Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Podzimní soustředění ŽDR

Podzimní prázdniny tráví téměř již tradičně výběr žáků a dorostenců společně na posledním ROB soustředění. Juraj Turský po loňských dobrých zkušenostech zvolil opět kemp Stříbrný rybník u Hradce Králové. Zájem o účast na akci ŽDR byl velký — na místo dorazilo 30 kluků a holek z 9 různých oddílů (AFK, ASP,DCH, ELB, ETE, FPA, FCS, FCL, GBM). Po odchodu silného ročníku 1998 do juniorské kategorie sáhl trenér po mladší žácích. Kategorii M14 tak doplnilo 7 závodníků ročníku 2002–2003, u děvčat D14 se objevily 3 nové tváře, z nichž nejmladší Bětce je pouhých 9 let.


A jaké vlastně soustředění bylo? Přívlastky to lze vyjádřit: mrazivé počasí, vyhřívané chatky, podzimní les, zajímavé dvoumetry, rychlé osmdesátky, orientační závody, nové zkušenosti, večerní sezení, skupinové hry, sehraný realizační tým, výborná parta...


A co jsme ve skutečnosti stihli natrénovat? První dopoledne prověřilo zlepšení fyzické zdatnosti při běžeckém testu v terénu (stejný okruh jako v loňském roce) a následný trénink orienťáku ukázal rozdílné znalosti mapy. Při odpolední 2m klasice někoho překvapil počet vysílačů, kluci M16 vyhledávali 5 kontrol a do této kategorie byli zařazeni již i ti, kteří se dorostenci stanou teprve po Novém roce. Druhý den dopoledne opět k velkému potěšení všech se šlo na 2m — tentokráte ale se zkrácenými relacemi. V předchozím večerním sezení jsme důkladně probrali všechny záludnosti 2m a každý dostal zopakovat si před závodem chyby, které udělal v sobotu a celý závod myslet na to, jak se jich vyvarovat. Po trati se vždy pohybovali trenéři, kteří sledovali pohyb všech, někdy i natáčeli a tak večer bylo co rozebírat. Další dva tréninky byly obdobného charakteru, ale s jinými přijímači. Po klasické 80tce v neděli odpoledne následovaly v pondělí zkrácené relace s dalším speciálním úkolem — běžet celý závod a pokud možno se nikde nezastavovat. Loňské úspěšné nedělní odpoledne se letos opět opakovalo — hry a soutěže ve skupinkách, a to jak s mapou, tak s přijímači nebo speciálními pomůckami jako je frisbee nebo vietnamský badminton. Největší úspěch ale mělo večerní divadelní představení, kdy 3 skupinky nacvičili scénky na téma Pitný režim, ROBácká pohádka a Setkání v lese. Před úterním odjezdem jsme stihli další 2 tréninkové fáze — dvoukolový sprint a klasický orienťák.


Deset nováčků zapadlo mezi dvacet zkušenějších borců a všichni společně získali řadu nových podnětů na dlouhou zimu. Věřím, že řada z hlavně starších závodníků si stanovila příslušně vysoký cíl pro příští sezonu a v průběhu zimního období bude na sobě pracovat, aby na jaře ukázali, co v nich skutečně je.


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM