Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

Seminář rozhodčích a trenérů ROB

V sobotu 2. března se sešlo v Praze na semináři rozhodčích 28 zájemců o prolongaci nebo získání nové/vyšší třídy rozhodčího ROB. Potěšující byl zájem i od mladších ročníků, 6 účastníků mladších 25 let získalo kvalifikaci rozhodčího III. II. nebo i I. třídy. V dopolední části Mirek Vlach provedl výklad Pravidel ROB platných od 1.1.2012, v další přednášce doplnil Jirka Mareček odlišnosti v Mezinárodních pravidlech a následoval technický výklad o správné instalaci vysílačů. Odpoledne bylo věnováno rozborům závodů v rámci "Zhodnocení sezóny ROB 2012" - hodnoceny byly soutěže Národního žebříčku, Mistrovství světa i Mistrovství Evropy žáků, rozbory provedli přítomní účastníci z pohledu stavitele trati, rozhodčího soutěže, závodníka nebo delegáta. Poslední přednáškou bylo "Organizační zajištění soutěže" z hlediska získání všech platných povolení. Dvouhodinové studijní volno využili zájemci o nové třídy rozhodčích ke splnění zadaného úkolu - stavby tratí na zadané mapě pro určené kategorie a stupeň soutěže a také ke vzájemným konzultacím pravidel ROB. Poté všichni zasedli do lavic, aby napsali test z Pravidel ROB a následně obhájili zadaný úkol před zkušební komisí (Vlach/Mareček).


V neděli 3. března pokračovala většina (21) ve druhé části semináře - tentokráte určeného pro trenéry ROB. Opět zahájil první přednáškou Mirek Vlach na téma "Taktická příprava v ROB", následovala Vlasta Vlachová s "Tréninkem mládeže". Oba jsou autory diplomových prací z roku 2008 na tato témata, které obhajovali na FTVS UK - metodický materiál je zveřejněný na webových stránkách DCH. Třetí teoretickou přednáškou byla prezentace Marcely Šrůtové věnovaná možnostem vzdělávání trenérů a čerpání informací o sportovním tréninku mládeže z různých dostupných materiálů. Na další část semináře bylo třeba se převléci do sportovního a přesunout se do školní tělocvičny. Marcela Šrůtová a Vlasta Vlachová v prvních 90 minutách předávaly své zkušenosti - přítomní trenéři si mohli vyzkoušet řadu orientačních "hrátek" v tělocvičně, seznámit se s variantami her na zlepšení orientačních znalostí a dovedností, dále s využitím různých pomůcek pro zpestření běžeckých částí tréninku (žebřík, twister, kužele). Poslední, ale velmi zajímavou přednášku měla Veronika Krčálová - nejprve trochu teorie o důležitosti rozcvičování, rozdílem mezi statickým a dynamickým strečinkem, poté už praktické ukázky jednotlivých cviků včetně následného posilování vahou vlastního těla. Většina přítomných se plně zapojila do všech činností v tělocvičně a druhý den jistě pocítila tyto aktivity ve svých svalech. Žadatelé o nové třídy rozhodčích ještě musí sepsat a odevzdat krátké závěrečné práce na vybrané téma.


<MŠ>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM