Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

ROBka@HiTech+

První dubnový víkend proběhl v okolí hájovny Posekanec u Budislavy dvou a půl denní kurz HiTech+ pořádaný Instruktory Brno (hitech.instruktori.cz) ve spolupráci s Asociací ROB ČR. Jak již název napovídá je HiTech+ volným pokračováním tradičního víkendového kurzu HiTech. Pravidelně organizovaný základní kurz HiTech je pro účastníky spíše ochutnávkou z meníčka tvořeného přednáškami o základních principech orientace v terénu s využitím běžných pomůcek (mapa, OB mapa, buzola, GPS navigace) a jejich praktickým vyzkoušením jak při tradičním orientačním běhu tak i při jiných připravených programech - hrách a tato ochutnávka je okořeněna použitím radiové techniky (radiostanice, pojítka, vysílače a přijímače pro ROB). Tam, kde je HiTech ochutnávkou, je Hitech+ plus spíše bohatou hostinou. Plus navazuje na základní kurz, je organizován především pro jeho účastníky a cílem je nabídnout kromě zábavy a aktivně stráveného víkendu především prohloubení znalostí a zkušeností a to vše formou intenzivního společného zážitku celé skupiny všech 33 účastníků.

 

Víkend začal v pátek postupným příjezdem posádek na Posekanec formou orientačního autoběhu. Už jen samotné místo konání bylo nutno nalézt pomocí dálkového zaměření naváděcího radiomajáku. Po uvítání a ubytování se na středisku a krátké přednášce na téma orientace následoval noční radiový orientační běh. Během sobotního brzkého rána dostali účastníci za úkol společně polapit Vlaštovku - běžce s ROB vysílačem v batohu. K tomu použili kromě nezbytné techniky (omezený počet ROB přijímačů a rádiových pojítek) a rychlých nohou především svoji schopnost se jako skupina zkoordinovat a uřídit. Sobotní odpoledne? Co tak si zkusit jako účastník zmapovat okolní terén a podle vytvořených map si postavit pro sebe i instruktory malý orienťák? Ano, dopadlo to dobře a všichni se vrátili.

 

Čas od sobotního podvečera až dlouho do noci byl ve znamení hry, během které se účastníci museli vypořádat jak s vlastními limity (únava) tak i s limity techniky - spojení s radiostanicemi na mezní vzdálenost, přesnost GPS navigace, vyhledávání vysílačů, nefunkční technika a podobně. Neděle byla již klidnější - začali jsme diskuzí o zážitcích a zkušenostech ze soboty, odpovídali jsme dotazy (YouTube) a po lehkém obědě jsme odstartovali týmový orientační běh - scorelauf v prostředí Toulovcových maštalí. Víkend pro na těle unavené avšak na duši osvěžené účastníky i organizátory skončil krátkým ohlédnutím se zpět prostřednictvím promítnutých fotografií z akce, rozloučením se a odjezdem domů. Láká vás zúčastnit se podobného kurzu? Proč si rovnou nepoznamenat termín 13.-15.4. 2012, kdy je plánován další HiTech a proč nesledovat kalendář plánovaných akcí na www.instruktori.cz?


<JM>


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM