Aktuální soutěže

28.–31. 3.2024
Tréninkové velikonoční soustředění SCM
28.–31. 3.2024
Okresní přebor Brno-venkov KT 80+2m, klasika 80+2m (Tour de Brno)

Kalendář

Březen - 2024
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Vzkazovník

Nečik [17.12.2023 19:12:39]
pozvánka do fotogalerie na nové obrázky z Bílovic https://eu.zonerama.com/FotoNecik/1234646
Matěj Šafář [09.11.2023 21:05:16]
Ahoj, s Michalem všechny srdečně zveme na letošní ročník Praha-Lišky, který se bude konat v sobotu 2. prosince! Odkaz na propozice je zde:
https://drive.google.com/file/d/1X-eTWiUcDEJ12G8dZl0DLJB6KZ3j9wZe/view?usp=sharing
Na všechny se budeme těšit!
Ladislav Schejbal [16.10.2023 19:12:35]
V casopise Prakticka elektronika 10/23 je nekolika strankovy clanek od Štemberka,
Jak se honila liška s. 35 o zacatcich do dnesniho dne. Jsou tam i zajimave fotografie techniky a zavodniku.
I s MS 2023.
Lada Cheb.

Aktuálně

Podporuje nás...


NSA.  pravidelně podporuje náš sport prostřednictvím dotačních programů
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Mezinárodní mistrovství Litvy

Po několika letech se reprezentanti opět vydali na mezinárodní závody ROB na Litvu. Důvody k dodatečnému zařazení do kalendáře akcí reprezentace byly tři: zejména mladí junioři musí získávat zkušenosti na zahraničních závodech, Litva pořádá v příštím roce Mistrovství Evropy a v jiném okolním státě se ve vhodném termínu neběžel žádný větší závod ROB.


21. července večer vyrazila na cestu dlouhou přes 1000 kilometrů dvě plně obsazená auta a v nich 17 českých závodníků s doprovodem. Jejich cílem bylo městečko Bezdonys nedaleko Vilniusu. Po bezproblémovém nočním přejezdu nás uvítal přívětivý penzion a po krátkém odpočinku jsme společně s dalšími závodníky odjeli na start prvního závodu — FOXORINGU. Prvním překvapením bylo, že kolona aut je vedena po prašných lesních cestách a ke slibovanému nedalekému prostoru jsme jeli 12 km lesem (zpět jsme si už našli cestu po asfaltu s poloviční vzdáleností). Na startu vládl mírný chaos, ne každý byl odstartován ve správné minutě a některým musely být dokresleny mapy. Bylo vidět, že pořádá jeden z malých litevských oddílů a jak nám prozradili, jsou zvyklí běhat pouze klasiky. Takže foxoring a sprint měl zde premiéru. Bohužel ani na trati vše nefungovalo na 100 % — jedna kontrola byla postavena pozdě, další nebyla téměř slyšet. Podivili jsme se i měřítku mapy 1:12500. Českou výpravu nemohlo nic rozhodit — přijeli jsme hlavně kvůli průzkumu terénu, který očekáváme podobný pro příští ME a potrénovat na místních vysílačích. Závod ve foxoringu vyhráli M19 Martin Kinc, M20 Ondřej Šimáček a D20 Alžběta Léharová.



Další den (v sobotu) se startovní pole rozrostlo z 37 na 52 závodníků ze 4 států (Litva, ČR, Polsko, Moldávie). Vítězství si zopakovali Martin Kinc a Ondra Šimáček, ale v ženských kategoriích na nejvyšší stupínek dosáhly polka Deptulska (D19), moldavanka Fedorina (D20) a litevka Užijene (D50). V poledne nebylo moc času na oběd a odpočinek, všichni se přesunuli znovu k místnímu jezeru na start sprintu. K našemu překvapení byl v prostoru nainstalovaný nějaký vysílač a my se dohadovali jestli zde bude cíl nebo divácká kontrola. Na start se odcházelo pěšky, žádný cílový transparent jsme u parkoviště neviděli. Že to opravdu bylo "divácké S" jsme každý zjistili až na startu při pohledu do mapy. Z vítězství ve sprintu se radovalo 6 českých závodníků — více jich ani být nemohlo, obsadili jsme místa v 6 kategoriích. V juniorech urval zlatou medaili Vojta Bžatek, potřetí zvítězil v mužích Ondřej Šimáček, v ženách nejrychleji sprintovala Kateřina Bžatková (D19) a Alžběta Léharová (D20), první zlatou si vyběhli i veteráni Michal Klíž (M40) a Dagmar Skřivanová (D50). Jako odměnu jsme naší výpravě naordinovali večerní procházku po historické části Vilniusu, během níž jsme stihli na pěkné vyhlídce udělat i rozbory dnešních tratí.


Třetím a posledním dnem pobytu byla neděle s dopoledním závodem v pásmu 3,5 MHz na klasické trati. Trať byla zajímavě postavená a bylo třeba hned na počátku se rozhodnout z které strany začít a jestli jít do risku nebo nikoli. Při pohledu do mapy v cíli a při vyhodnocení výsledných časů závodníci zjistili, že se některým riskovat vyplatilo. Kdo začal na vysílači č. 4, tak mohl ušetřit jak vzdálenost, tak cenné minutky. Pět zlatých medailí pro českou výpravu vyběhli: M19 Martin Šimáček, M20 Jakub Šrom, D19 Katka Bžatková, D20 Alžběta Léharová a D50 Dagmar Skřivanová. Kromě medailí a diplomů pro jednotlivce připravil pořadatel i koš sladkých odměn pro nejúspěšnější tým, kterým se samozřejmě stali ČEŠI!!!


Výsledky (PDF).


Pořadatelé závodů byli milí a vstřícní, stejně tak i majitelé penzionu a restaurace. Všechny potěšilo v jakém počtu přijeli Češi na jejich mistrovství. I přes menší konkurenci v jednotlivých kategoriích jsme si pěkně zaběhali a získali řadu poznatků z terénu, který nás čeká v příštím roce na evropském šampionátu — závodit se bude také v okolí Vilniusu, i když na jiném místě.


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM