Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

...školení, Školení, ŠKOLENÍ...

TRENÉRSKÉ SEMINÁŘE


V sobotu 7. prosince proběhlo letošní již druhé setkání trenérů a rozhodčích ROB - tentokráte ve Svitavách. Od ranních do pozdních odpoledních hodin si doplňovalo nebo osvěžovalo své vědomosti 35 členů Asociace ROB.


V prvním bloku si připravila prezentaci Veronika Krčálová a Andrej Gomzyk a přítomní trenéři si pilně zapisovali, jak mohou zpestřit tréninky svých svěřenců o "Speciální tréninky ROB". V závěru byli požádáni zkušení trenéři, aby se podělili o případné další formy tréninků a zaslali je k doplnění prezentace. Rada AROB v příštím roce připravuje vydání metodického materiálu na toto téma.


Školení pokračovalo tří hodinovou přednáškou Marka Tomšů ze Školy resuscitace o poskytování první pomoci. O praktické vyzkoušení masáže srdce byl mezi účastníky velký zájem, stejně jako o další ukázky ošetřování úrazů, s nimiž se můžeme setkat na akcích ROB i v běžném životě.


Závěrečná hodina semináře byla věnována rekapitulaci výsledků českých reprezentantů na Mistrovství Evropy v Polsku i žáků v ČR, rozborům stavba tratí i poznatkům pořadatelů ze soutěží Národního žebříčku.


(fotky)


EXTERNÍ ŠKOLENÍ TRENÉRU


Kromě semináře ROB organizovaného Asociací ROB reagovali trenéři z oddílů na výzvu a zúčastnili se několika podzimních externích školení.V říjnu na FTVS UK Praha absolvovala dvoudenní seminář "Sportovní příprava dětí" Eliška Kuncová (DCH) a Leona Soukupová (ASP). Kratšího jednodenního listopadového semináře "Sportovní talent - výběr a rozvoj" také na FTVS UK se zúčastnili 4 trenéři z oddílů ASP a FPA (Juraj Turský, Marcela Šrůtová, Dagmar Skřivanová a Lucie Zachová). Dvě přednášky na téma "Boj proti dopingu ve sportu" zorganizovala Česká unie sportu (ČUS), AROB zde zastupovali Miroslav Vlach ml. (DCH) a Marcela Šrůtová. Český svaz orientačního běhu pořádal metodický seminář také v listopadu ve Šternberku, přednášky pro trenéry a rozhodčí OB ve dnech 22.-24.11. absolvovala Eliška Kuncová a Jan Michalec (DCH). Poslední letošní prosincovou možnost účasti na školení ČSOS využila opět Eliška Kuncová, ve dnech 13.-14.12. si doplňovala vědomosti na školení trenérů II. a III. třídy OB organizovaného Ještědskou oblastí.


Marcela Šrůtová, sekretářka našeho sportovního svazu se spolupodílela na zpracování jedné části projektu Vysoké školy tělesné výchovy a sportu PALESTRA, která po celý rok vytvářela a ověřovala "Systém školení DOBROVOLNÍKU na akcích pro veřejnost."
Výstupem tohoto projektu jsou zpracované metodické materiály na 8 základních témat. K jednotlivým prezentacím jsou nebo budou zveřejněny e-learningové kurzy, kde si každý může ověřit své znalosti dané problematiky.


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM