Aktuální soutěže

23.–25. 6.2017
Mistrovství Polska (Bolek & Lolek Cup) — Bielsko-Biala
24. 6.2017
VČO Mistrovská soutěž II.st — 80m

Kalendář

Červen - 2017
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Vzkazovník

Jan Peřina [12.06.2017 13:17:18]
Ahoj, prosím nenašel někdo z Vás po závodech na Tesáku 19.-21.5. běžecké černé, tenké tříčtvrteční kalhoty pod kolena? Moc díky Honza Peřina
Jiří Mička [03.06.2017 12:26:05]
Oprava: odkaz je www.ok2kyz.cz.
Jiří Mička [03.06.2017 12:20:23]
Oficiální výsledky MČR na Tesáku jsou zveřejněny na www.ok2kyz.cz.

Aktuálně

Mistrovství ČR v nočním ROB a na krátké trati 2m (Tesák — HNJ)

Klubovní PaTesátka, takový byl název trojzávodu ROB, který uspořádal oddíl Radioklub OK2KYZ (HNJ) ve dnech 19.–21. 5. na Tesáku.


Poděkování v první řadě patří za vstřícnost, kdy se tento malý oddíl rozhodl uspořádat v náhradním termínu Mistrovství ČR v nočním ROB (původní na začátku dubna zrušeno — závod nepovolil majitelů lesů).


Díky delšímu dni bylo třeba posunout noční start až na 22:15 (dle pravidel ROB nejdříve 2 hodiny po západu slunce) — na tuto hodinu stihli do Hostýnských vrchů dorazit i vzdálenější zájemci o noční MČR. Na start se postavilo ale pouze 30 závodníků, kteří se nezalekli toho, že se letošní mistrovství běželo na méně tradičním dvoumetru.


Všechny tři závody se odehrávaly v těsném okolí centra soutěže — chaty pod Tesákem, na start a z cíle se chodilo pěšky. Pořadatel se bohužel nevyvaroval drobných i větších chyb, většinou plynoucím z menších organizačních zkušeností rozhodčích i pomocníků, které ale bohužel zaznamenala většina účastníků akce (neoznačení cesty na start, včasné nevyvěšení startovní listiny, dosud nezveřejněné oficiální výsledky, nevyřešení protestu z nočního závodu atd.). Přes tyto nedostatky se závodní tratě vesměs líbily a pořadatelům patří dík za uspořádání náročné třídenní akce.


Mistry ČR v nočním ROB se stali:
D20 — Byrdy Urszula (Polsko)
D35 — Ludmila Ondrouchová (GBM)
D50 — Marcela Šrůtová (ASP)
D60 — Alenka Pátková (DCH)
M19 — Martin Kinc (GBM)
M20 — Jakub Lněnička (FPA)
M40 — Antonín Šindelka (GBM)
M50 — Jiří Mareček (GBM)
M60 — Martin Jelínek (ASP)


Mistry ČR na krátké trati (144 MHz) se stali:
D12 — Gillarová Laura (DCH)
D14 — Sobotová Alžběta (AFK)
D16 — Stárková Kateřina (DCH)
D19 — Chmelařová Anna (ASP)
D20 — Šimečková Barbora (Slovensko)
D35 — Fučíková Hana (GAP)
D50 — Šimečková Anna (Slovensko)
D60 — Omová Jana (FTU)
M12 — Král Petr (DCH)
M14 — Nosál Michal (Slovensko)
M16 — Křen Jakub (FPA)
M19 — Matoušek Dalibor (AFK)
M20 — Fučík Karel (GAP)
M40 — Jurčík Peter (Slovensko)
M50 — Milanovský Zbyšek (BKA)
M60 — Baxa Jaromír (ELB)
M70 — Jirásek Jaroslav (DCH)


Za oba šampionáty se rozdělovalo celkem 70 medailí o které se podělili závodníci 12 českých oddílů s kolegy ze Slovenska a Polska. Největší sbírka tradičně putuje do Radiosportu Bílovice — 21 cenných kovů, na počet zlatých ale zvítězila Radioelektronika Cheb

 

DCH 12 5-5-2
GBM 21 4-6-11
Slovensko 6 4-0-2
ASP 8 3-2-3
FPA 7 2-4-1
AFK 4 2-1-1
GAP 2 2-0-0
ELB 2 1-1-0
FTU 2 1-1-0
BKA 2 1-0-1
Polsko 1 1-0-0
FCS 1 0-1-0
HKR 1 0-1-0
GNM 1 0-0-1


Protokol soutěže a oficiální výsledky si můžete prohlédnout zde.
Na jejich základě také spočítán zatím neoficiální průběžný žebříček ŽDR a veteránský nominační žebříček (bez průměrů).


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM