Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

AKÁDA 2015

Tento víkend proběhlo Akademické mistrovství republiky. Letos byla řada na brněnském oddíle. Původní záměr byl mapa Babylon, kam závodníci nebyli puštěni pro velké polomy. Centrum soutěže pořadatel tedy zvolil v ZŠ v Bílovicích nad Svitavou. Síly přijelo poměřit cirka 20 současných a 25 bývalých či budoucích akademiků. Oba závody se běžely na mapě Praskavice, která byla nově zrevidována a je hned vedle Bílovic, co by kamenem dohodil, aneb 2 kilometry na start došel. Ten, kdo by myslel, že se jedná o náhradní variantu a pochyboval při pohledu na mapu A4 v desítce, že zde dva kloudné závody udělat nepůjde, by se šeredně mýlil. Proč? Jednak té hnědé barvy ve tvaru vrstevnic tam bylo fakt až moc. Za druhé stavitel Hroudýs připravil velice pěkné a zajímavé tratě! V sobotu se běžela osmdesátka. Dámy měly pořadí jasné. Někteří pánové si tam nechali trojku a místo toho, aby ze čtyřky mazali po magistrále na dvojku, se museli vracet na trojku. Kdo se pak vyškrábal roklinou na pětku, měl vyhráno. Jen spadl do cíle a už ho čekala zasloužená buchta na zahradě u Hažmuků. Ano, jeden postup vedl krapet mimo mapu, trojka byla v luxusním bordelu a čtyřka byla na kraji mapy, ale jednalo se o velmi pěknou a záživnou trat. Akademickými mistry se stali Bětka Léharová, která vyhrála jasně, a v mužích Kuba Šrom, který těsně předběhl Ondru Šimáčka. A jak se večer tmelila akademická robácká společnost? Nastala panika, že U Ševčíků brzo zavřou, tak se valná většina vydala vlakem do Brna. Ve zkratce — procházka, hledání fleku, pivo, rum, pivo, fotbálek, pivo, zelená, rum, pivo a ve dvě noční bus do spacáku. Druhý den unavenou inteligenci čekal dvoumetr. Kdo nezapomněl prvky v tělocvičně, ten bodoval! Určitě to nebyla nuda, tentokrát se trať obíhala zleva. Bylo zde více variant v druhé polovině tratě. Bětka a Kuba opět vyhráli a utrhli si akademický double. Ondra udělal hodně lidem radost, protože kdy urvat skalp úřadujícího mistra Evropy? No přece v neděli na akádě! Pak už jen zasloužený obídek, ředitelka Míša Marečková to vyhlásila, Balů pochválil a hurá zase domů, do postelí, do škol a vůbec… Pořadatelům patří velké díky a za rok v Liberci 3x nazdar! Při pohledu na zničené a zablácené akademiky je třeba smeknout před dětmi z Bílovic, kteří v tomto terénu absolvují tréninky.