Aktuální soutěže

26.–30. 7.2017
Nominační soustředění státní sportovní reprezentace (Jižní Morava)

Kalendář

Červenec - 2017
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Vzkazovník

Marcela Šrůtová [03.07.2017 16:40:52]
Po 2m se uzavírá medailová statistika ziskem dvou zlatých a bronzu. Za barvy ČR zabojovala výborně děvčata - Bětka Sobotová je mistryní světa a D14 mají druhé zlato v družstvech (žádné jiné D14 než z Česka na nejvyšší stupínek si nestouply). Bronz patří dorostenkám D16.

I když se klukům na 2m medailově nezadařilo, tak další super výsledky na velkou bednu TOP-6 udělali 4. Lenka Marešová (D14), 5. Tomáš Ráliš (M14) a Daniela Trpáková (D16) a 6. Johana Klecová (D14). Do TOP-desítky se ještě svými časy vešly 7. Petra Liďáková a 9. Markéta Střítecká.

Všech 18 dívek a kluků bojovalo za tým CZECH a odváží si celkem 13 medailí (6-3-4).
Gratuluji a těším se na ukázku cenných kovů na 5D.
Dagmar Skřivanová [02.07.2017 22:35:19]
Gratulace na Slovensko všem medailistům. Sledujeme výsledky i online vysílání a držíme
palce.
Marcela Šrůtová [02.07.2017 11:44:02]
Gratulace na Slovensko.
České výpravě to dneska cinklo 3x - mistryní světa se stala Johanka Klecová (D14), vícemistryní se stříbrem na krku je Alžběta Sobotová (D14) a bronz do Čech putuje díky Daniele Trpákové (D16).
Na velkou bednu by se skvělými výkony vešli ještě 5. Barbora Jirásková a děleným 6.místem Jakub Křen a Vilém Hrubý.
V TOP-10 máme na další 3 umístění: 7. Jan Trpáka, 8. Samuel Svatek, 10. Daniel Svatek.
Držíme palce do zítřejšího posledního závodu.
Dvoumetr měří a Češi tomu věří !!!

Aktuálně

Mistrovství ČR v nočním ROB a na krátké trati 2m (Tesák — HNJ)

Klubovní PaTesátka, takový byl název trojzávodu ROB, který uspořádal oddíl Radioklub OK2KYZ (HNJ) ve dnech 19.–21. 5. na Tesáku.


Poděkování v první řadě patří za vstřícnost, kdy se tento malý oddíl rozhodl uspořádat v náhradním termínu Mistrovství ČR v nočním ROB (původní na začátku dubna zrušeno — závod nepovolil majitelů lesů).


Díky delšímu dni bylo třeba posunout noční start až na 22:15 (dle pravidel ROB nejdříve 2 hodiny po západu slunce) — na tuto hodinu stihli do Hostýnských vrchů dorazit i vzdálenější zájemci o noční MČR. Na start se postavilo ale pouze 30 závodníků, kteří se nezalekli toho, že se letošní mistrovství běželo na méně tradičním dvoumetru.


Všechny tři závody se odehrávaly v těsném okolí centra soutěže — chaty pod Tesákem, na start a z cíle se chodilo pěšky. Pořadatel se bohužel nevyvaroval drobných i větších chyb, většinou plynoucím z menších organizačních zkušeností rozhodčích i pomocníků, které ale bohužel zaznamenala většina účastníků akce (neoznačení cesty na start, včasné nevyvěšení startovní listiny, dosud nezveřejněné oficiální výsledky, nevyřešení protestu z nočního závodu atd.). Přes tyto nedostatky se závodní tratě vesměs líbily a pořadatelům patří dík za uspořádání náročné třídenní akce.


Mistry ČR v nočním ROB se stali:
D20 — Byrdy Urszula (Polsko)
D35 — Ludmila Ondrouchová (GBM)
D50 — Marcela Šrůtová (ASP)
D60 — Alenka Pátková (DCH)
M19 — Martin Kinc (GBM)
M20 — Jakub Lněnička (FPA)
M40 — Antonín Šindelka (GBM)
M50 — Jiří Mareček (GBM)
M60 — Martin Jelínek (ASP)


Mistry ČR na krátké trati (144 MHz) se stali:
D12 — Gillarová Laura (DCH)
D14 — Sobotová Alžběta (AFK)
D16 — Stárková Kateřina (DCH)
D19 — Chmelařová Anna (ASP)
D20 — Šimečková Barbora (Slovensko)
D35 — Fučíková Hana (GAP)
D50 — Šimečková Anna (Slovensko)
D60 — Omová Jana (FTU)
M12 — Král Petr (DCH)
M14 — Nosál Michal (Slovensko)
M16 — Křen Jakub (FPA)
M19 — Matoušek Dalibor (AFK)
M20 — Fučík Karel (GAP)
M40 — Jurčík Peter (Slovensko)
M50 — Milanovský Zbyšek (BKA)
M60 — Baxa Jaromír (ELB)
M70 — Jirásek Jaroslav (DCH)


Za oba šampionáty se rozdělovalo celkem 70 medailí o které se podělili závodníci 12 českých oddílů s kolegy ze Slovenska a Polska. Největší sbírka tradičně putuje do Radiosportu Bílovice — 21 cenných kovů, na počet zlatých ale zvítězila Radioelektronika Cheb

 

DCH 12 5-5-2
GBM 21 4-6-11
Slovensko 6 4-0-2
ASP 8 3-2-3
FPA 7 2-4-1
AFK 4 2-1-1
GAP 2 2-0-0
ELB 2 1-1-0
FTU 2 1-1-0
BKA 2 1-0-1
Polsko 1 1-0-0
FCS 1 0-1-0
HKR 1 0-1-0
GNM 1 0-0-1


Protokol soutěže a oficiální výsledky si můžete prohlédnout zde.
Na jejich základě také spočítán zatím neoficiální průběžný žebříček ŽDR a veteránský nominační žebříček (bez průměrů).


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM