Aktuální soutěže

16. 4.2019
Okresní přebor Brno-venkov — krátká trať 2m (Bílovice)
16. 4.2019
Okresní přebor Praha 4 — klasická trať 2m
18.–21. 4.2019
tréninkové soustředění ŽDR (Doksy)

Kalendář

Duben - 2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Vzkazovník

Marcela - sekretariát AROB [10.04.2019 23:17:36]
13.4. se krajský přebor na dlouhé trati NEKONÁ. Oznamuji rozhodnutí pořadatele TondyB (AFK) o zrušení sobotního přeboru z důvodu velmi malého počtu předem přihlášených účastníků. Fox-klub velmi pravděpodobně vyhlásí nový náhradní termín pro tento závod.
Marcela - sekretariát AROB [13.03.2019 18:58:46]
změny v plánech akcí REPRE + ŽDR

REPREZENTACE
Březnové tréninkové soustředění proběhne v Bělči nad Orlicí, termín zůstává 23.-31.3.
(ŠvP Sklárna je uzavřena)

ŽDR
Dubnové velikonoční soustředění proběhne v Doksech, RS Poslův mlýn, termín zůstává 18.-21.4.
(v okolí Třebíče je kůrovcová kalamita)
Jirka 1way [04.03.2019 20:39:39]
Má někdo zájem o novou baterii do Garmin Forerunner 305 ? Sešly se mi dvě......

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....

Kyjevské Jaro

Každoroční expedice na Ukrajinu se letos nesla v poněkud netradičním duchu.Jednak bylo chladnější počasí než bývá na vesně zvykem (poslední den dokonce padal sníh) a jednak v poměrně mladém složení výpravy.Odjezd byl naplánován na pátek ráno z Turnova. Proto jsme se sešli už ve čtvrtek večer u Gomzikových na grilování a následné přespání. Ráno tedy z Turnova vyrážíme.Vory, po odchodu Jeldy jako vedoucí akce, dále Andrej s Miškou ,Lenka Novotná a junioři Myslivec, Honza Vlček, Hanka Wurzelová, Lucka Dundrová a Šárka Jelínková.


Cesta probíhala až na několikahodinové zpoždění v Polsku a na Ukrajinských hranicích bez větších obtíží a tak jsme v sobotu k ránu dorazili do centra soutěže, kempu Jasnyj. Po ubytování a krátkém spánku jsme jeli na úvodní návštěvu Kyjeva. Na první světelné křižovatce nás čekalo (ne)milé překvapení, neboť jsme narazili na dopravní situaci, kterou jsem si do té doby nedokázal ani představit a ukázalo se, jak důležité je mít na Ukrajině ukrajinského řidiče.Protože nebýt Andrejovy obratné jízdy po chodníku tam stojíme doteď :-).Po návratu se k naší výpravě přidaly Marcela s Pájou, které využily letecké dopravy a zrovna dorazily z letiště.Navečer následoval ještě krátký výklus a později malé uvítací posezení s ukrajinskými přáteli.


V neděli se vyrazilo několika postaršími autobusy na start první 80-tky.Závod se konal v prostoru mapy Zazimja v rovinatém terénu.Les byl z vetší části průběžný, problematická část byla akorát ta jižní, která byla dost zarostlá a nebyla ani zrovna zvládnutá mapařsky.Závod samotný by se dal popsat jako velice rychlý běžák a to se projevilo i ve výsledcích, kde kolikrát rozhodovali vteřiny (v juniorech bylo dokonce prvních 5 v jedné minutě).Z naší výpravy se jediná na bedně umístila Miška na prvním místě, Andrej,Vory,Lenka,Marek a Pája zůstali těsně pod ní.


Druhý den se jelo na jedinou zvrásněnou mapou v okolí - Golosijskij lis.Nachází se přímo v Kyjevě (takový větší Krčák) a mimo již zmíněných zářezů s bažinami a několika menšími svahy je charakteristická podrostem se zhoršenou průběžností.K tomuto závodu se vztahují dvě zábavné příhody.Stavitel kontroly číslo 4 se ztratil a postavil ji asi o 1,5km jinam oproti zamýšlenému umístění .Postup 4-5 se tak dal zvládnout i pod 4 minuty, nicméně vzdálenost 400m byla dodržena.Druhá je Voryho příhoda s překonáváním cca 2,5m vysokého plotu, který navíc vedl mimo mapu někam do skanzenu, kde Vory způsobil značné pozdvižení mezi návštěvníky.Vcelku pěkný dvoumetr (aspoň mně se docela líbil) byl okořeněn 800 metrovým cílovým koridorem.V techničtějším pásmu sklízela česká výprava větší úspěch: 1. místo vybojovala v juniorkách Hanka, na druhém skončil Vlki, pro třetí si doběhla Miška a Myslivec a bramborová medaile zbyla pro Šárku a Lenku.Po závodě jsme šli na prohlídku skanzenu, který už Vory prozkoumal, a i když se nám trochu protáhla, tak jsme si ji všichni užili.


Třetího dne jsme za téměř mrazivého počasí odjížděli na start 80-tky na zkrácené relace.Na nepříliš velké mapě (Konča zaspa) si stavitel trochu pohrál a zatímco na půlce blíže u startu nebyla jediná kontrola, ve zbývající části "vymetl rohy" a po první kontrole to už byl spíš rychlý orienťák.Požitek čekal také na majáku, kde závodník zjistil, že mu do cíle zbývá ještě kilometrový koridor.V rychlém závodě nenašel přemožitele v mužích Andrej a Miška zvítězila s pětiminutovou rezervou v ženách.Z juniorů se nejlépe umístil Myslivec na 4. a Lucka na 5. místě.


Jako poslední etapa nás čekal závod na zkrácené relace v pásmu 144 MHz, který stejně jako předchozí probíhal za velice studeného počasí v prostoru mapy Kozin.Dvoumetr ukázal svůj záludný potenciál a tak mnoho závodníků (českou výpravu nevyjímaje) se na trati hodně naběhalo.Náběhovou kontrolu číslo 3 málokdo našel bez problémů a taktéž lišky 2 a 5 umístěné v nepříjemné části mapy(před několika lety spálený les, dnes vřesoviště) spoustu běžců zmátly.Se závodem se nejlépe popral Myslivec, který však paradoxně měl na rádiu posunutou frekvenci téměř mimo pásmo a stylem „běžím na to, co slyším“ v juniorech zvítězil.Lenka zakončila svoji sérii 4 závodů těsně pod bednou 5. místem.


V celkovém hodnocení, kterým hodně zamíchal poslední dvoumetr, se z naší výpravy nakonec umístil pouze Marek, který díky vyrovnaným výsledkům odvezl domů zlato v kategorii juniorů.Těsně pod stupni, kvůli nepovedenému poslednímu závodu, zůstala Miška.Lenka naopak stabilními výkony obsadila 6. místo.Na 5. skončili Andrej, Hanka a Pája.Zbývající juniorky Šárka s Luckou skončili 7. a 8..Vlk si vyběhal 10. pozici, stejně jako Marcela v kategorii W35.Vory, kterého po pěkných výsledcích srazilo zamrzlé rádio v posledním závodě, skončil až 21.


Pro zájemce o podrobnější výsledky i s mezičasy jsou k nalezení na webových stránkách http://www.ardf.kiev.ua/ (mají i anglickou verzi).


Závodní část tedy končí a my jedeme na závěrečný výlet do Kyjeva nakoupit nějaké ty suvenýry, CD/DVD na černý trh a zásoby na cestu (i na doma).Večer se účastníme ještě spíše komornějšího banketu, který je  prokládán několika proslovy a přípitky na počest kdekoho, hlavně že bylo proč si připíjet :-).


Protože chceme být brzy doma , opouštíme banket i naše ukrajinské přátele kolem půlnoci a vyrážíme směr polské hranice.Do Turnova jsme dorazili bez problémů a i hraniční přechody se obešly bez kontrol zavazadel.


Co říci závěrem?Snad jen to , že závody kdekoliv v zahraničí a na Ukrajině především vynikají (většinou) kvalitními tratěmi a velkou konkurencí.Naše výprava se vzhledem k tomu,že místní znají terén velice dobře a v rovinatých nepříliš technických terénech jsou rychlejší, nedopadla vůbec špatně.Člověk tu navíc nabere spoustu zkušeností, obzvláště v ROBu tolik potřebných, a také zažije spoustu nevšedních a zábavných zážitků.A o to tu především jde.Nemyslíte?

 

Myslivec© (gramatické a stylistické chyby v mezích normy prosím omluvte)


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM