Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu – Korea 2008

Česká reprezentace se vrátila ze 14. mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu se ziskem 17 medailí, z toho 6 zlatých, 8 stříbrných a 3 bronzových. Individuálními Mistry světa se stali Veronika Krčálová a Michaela Omová v kategorii žen, v mužích si další zlato do sbírky přidal Karel Fučík. Družstvo žen se rovněž stalo dvojnásobnými držitelkami zlatých medailí, poslední zlato přidali v družstvech muži.
Mistrovství se na asijský kontinent vrátilo po osmi letech. Centrum soutěže jižně od Soulu se stalo město Hwaseong. Soutěže se zúčastnilo celkem 26 zemí z Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie, dva státy vyslaly své pozorovatele (Malajsie a Thajsko).
Po zkušenostech z Číny se očekával velice špatně prostupný les a vysoké teploty. Překvapivě největší problémy závodníkům činila rýžová pole v prvním závodě a kontroly ukryté v hustém porostu, což zvyšovalo prvek náhody při dohledávce. Mapa rovněž obsahovala řadu nepřesností a tak zejména při doběhu do cíle museli borci místo cesty běžet po obtížně schůdných okrajích rýžových políček.
Česká reprezentace získala v pásmu 144 MHz čtyři medaile, když Veronika Krčálová zvítězila o tři minuty v kategorii D21 ženy. Další individuální medaili se již nepodařilo vyběhnout, a tak jsme se museli spokojit s prvním, druhým a třetím místem v soutěži družstev (ženy-juniorky-veteránky nad 50 let). Zcela bez medailí vyšli z tohoto závodu mužské kategorie, nejlepší z mužů Karel Fučík doběhl osmý a Marek Mysliveček v juniorech na 5.místě.
Druhý závod v pásmu 3,5 MHz se běžel ve velmi členitém terénu a závodníci nastoupali poměrně dost výškových metrů. Obavu vzbuzovala i mapa, která měla rozměry přesahující formát A3 a měřítko 1:15000. Jestliže se na dvoumetru nedařilo, pak závod na osmdesátce se stal v seniorských kategoriích záležitostí českých borců. V kategorii mužů se na prvních třech místech umístili Karel Fučík, Martin Baier a Jakub Oma a nechali za sebou celý svět. V kategorii žen zvítězila Michaela Omová, druhá doběhla Veronika Krčálová. Další dvě stříbrné přidali sourozenci Marek a Zuzana Myslivečkovi v juniorských kategoriích. V soutěži družstev pak Česko získalo dvě zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili, s bramborovou se museli spokojit veteráni do 40ti let.

Ziskem šesti zlatých, osmi stříbrných a třech bronzových medailí se Česká republika umístila na třetím místě za Ruskem a Ukrajinou, medaile ze 14 světového šampionátu si odvezlo celkem 14 zemí. Výsledky najdete na www.2008ardf.org anebo jako PDF ke stažení.