Aktuální soutěže

6.–8. 7.2020
Tréninkové soustředění reprezentace Mariánské Lázně

Kalendář

Červenec - 2020
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Vzkazovník

mirek [08.07.2020 22:28:25]
na stránkách DCH jsou zveřejněny výsledky jednotlivých závodů včetně mezičasů, mapy se zákresem kontrol a pokus o reliéf terénu (nimrod - 80 a 2 m - trať M20)
Vítek [07.07.2020 15:57:44]
Diky Mirovi Vlachovi a Chebskemu oddilu za povedene a naročné třídení v hezkém prostředí ML. Jsem moc rád ze jsem se po nekolika letech zucastnil MCR a potkal lidi, ktere jsem nekolik let nevidel. Ubytovani v centru ML je uzasne a umoznilo skloubit sport s kulturou (stejne jako pred par lety v Karlovych Varech.
mirek [03.07.2020 06:59:33]
na webových stránkách ardf-cheb.cz byly zveřejněny aktualizované seznamy závodníků a startovní listiny (již finální)

Aktuálně

Podporuje nás...


MŠMT pravidelně podporuje nás sport prostřednictvím dotačních programů.
Zpravodaj ČUS

Zpravodaj ČUS (dříve vydávaný pod názven Tělovýchovný pracovník ČSTV) — stáhněte si nejnovější číslo.
Fotogalerie o ROB
navštivte zatím asi největší fotogalerii o ROB, kterou pro Vás již tradičně připravuje ....
ROB upoutávka...
Zhlédněte motivační video z dílny Ruského ROBáka Alexe Shejnise: anglicky a rusky.

AirSoft a ROB – jde to dohromady?

Proč ne! Sice nelze mluvit o výkonnostním sportu, ale jako propojení dvou aktivit provozovaných v lese lidmi, kteří mají dobrodružnou povahu a nebojí se vyzkoušet něco nového, určitě. A jak to vzniklo?

Spike (SPC) vymýšlel náplň sobotní celodenní akce pro Second Infantery Division a k běžně používaným vysílačkám pro spojení a vyhledávání cílů podle mapy chtěl něco nového. Doslechl se, že existují přístroje, pomocí kterých lze zaměřit a vyhledat určitý cíl v terénu. Pak už byla hračka na webu objevit stránky AROB a spojit se s pražským oddílem Radioklub OK1KYP.  Na schůzce jsme si vyjasnili jak představy airsofťáků, tak možnosti ROBáků.


Výsledkem byla akce „Tracing Squirrel,“ která proběhla 28. března v okolí Vráže u Písku. Ve scénáři představoval vysílač  ROB  „černou skříňku“  sestřeleného spojeneckého letadla, kterou se pokusí jednotka vyhledat. Pilot nepřežil (u vysílače tedy nemusel nikdo mrznout), zato skřínka ukrývala souřadnice nepřátelského skladiště zbraní. Úkolem Pavly Šrůtové na začátku akce bylo umístění vysílače na místě pro zbytek jednotky neznámém. Poté vyškolila určeného vojáka v používání přijímače, na oplátku dostala jeho výzbroj a byla zařazena do jednotky. Z jiného výchozího bodu operovala nepřátelská jednotka, která neměla vyhledávací přijímač, zato znala přibližné souřadnice „spadlého letadla“, a tak došlo několikrát ke vzájemným střetům obou táborů.


Vyškolený radista byl šikovný, jeho jednotce se ho podařilo udržet na živu, a tak po několika hodinách putování a plnění úkolů byla „černá skříňka“ objevena. Pro tento účel ROBáci zvolili instalaci vysílače „Trainer“ černé barvy, tak to bylo i správně stylové. Zúčastněným airsofťákům se toto zpestření o novinku zaměřování líbilo, a tak je nadějné, že někoho z řad jejich „radistů“ uvidíme i na některé ROBácké akci.


Webové stránky airsoft : www.2idas.com váhání nad mapou:hádejte, kdo se to tak vystrojil :-)


 

(článek převzat z http://rob-asp.ic.cz)


Copyright ARDF 2007, created by Rimado
stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM