V týdnu od 14. do 23. března se konalo letošní druhé soustředění reprezentace. Centrem bylo středisko Sklárna, které se nachází v lesích nedaleko Žihle. Ubytování v nově zrekonstruované části budovy bylo příjemnou změnou oproti předešlým akcím v tomto místě.
Postupně se během týdne vystřídalo na soustředění kolem dvaceti reprezentantů z řad juniorů a dospělých. Někteří využili možnosti prodloužených víkendů, jiní se nezalekli devítidenního soustředění a absolvovali ho celé. Navíc na druhý prodloužený víkend dorazila žákovská přípravka, takže počet účastníků ještě narostl.
V posledních letech se už téměř stalo zvykem, že se na jarním soustředění běhá ve sněhu. To se letos díky mírné zimě nestalo, což usnadnilo tréninky i ušetřilo síly. Počasí bylo zpočátku zatažené, mírně deštivé, v polovině týdne se přehouplo na teplé, téměř letní, ale na konci se opět zkazilo. Netradičně bylo na začátek soustředění zařazeno měření atletického limitu na dráze v Karlovicích. Díky tomu mohli reprezentanti zjistit, jak na tom po zimě jsou fyzicky a pokusit se o zisk prvních bodů do nominačního žebříčku na letošní MS. V neděli následoval tradiční kros a poté se již všichni vrhli plně do pilování techniky s rádii.
Program byl podobný předešlým rokům. Dopoledne většinou klasika nebo jiný delší trénink na budování fyzičky, odpoledne trénink techničtější k nasbírání počtu kontrol a zkušeností. Tvrdé tréninky se zákonitě nemohly obejít bez odpočinku. O regeneraci se starali naši skvělí fyzioterapeuti Kája a Vláďa. Našel se i čas na návštěvu bazénu v Plzni. Večerní program skýtal rozbory tréninků z uplynulého dne, a jak už bylo řečeno, masáže a regeneraci. Po příjezdu žákovské a dorostenecké reprezentace se konaly společné schůze. Tím se sice čas rozborů prodloužil, ale věřím, že to pro všechny (a především pak pro mladší účastníky) bylo velmi přínosné. Stejně tak, jako sobotní trénink stínování.
|
|
|
|
<foto Nečík>
|
Celé soustředění završil nedělní pětiboj. Ten se skládal z 80 a 2M s třemi kontrolami na minutové relace, jednokolového osmdesátkového sprintu, foxoringu o pěti kontrolách a deseti-kontrolového OB sprintu v komplexu budov Sklárny. Kdo by čekal lehký trénink na závěr, ten by se šeredně zmýlil. Závod absolvovaný se všemi kontrolami znamenal přinejmenším deset kilometrů v nohou. Po obědě následovala už jen krátká schůze na shrnutí a vyhodnocení celého soustředění, sečtení kilometrů a nalezených kontrol.
<BeLe>
V letošním roce byli do ŽDR zařazeni další nováčkové - v kategorii M16 je to Josef Paul (ETE) a v kategorii M14 Filip Šebek (FPA) a Vilém Hrubý (GBM - na společné fotografii z hvězdice)
O akci si take můžete přečíst na webu oddílu DCH v článku od Charloty Svatkové, tj. jak to viděl účastník z řad ŽDR.
<doplnila MŠ>