22232425262728
2930

Vzkazovník

Tomáš [25.04.2024 13:54:00]
Na MČR 1.5. bude k dispozici školka pro děti. Viz web závodu foxteamturnov.cz/mcr2024.php
Nečik [17.12.2023 19:12:39]
Matěj Šafář [09.11.2023 21:05:16]
Ahoj, s Michalem všechny srdečně zveme na letošní ročník Praha-Lišky, který se bude konat v sobotu 2. prosince! Odkaz na propozice je zde:
Na všechny se budeme těšit!

Aktuálně

Podporuje nás...

NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Výběrové soustředění reprezentace – dubnová Šajtava

První dubnový víkend a čtvrté setkání reprezentace na sněhu. Ve čtvrtek 4. 4. se sjelo na Šajtavu v Orlických horách 23 závodníků juniorských a seniorských kategorií, aby se zúčastnili výběrového soustředění reprezentace. Realizačnímu týmu letošní zima nadělala starosti, protože zamýšlené centrum a závodní prostor byl pod vysokou sněhovou pokrývkou. Nakonec byla zvolena a závodníkům předem avizována náhradní varianta programu - část tréninkových závodů s přijímači v okolí do 30 km dojezdové vzdálenosti, druhá část tréninků běžecké lyžování, příp. běh ve skupinách. Někteří reprezentanti dospělých kategorií se po změně programu omluvili, naopak juniorská část se sešla téměř v kompletní sestavě.

V pátek připravil šéftrenér Andrej Gomzyk závod v pásmu 3,5 MHz na klasické trati – závodníci obdrželi mapu v netradičním formátu, který vznikl soutiskem map Klabalák a Křivina. Většina si správně poradila s volbou pořadí kontrol i když se na první pohled nabízely dvě náběhové kontroly. Kdo správně nevolil, ten si vyběhl pěkných pár vrstevnic navíc, stejně jako ten, který při dalším postupu volil přímý azimut přes několik údolí a rýh k dalším vysílačům.

V sobotu dopoledne čekal reprezentanty závod v pásmu 144 MHz na mapě Mírov. A zde už byly rozdíly mezi závodníky podstatně větší než včera, chybovalo se jak v dohledávkách, tak ve správné volbě pořadí. Že je Karel Fučík naše "jednička" o to nikdo nepochybuje – časem 37:51 naprosto deklasoval dnešní běžce všech kategorií.

Výsledky včetně map (PDF).

Další tréninkové jednotky už byly bohužel bez rádií. V pátek odpoledne to byl společný výběh s vloženou paměťovou hrou a posilováním včetně běhu v hlubokém sněhu. V sobotu odpoledne a v neděli dopoledne většina zřejmě letos již naposledy zvolila variantu běžky, v okolí chaty pro nás byla vyjeta běžecká stopa a trénovalo se po skupinách. Několik reprezentantů unavených dlouhou zimou a marným čekáním na jaro místo běžek zvolilo boty s hřeby a společně vyběhlo po místní silničce pokořit zdejší hřeben.

Na rozhodnutí šéftrenéra, koho zařadí do užšího nebo širšího reprezentačního kádru, či koho vyřadí si musí reprezentanti několik dní počkat. Na závěrečné nedělní schůzce Andriy Gomzyk oznámil, že návrh vypracuje a zašle ke schválení Radě AROB do konce tohoto týdne.