Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Budulínek a deset lišek...

Od: Michal Skrbek
Komu: čtenářům ardf.cz
Předmět:   Budulínek a deset lišek - Akademické mistrovství ČR 2013 v Polesí u Rynoltic
Datum:    12. - 13. 10. 2013
 
Klub technických sportů Technické University Liberec uspořádal letošní mistrovství v podmanivém terénu Lužických hor, na mapě Hadí stezka. K dispozici byly svahy s bizarními věžemi křídových pískovců a lesy v podzimních barvách, Liberečtí zajistili realizační tým a techniku.
Sešli jsme se o sobotním poledni v Penzionu U Budulínka v Polesí a společně poobědvali. Účast současných a bývalých akademiků byla nad ubytovací kapacitu Budulínka. Tak se stalo, že pořadatelé i někteří bývalí přespali v docházkové či dojezdové vzdálenosti.
Naše ubytování v soukromí bylo pikantní. Nás šest (mimochodem rodičů celkem jedenácti dětí) se octlo v rodinném domě starších manželů. Procházeli jsme jim mezi kuchyní a obývákem, myli se v jejich koupelně a sušili si boty u jejich krbu (než to zjistili). Každý náš počin byl nějak přímo či bokem odsouzen (nezavřené dveře, mokré ponožky, špatně odložené věci, chybné zdravení, pozdní příchod z restaurace…). Docela jsme si to užili.
Nejprve jsme ovšem vyrazili na trať dvoumetru. Startovalo se poměrně dlouho. Díky tomu včas dorazili někteří opozdilci a nakonec byla sepsána i startovní listina. Pokyny sepsány nebyly. Samotná trať byla postavena pečlivě. Mapa je hodně kopcovitá a startovalo se dole. V první relaci jsem tak zjistil asi toto: jednička dopředu, dvojka dozadu, trojka přímo vzhůru. Kdovíjak to neměřilo, ale všem se to nějak podařilo. Pravidla přišla zkrátka absencí elektronického ražení. Osobně mi nechybělo, na rozdíl od jakéhokoli ražení v cíli. Nejrychlejší byl Myslivec.
Nejlepší borci byli po zásluze vyhlášeni a odměněni iontovými nápoji Konrád. Následovalo přátelské posezení U Budulínka. Akademické mistrovství se vyznačuje nadprůměrně družnou atmosférou večera. Nebylo tomu jinak ani letos.
V neděli jsme si přivstali na start osmdesátky. Organizace byla opět neformální. Po prohýřené noci panovala na silnici v prostoru startu trochu ospalá atmosféra. Jistě ji zaznamenali i řidiči, kteří se tudy snažili projet. Málokdo po startu naladil jedničku. Zato dvojka číhala hned za kolečkem. I následující trojka byla dobře slyšitelná. A co víc, od trojky už byla slyšet jednička… Pánská čtyřka byla důmyslně uprostřed mapy a měla se brát po trojce. Protože ale byla, podobně jako jednička, zoufale slabá, většina z nás si pro ni vyšplhala až při postupu na cíl. Dámy zatím čtyřku elegantně oběhly. Náročný terén a nevyrovnaný výkon vysílačů udělal z osmdesátky obtížný závod. Opravdu se povedl snad jen Brožíkovi.
Z cíle to bylo k Budulínkovi jen pár kroků. Vyhlásili jsme se, poděkovali si a rozjeli se. Akademické mistrovství bylo krásné. Za rok na shledanou na Akademickém mistrovství 2014.

Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM