Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Školení trenérů dětí

V sobotu 8. února pořádal Český atletický svaz jednodenní školení "Trenérů atletických přípravek," kterého se zúčastnili také 4 trenéři dětí z Asociace ROB (ASP — Marcela Šrůtová, AFK — Martina a Barbora Matouškovy, FPA — Juraj Turský). Celodenní program byl rozdělen do několika bloků — nejprve teorie na učebně, poté praktická část v lesoparku Hostivař, po obědě teoreticko-praktická část v dětské tělocvičně a na závěr opět venkovní hry na louce. Zajímavé bylo seznámení s různými pomůckami, které využívají atleti pro trénink svých svěřenců od nejútlejšího věku až po starší žáky a hlavně bylo třeba vše si otestovat v praxi. Účastníci soustředění ještě museli odevzdat krátkou písemnou seminární práci a pak obdrželi certifikát "Trenér atletické přípravky."


V neděli 9. února navázalo odpolední školení "Atletika hrou." Téměř 5 hodin bylo věnováno organizaci různých her v tělocvičně, seznámení s tradičními i netradičními pomůckami, výuce nácviku správného provedení např. kotoulu nebo přeskoku atd. Mezi 30 účastníky měla AROB opět několik trenérů. Své nově nabité sobotní vědomosti si přišly rozšířit Marcela, Martina a Bára ke kterým se přidala Eliška Voráčková a Pavla Šrůtová z ASP. Celé školení bylo dobrou inspirací, jak zpestřit svým svěřencům dlouhé zimní měsíce tréninků v tělocvičně.


Eliška Kuncová absolvovala druhou část semináře trenérů T2 organizovanou ČSOS 14.–15. 2. na Velkém Semerinku (první seminář proběhl v prosinci). Náplní školení byla stavba tréninkového plánu a rozvoj pohybových schopností, speciální mapová příprava a přednáška o fyzickém a psychickém přetížení v OB. Praktická část se odehrála v tělocvičně se zaměřením na běžecké a pohybové dovednosti a závěr byl věnován přednášce k využití techniky pro vyhodnocení tréninku OB. Po odevzdání závěrečné práce získá II.trenérskou třídu v orientační běhu.


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM