setkání reprezentace na sněhu. Ve čtvrtek 4. 4. se sjelo na Šajtavu v Orlických horách 23 závodníků juniorských a seniorských kategorií, aby se zúčastnili výběrového soustředění reprezentace. Realizačnímu týmu letošní zima nadělala starosti, protože zamýšlené centrum a závodní prostor byl pod vysokou sněhovou pokrývkou. Nakonec byla zvolena a závodníkům předem avizována náhradní varianta programu - část tréninkových závodů s přijímači v okolí do 30 km dojezdové vzdálenosti, druhá část tréninků běžecké lyžování, příp. běh ve skupinách. Někteří reprezentanti dospělých kategorií se po změně programu omluvili, naopak juniorská část se sešla téměř v kompletní sestavě.


V pátek připravil šéftrenér Andrej Gomzyk závod v pásmu 3,5 MHz na klasické trati – závodníci obdrželi mapu v netradičním formátu, který vznikl soutiskem map Klabalák a Křivina. Většina si správně poradila s volbou pořadí kontrol i když se na první pohled nabízely dvě náběhové kontroly. Kdo správně nevolil, ten si vyběhl pěkných pár vrstevnic navíc, stejně jako ten, který při dalším postupu volil přímý azimut přes několik údolí a rýh k dalším vysílačům.


 


V sobotu dopoledne čekal reprezentanty závod v pásmu 144 MHz na mapě Mírov. A zde už byly rozdíly mezi závodníky podstatně větší než včera, chybovalo se jak v dohledávkách, tak ve správné volbě pořadí. Že je Karel Fučík naše "jednička" o to nikdo nepochybuje – časem 37:51 naprosto deklasoval dnešní běžce všech kategorií.


Výsledky včetně map (PDF).


Další tréninkové jednotky už byly bohužel bez rádií. V pátek odpoledne to byl společný výběh s vloženou paměťovou hrou a posilováním včetně běhu v hlubokém sněhu. V sobotu odpoledne a v neděli dopoledne většina zřejmě letos již naposledy zvolila variantu běžky, v okolí chaty pro nás byla vyjeta běžecká stopa a trénovalo se po skupinách. Několik reprezentantů unavených dlouhou zimou a marným čekáním na jaro místo běžek zvolilo boty s hřeby a společně vyběhlo po místní silničce pokořit zdejší hřeben.


Na rozhodnutí šéftrenéra, koho zařadí do užšího nebo širšího reprezentačního kádru, či koho vyřadí si musí reprezentanti několik dní počkat. Na závěrečné nedělní schůzce Andriy Gomzyk oznámil, že návrh vypracuje a zašle ke schválení Radě AROB do konce tohoto týdne.


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM