Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

PRÁZDNINY = ROB SOUSTŘEDĚNÍ

Rada AROB podpořila řadu svých oddílů a na základě podaných žádostí o granty jim přidělila dotace, které mohly vyčerpat na soustředění. Více než 100 dětí trávilo část prázdnin na některém oddílovém soustředění nebo táboře zaměřeném na rádiový orientační běh.ASP + FPA + FCS = 7.–12. 7. 2015

Společné letní soustředění Radioklub OK1KYP Praha SZTM ROB Pardubice a ROB Česká Skalice

Tradiční společné soustředění proběhlo pro nás v netradičním termínu — na začátku července. Zkušenější závodníci a vedoucí přejížděli na akci rovnou z vícedenních závodů, nejmladší účastníky přivezli rodiče v úterý v podvečer přímo do rekreačního střediska ATHENA v obci SUCHÝ u Boskovic. Letos opět probíhal dělený ROB program, do kterého byly děti rozřazeny podle zkušeností, které zatím nasbíraly. Počet účastníků dosáhl čísla 40, z toho 22 mládežníků. Díky aktivní účasti dospělých jsme se mohli plně věnovat 10 začátečníkům, pro které byly speciální tréninky různých hvězdic, postupek a linií s doprovodem a to jak s přijímači ROB, tak jen s orienťáckou mapou. Pro druhou a třetí skupinu (6+6 závodníků) vymýšleli speciální tréninky hlavně Jitka a Jarda. Nechtěli jsme primárně „běhat závody“, ale něco nového děti naučit. Obě skupiny „pokročilých“ si mohly v klidu vyzkoušet a naučit se zákresy do mapy, náběhy do prostoru kontrol a dohledávky na azimut, ale také zlepšit práci s mapou a buzolou. I když bylo soustředění jenom pětidenní, tak zbyl čas na půldenní výlet na Boskovický hrad a návštěvu věže městské radnice. Po večerech organizovala hlavně Leona společné velmi úspěšné „blbo-hrátky“. Radost nám udělal zájem mladých dospěláků Ondry, Dana, Adama a Košíka, kteří se velmi aktivně zapojili do práce s dětmi i pomohli s přípravou programu.

<Marcela Šrůtová>

ETE + ELB + AFK + BKA = 22.–28. 8. 2015

Společné letní soustředění AVZO Doubravka Teplice, SZTM ROB Liberec , Foxklub Praha a Pionýr Kamýk n.Vlt.

Každoroční letní oddílové soustředění se letos jako loni konalo v Kytlici. Začátek soustředění se kryl s právě končícím ME2015 v Mariánských lázních, a tak část účastníků dorazila později. Hlavním programem byly dopolední krátké tréninkové závody zaměřené na zdokonalování zaměřovací techniky a volbu správného pořadí a odpolední regulérní závody 2. a 3. stupně. Dopolední tréninkové závody se dělily na ty pro nejmladší účastníky a náročnější pro pokročilejší účastníky. Do dopoledních závodů byl dvakrát zařazen i štafetový závod pro zapojení těch nejmladších i nejzkušenějších s možností domlouvání taktiky v rámci štafety. Při odpoledních závodech byl kladen důraz na závody v pásmu 2m, kde byl využit velmi členitý terén okolí. V podvečer se trénovalo chování přijímačů v blízkosti vysílače i s velkým výkonem. Některé oddíly využily čas k opravě oddílové techniky. Ve volném dni se uskutečnil výlet do skal Českosaského Švýcarska, a to do Kyjovského údolí podél říčky Křinice až k hranicím SRN. Poslední závod foxoring se uskutečnil ve čtvrtek odpoledne a opět byla využita celá mapa. V pátek po snídani následovalo hromadné focení a pak už jen odjezd domů.

<Jaromír Baxa>

DCH = 7.–12. 7. 2015

Letní tábor RADIOELEKTRONIKA Cheb

Část účastníků přejížděla rovnou z Jevíčka, mladší část pak přijela z domova. Absolvovali jsme tréninky v orientačním běhu, v pásmu 80 a 2 m, hráli na hledače diamantů v Austrálii (a našli jsme jich hodně). Počasí mnoho nepřálo, po prvotních vedrech se 8. 7. ochladilo a ani jsme se nebyli koupat. Celkem se zúčastnilo 7 dospělých a 22 dětí ve věku od 5ti do 17ti let.

<Miroslav Vlach>

GBM = 23.–30. 2015

Letní soustředění RADIOSPORT Bílovice

Na Bílovickém soustředění v Jedovnici se počet účastníků průběžně měnil podle toho, jak kdo měl čas a dovolenou. Vystřídalo se zde 56 účastníků a to nejen z oddílu GBM. Z tohoto počtu bylo 29 dětí. Zatímco nejmladší Markétce jsou 4 měsíce, tak nejstarší účastník přijel až z Polska a byl jím Ryszard Bykowski (79 let). Nejexotičtějšími pak byli 3 radioamatéři z Ománu, kteří původně přijeli jen na pozorování, ale několikrát se proběhli i po lese. Protože letos měli po vrcholných Evropských závodech mladí i starší, tak byl program zaměřen spíš na rozběhání dětiček po prázdninách a před MČR (na mistrák se z oddílu chystá více než 50 členů ! V programu nechyběly klasiky, krátká dlouhá, dlouhá krátká, sprinty OB i ROB, štafety, noční OB i ROB, olympiáda v netradičních sportech, taktické rozbory, které tentokrát přímo vzorně vedli naši juniorští reprezentanti a každodenní hrané večerníčky, které vyvrcholily u zakončovacího sobotního táboráku (příklad zde v TXT a videoukázka na www.jakubsrom.cz).

<Jiří Mareček>

FSY = 2.–8. 7. 2015

Prázdninové soustředění ROB SVITAVY

Oddílové týdenní soustředění proběhlo v Radči – Úpici. Čtyři vedoucí připravili program pro 7 přítomných dětí. Protože se jednalo převážně o ROB začátečníky, tak bylo třeba začít opravdu od začátku. První dny se všichni seznámili s technikou ROB, učili se ladit, rozlišovat signály vysílačů, zaměřovat a také základy pravidel ROB. Poté následovalo seznámení s mapou a mapovými značkami. Přes dohledávky vysílačů pokračovalo soustředění až k tréninkovému závodu na malé vysílače. Letní program zpestřilo několik společných výletů, např. po stopách bitvy u Trutnova nebo návštěva ekofarmy, večerní hry i posezení u táboráku.


<Jiří Janků>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM