Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

.: Akademické mistrovství ČR 15.–16. 10. 2011 aneb Zpráva z Hrobiště :.

Zpráva z HrobištěAkademické mistrovství se běželo na mapě Akademické hrobiště, v severozápadní výspě Brdské vrchoviny, tzv. Strašické vrchovině. Zázemím nám byl hostinec Bouchalka s permanentní otevírací dobou a částečně temperovanými ubytovacími kapacitami. Akustická izolace mezi pokoji se nad ránem ukázala jako nedostatečná.

Počasí bylo příznivě ovlivněno poměrně rozsáhlou tlakovou výší. Velmi mrazivé ráno s řadou teplotních rekordů (-3 °C) postupně přešlo ve slunečný, byť chladný den (+10 °C). Slunce dalo vyniknout probarveným smíšeným lesům a připravilo tak závodníkům koncert pro oči.

 Odpolední trať závodu v pásmu 144 MHz vytyčil inženýr Hladina, autor aktualizace mapy. Závodníci startovali od Tří sudů směrem vzhůru na Kařížskou horu, kde většina z nich razila svou první kontrolu, mimochodem jedinou v Plzeňském kraji. Volba pořadí ve Středočeském kraji nebyla triviální, ale naši akademici se nedali zaskočit. Dohledávka však některým dala zabrat. V této disciplíně vynikla akademička Eliška – dvojku sice nakonec našla, ale se ztrátou 30 minut, což jí vyneslo růžové pončo největšího zoufalce z rukou mistra světa a Evropy. Pončo ovšem během večera několikrát právem změnilo nositele.

 Slavnostní zahájení se státní a studentskou hymnou proběhlo spolu s vyhlášením vítězů dvoumetru. Tereza dokázala, že nepatří do starého železa, přestože bývalá akademička Iva byla o chlup rychlejší. Ani juniorský mistr Evropy Jakub na svém silném pásmu nestačil na Voryho s Brožíkem z OPEN kategorie. Hrdinou večera byl i Plasák. Na trati dokázal, že ještě umí s rádiem a trefí do cíle. Vyžádal si od pořadatelů zvláštní cenu. Následovalo bujaré veselí, z něhož jsme se v noci postupně vytráceli, abychom ráno postupně vystartovali.

 Ráno bylo mrazivé. Nejvíc asi pro Markétu: omylem přiběhla i s dětmi na start o hodinu dříve. Architekt tratě 3,5 MHz nenabídnul volbu pořadí lacino. Tři náběhové a dvě doběhové kontroly… Rozdíly však byly poměrně malé. Kdo tedy nezvolil ideálně, ještě to mohl doběhnout. Nejlépe to doběhli Andrea a Ondřej, když porazili i své OPEN kolegy.

Premiéru měla nová vedlejší kategorie „potenciálních akademiků.“  Čtyři kluci od tří do pěti let běželi v sobotu linii (cílový koridor) a v neděli sprint mezi stojany SI jednotek. A zlaté medaile se věšely i na malé krčky.

Díky Balůovi, že to celé zorganizoval, Karlovi, že to spočítal a vytisknul, druhému Karlovi, že to odstartoval, Nečíkovi , Jelenovi (Cervus elaphus), Bajeříkovi , že to pověsili na stromy, zapíchli do země a hlídali, Kombíkovi, že to přemapoval a vytyčil, a všem co to tak hezky absolvovali…<MSk>

<foto – Nečík>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM