Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Ze Slovenska přivezla žákovská reprezentace čtyři medaile

Česká republika získala na 11.mistrovství Evropy žáků do 15ti let 4 medaile.
 
            V pořadí již jedenácté Mistrovství Evropy žáků do 15ti let v rádiovém orientačním běhu uspořádali slovenští pořadatelé nedaleko Prievidze v lázeňském městečku Bojnice, jehož dominantou je světoznámý zámek. Českou výpravu, v jejímž čele byli trenéři žákovské reprezentace Vlasta a Miroslav Vlachovi, tvořilo jedenáct sportovců ze čtyř oddílů a klubů: Dalibor Bakala z Liberce, Martina Dvořáková, Kateřina Bžatková, Veronika Fráňová, Václav Hrubý, Robert Polák a Jakub Šrom z Bílovic n/S, Petra Sádlová, Martin Šimáček a Pavel Hladík z Pardubic a  Anička Oplová z Chebu. Konkurenci tvořili závodníci z Ruska, Ukrajiny, Polska, Německa, Slovinska, Chorvatska, Bulharska, Maďarska, Litvy a domácího Slovenska. V kategorii M15 bylo přihlášeno 36 závodníků, v kategorii D15 pak 30 závodnic. Soutěž se skládala ze závodů jednotlivců a družstev v pásmu 3,5 MHz a 144 MHz.
            Realizační tým české žákovské reprezentace před Mistrovstvím Evropy připravil pro své svěřence tréninkové i nominační závody v poměrně členitém terénu, ale téměř horský terén nad Bojnicemi byl přece jen o něco náročnější. Navíc se běželo na vysílače polské výroby, které mají zejména v pásmu 3,5 MHz jiné zesílení signálu, na které nejsme z našich závodů zvyklí. Polovina týmu již měla zkušenosti z loňského ME, které se běželo v Čechách, druhá polovina byla na takové soutěži poprvé.
            Do místa konání, k hotelu Damona Regia, který se nachází v těsné blízkosti bojnického zámku, jsme dorazili ve čtvrtek kolem třetí hodiny odpoledne. Po ubytování následoval trénink  závodníků v zámeckých a lázeňských parcích. Pro slavnostní zahájení šampionátu byl vybrán lázeňský areál. Před lázeňskými hosty tak defilovalo jedenáct národních výprav se státními vlajkami.
            Na start pátečního závodu v pásmu 144 MHz nás pořadatelé vyvezli do vesnice pod Šutovské sedlo. Přestože v pokynech avizovali, že na samotný start se půjde od autobusu cca 700 m pěšky, zapomněli uvést více než 100 m převýšení. Startovní prostor byl schován v dolíku, od startu se vybíhalo po úbočí na hřeben nad sedlem. Před závodem jsme měli k dispozici pouze turistickou mapu v měřítku 1:50000, ale i z ní bylo poznat, že na levé straně závodního prostoru se zdvihá prudký kopec, který může tvořit odrazovou stěnu pro rádiové vlny. Trenéři předpokládali, že kontroly budou rozmístěny na obou stranách hlavního hřebenu nad Šutovským sedlem, a to na kolmo vybíhajících hříbítcích. Cíl byl odhadnut na protilehlé straně závodního prostoru, buď přímo nad Bojnicemi nebo částečně vlevo. Závodníci, kteří dostanou mapu se zákresem startu a koncové kontroly (majáku) teprve na startovní čáře, mají pouhých 5 minut na to, aby si nastudovali terén, odhadli rozmístění kontrol a určili případné postupy.
            Při tomto závodu nám příliš nepřálo počasí a technika pořadatelů. Asi dvě hodiny po startu prvního závodníka začalo poměrně vydatně pršet. Závodníci startující do deště byli proto v určité nevýhodě. Pravděpodobně v důsledku vody stékající po anténě do vysílače přestal být téměř slyšitelný vysílač č. 5, ačkoli byl od vysílače č. 1 a 3 vzdálen kolem 700 m. Náš Martin Šimáček neslyšel pětku po celou dobu, co byl na trati a nakonec doběhl do cíle bez této kontroly. Vzhledem k tomu, že jeho výsledný čas byl 42 minut, zcela jistě by bojoval o medailové pozice, pokud by tento vysílač na trati uslyšel. Nebyl ale sám, se slyšitelností měla problémy většina závodníků, a tak pětku nenašlo ani dalších osmnáct závodníků. Přestože si v cíli stěžovali, oficiální protest podala pouze Česká výprava - proti závadě vysílače č. 5 Protest, byl zčásti uznán, na dosažené uznané výsledky to ale vliv nemělo. Po prvním závodním dnu získala česká výprava stříbrnou medaili v soutěži družstev v kategorii D15 – Kateřina Bžatková, Veronika Fráňová a Anička Oplová, a bronzovou medaili v soutěži družstev v kategorii M15 – Jakub Šrom, Martin Šimáček, Pavel Hladík. Třináctiletá Kateřina Bžatková obsadila při svém prvním vystoupení na evropské scéně vynikající 4.místo.
            Pozávodní odpoledne vyplnila prohlídka zámku Bojnice. Zde právě probíhala čtyřdenní pohádková akce – divadelní  představení o Pinocchiovi, které se odehrává přímo v zámeckých komnatách. Celé vystoupení ve slovenštině trvalo hodinu a půl, což bylo zejména pro cizince, kteří nerozuměli, docela dlouhé. Ale prohlídka zámku postaveného na travertinové kupě se všem návštěvníkům velmi líbila.
            Sobotní závod v pásmu 3,5 MHz se běžel na stejné mapě. Start byl umístěn tentokrát vpravo pod hřeben, cíl byl na totožném místě jako předchozího dne.. Taktika byla stanovena následovně: vystoupat vpravo na hřeben (směrem k včerejšímu startu), najít předpokládanou náběhovou kontrolu a po hřebenu se vracet vlevo zpět do cíle, cestou posbírat kontroly v pořadí, které vyplyne ze zaměření po startu. Určený postup dodržel Jakub Šrom, a protože neměl problémy ani při dohledávkách kontrol, doběhl do cíle v překvapivém čase těsně pod 45 minut. Jeho čas nebyl až do konce závodu překonán a Kuba tak zaslouženě získal vysněný titul Mistra Evropy pro rok 2010. Ke zlaté medaili v jednotlivcích přidal ještě tým A (Jakub Šrom, Martin Šimáček, Pavel Hladík) stříbrnou medaili v soutěži družstev v kat. M15.
Ke druhému závodu nenastoupil Vašek Hrubý, který předešlý večer ulehl s teplotou 39,2°C a s bolestmi hlavy a krku.
            Česká republika získala ve slovenských Bojnicích se značně omlazeným týmem celkem 4 medaile (1x zlato, 2x stříbro, 1x bronz). Příští rok čeká na mládež 12.mistrovství Evropy nedaleko černomořského Primorska v Bulharsku.
            
                                                                                                          Miroslav Vlach
                                                                                                          trenér ŽPR
Výsledkovou listinu naleznete v podobě bulletinu č. 4
Mapa závodu v pásmu 144 MHz                   
Mapa závodu v pásmu 3,5 MHz
                                   

Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM